Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Gazdasági vagy érzelmi érdekkö...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gazdasági vagy érzelmi érdekközösségben élsz a pároddal, vagy mindkettő?

Figyelt kérdés
Együtt élőkhöz szól a kérdésem. Hány éve éltek együtt?

#házasság #szerelem #élettársi kapcsolat #gazdasági érdekközösség #érzelmi érdekközösség
2020. jún. 29. 11:47
A kérdező szavazást indított:
Gazdasági érdekközösségben.
Érzelmi (érdek)közösségben.
Gazdasági és érzelmi érdekközösségben.
Más jellegű érdek köt össze minket.
33 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
Is.
2020. jún. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gazdaságilag nem mindenünk közös (nem Magyarországon házasodtunk és nem ott élünk, itt van házasságban különvagyon), de van jelentős közös megtakarításunk és hamarosan közös ingatlanunk is. Érzelmileg nem igazán tudom, hogy lehet érdekközösségről beszélni.. megadjuk egymásnak azt, amire vágyunk, szeretjük egymást, jó a kapcsolatunk, de ezt nem nevezném érdekközösségnek, elég idegenül hangzik. Nem halnánk bele egymás nélkül, mindketten tök jól voltunk egyedül, szóval nem azért vagyunk együtt, mert szükségünk van egymásra (szükségünk kifejezetten senkire se lenne soha, egyikünk se az a típus), hanem mert szeretjük egymást, boldogok vagyunk és mert hozzáadunk egymás életéhez, nem pedig elveszünk belőle.

10 éve együtt.

2020. jún. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő.12 éve.
2020. jún. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Is-is. Habár nem definiáltad, mit értesz gazdasági érdekközösség alatt. Együtt nyilván könnyebb, de mindketten megállnánk a másik nélkül is a lábunkon.
2020. jún. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk én tartom el a feleségemet + két hozott gyerekét is, és közös kasszá(mo)n vagyunk, szóval a gazdasági érdek az Ő részéről valamilyen szinten fennáll. De mégis abban reménykedem, hogy az érzelmek tartanak össze bennünket.
2020. jún. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja bocs, kihagytam, több, mint 10 éve vagyunk együtt.

4-es

2020. jún. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából egyik sem. Az érzelmi közösségünket sem mondanám "érdeknek", nem azért vagyunk együtt mert kell valaki aki foglalkozik velünk vagy érzelmi megerősítés vagy bármi. Szeretjük egymást és ennyi, nincs kimondottan semmire szükségünk a másiktól.

Azt, hogy van közös pénzünk is szintén nem nevezném érdekközösségnek, egyszerűen csak kényelmesebb a rezsit meg bevásárlást egy közösbe összedobni mint felezgetni meg számolgatni. A fizetésünk nagyobb része nem a közösbe megy.

9 éve élünk együtt.

2020. jún. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát azért jó olvasni, hogy a többség nem gazdasági kényszerből van együtt a párjával. Bár én azt tapasztaltam, hogy a gazdasági érdek erősebb az érzelmeknél és akkor is látszatkapcsolatban tart, amikor az érzelmek már rég kihűltek.
2020. jún. 30. 08:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!