Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Kényszerbetegség mellett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kényszerbetegség mellett párkapcsolat?

Figyelt kérdés

Diagnosztizalva nincsen ugyan, de annyira jellegzetesek a tünetek, hogy anélkül is egyértelmű sajnos.


Már kamaszkorom óta küzdök ezzel a problémával.

Nagyon szorongó típus vagyok, és időről időre mindig kialakultak nálam bizonyos szokások.

A klasszikus kényszeres kezmosas pl, de az az érdekes, hogy nem attól félek, hogy beteg leszek, hanem amikor hozzányulok valamihez, amit más is megerintett, 'koszosnak' érzem magamat, habár fogalmam sincs, hogy miért érzem ezt, és folyton fertőtlenítek és súrolok az albérletemben, mások után különösen.

Annak is megvan a rutinja nálam, hogy mit hányszor csinálok még, pl. kétszer olvasok el valamit, négyszer mosok le valamit, stb.

A sportolás, takarítás, szépítkezes stb. is olyan nálam, hogy képes vagyok ezek miatt akár hajnalban is felkelni/lefekudni, vagy tulhajtani magamat, mert ha valami nincsen 'tökéletesen' megcsinálva, rettenetesen szorongok, és képtelen vagyok megnyugodni.


Az az érdekes, hogy ha valakivel találkozom, vagy átjön hozzám, megyek valahová, vagy munkahelyen vagyok, akkor gyakorlatilag egyáltalán nem jön elő ez nálam, nagyon minimális mértékben, és olyankor jól is érzem magamat, de amint egyedül vagyok otthon, kegyetlenül érzem.


Nem mentem vele soha orvoshoz, mert annyira szégyellem... Valahogy a depresszió pl sokkal vállalhatobb betegség, de úgy érzem, emiatt totál őrültnek nézne mindenki.

És amikor rámjön ez a szorongás, sírni is tudok, és annyira kivagyok készülve, mert utálom, hogy nem vagyok normális. :(


A barátommal együtt fogunk most lakni, és habár egyelőre csak átmeneti a dolog, nagyon stresszelek miatta, mert nem akarom, hogy még tudja, szeretnék normálisan viselkedni, csak hát számomra ez majdhogynem lehetetlen.


Mit kellene tennem? Állítólag a kényszercselekvések valamilyen szorongást okozó gondolaton enyhítenek, de fogalmam sincs, mi lehet az, ötletem sincs, hogy mi okozza ezt nálam.

Van néhány cselekvés, amiből már kigyogyultam, de aztán jönnek újak.


Létezik ebből kiút? Esetleg van itt hasonló ember?


2020. júl. 26. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan menj el vele szakemberhez, ha így hagyod sose lesz vége, mert hiába is szoknál le róla jön majd egy újabb és újabb.
2020. júl. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindenkinek vannak ilyen kis rituáléi, amíg nem megy az életed rovására addig nincs gond. Én pl. munkábaindulás előtt mindig fél órát zenét hallgatok, erőt gyűjtve a naphoz, rendszeresen végigkopogtatom 1-1 helyen a csöveket, szeretem nagyjából azonos időben tartani a napi étkezéseket stb.
2020. júl. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!