Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltöztünk, korai volt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltöztünk, korai volt, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne ítéletből adjatok tanácsot, mindinkább próbáljatok építően hozzászólni, mint kívülálló. Köszönöm!

Ő 39 éves férfi, én 42 éves nő vagyok. Interneten ismerkedtünk meg, hamarosan kiderült, hogy valójában csak a környéken dolgozik egy féléves projekt vezetője, egyébként közel 3 órára lakik. Már az elején tisztázta, hogy ő miattam szívesen ideköltözik, munkahelyet is vált. Aztán hirtelen itt hagyta az összes holmiját, egyébként tőlem 50 percnyire dolgozik, így minden nap minium másfél órát utazik munkába és "haza". Mivel még jó egy hónapig lesz itt, ezért nem is ellenkeztem ezellen, meg kell látnunk, hogy működik-e ez a dolog, nagy kockázata van így is annak, hogy miattam vált majd esetleg munkahelyet, lakhelyet.

Én már 7 éve egyedül élek. Megtanultam, hogy csak magamra számíthatok. Minike fizetésemből békésen éldegéltem, persze jó, hogy most van egy társam, akivel lehet programozni, de nagy a nyomás rajtam (is).

1. Ott a nyomás, hogy mi van, ha miattam vált, és nem működik...

2. Kedves, odaadó pasi, de hirtelen itt termett, nincs az a kezdeti romantika, randik, izgulás, készülés, konkrétan itt termett egy majdnem idegen pasi, nehéz egymást, egymás szokásait megszokni. Ő nagyon-nagyon szerelmes, így nem sok levegőt hagy nekem, sokat csüng rajtam még napközben is telefonon, viberen. Én megszoktam a személyes teret, de a körülmények miatt nem mondhatom, hogy apukám menj vissza az apartmanba, ahol eddig laktál, és járj le hozzám naponta, kétnaponta... ez lenne az alap, tudom, de akkor valóban nem tudjuk meg, megy-e az együttlét, de ez így megmérgezi a kedvem, nem vagyok felé olyan lelkes.

3. Ahogy írtam, minike a fizetésem. Ő jól keres, mérnök, de pl. a rezsibe nem szállt eddig bele, eddig mindig a melóhelyén evett, most ha hazaér mindig éhes, én magam miatt sosem főzök, a munkahelyen ebédelek, estére nagyon minimálisan szoktam csak vacsorázni, azt a kis fizut mindig úgy osztom be, hogy kijöjjek a hónapban. Viszont most szinte várja, hogy mi a vacsi, jól esik neki, hogy azzal várom, de én ezt saját fizetésből nem fogom tudni finanszírozni, főleg amiatt, mert ő legalább 3-4x annyit eszik, mint én. Néha hoz ezt-azt, meghív, de írok egy példát, hogy lássátok, mi a szitu: meghív fagyizni, én eszem 2 gombóc fagyit, majd mikor visszahívom, ő eszik 5-öt, meg még csomagoltat 6-ot, hogy majd azt még otthon megesszük. Nem vagyok sz.rrágó, csak az arányok...


Szóval ti mit javasoltok?


2020. szept. 10. 19:08
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki, hogy lassitani szeretnel. Ha tenyleg annyira szerelmes, akkor az apartmanbol is fog udvarolni. Ha pedig nem, akkor nem vesztettel semmit.
2020. szept. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%
Hasonló szituációban vagyok. Nem sajnalom se az ételt se a villanyt se a vizet. De egyedül nen tudok még egy embert eltartan. 3 hónapja élünk együtt eddig semmibe sem szállt bele. Momdani restellem. Ezért szóltam neki hogy a csekkeket vigye el a postára mert én nem érek rá es be kell fizetni. El is vitte és be is fizette. Sosem kértem tőle meg nem is kérnék egy fillért sem. De úgy hogy o a szüleinél gyujtogeti a pénzét az enyemet meg feléljük az azért nem járja. Ugyhogy valahogy pontot kell rakni nekem is a végére. Csak nagyon kellemetlen.
2020. szept. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyutt eltek miert kellemetlen? Alap dolog lenne. Az meg hogy fel se hozta a temat, nekem eleg lehuzosnak tunik...
2020. szept. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
79%

1. ehhez semmi közöd. Felnőtt ember, tudja a kockázatot.

2. úgy érzem inkább az zavar, hogy nem minden a saját megszokott menetrended szerint van. Ez nem a pasi hibája, lehetne ő bárki, ugyanígy élnéd meg. Mond meg neki, hogy munkaidőben ne keressen, mert már zavarja a kollégákat.

3. valószínűleg nem gondol bele, mond meg neki, hogy szívesen látod, de nem fogod anyagilag ezt bírni.

2020. szept. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Azt meg hozza tennem, hogy en is ugy vagyok, hogy egy hetre 5000 ft-bol nekem megvan az etel, fozok magamra. Az emberem 3-4x annyit eszik. Megmondtam neki, hogy en ezt a mennyiseget anyagilag nem birom. Nem problemazott belole, megveszi a dolgokat, vagy ad nekem "kajapenzt", amibol en vasarolok, mikor mit akar enni. Ez teljesen normalis. En megfozok neki barmit, meleg kaja varja itthon, de csak ha "hazahozza a mamutot" hozza :)
2020. szept. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
18%
Keress olyan munkahelyet,ahol nem minike a fizetésed. Nőként egy percig sem dolgoznék ilyen helyen a jelenlegi párod étkezesi igényeitől függetlenül.
2020. szept. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os, akkor ki tanítaná a gyermekeidet? Szeretem a hivatásom, sosem éltem nagy lábon, nem a pénz miatt választottam, és amig lehet, maradok a frontvonalban.
2020. szept. 10. 19:41
 8/33 anonim ***** válasza:
12%
Nincs gyerekem még. Tanítóként/tanérként tudsz vállalni magántanítványkat, azzal szépen ki tudod egészíteni a fizetésed.
2020. szept. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

#8 Pont most szigorítottak, csak akkor vállalhatsz magántanítványokat, ha megadsz egy rakat személyes adatot online, mindenki számára elérhetően. Név, anyja neve, lakcím, telefonszám, e-mail cím. Őszintén jogilag tisztén én biztos, hogy nem kezdenék most magánoktatásba.


Amúgy szerintem a kérdés nem is erre vonatkozott.

2020. szept. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én a helyedben leírnám a pasinak üzenetben, hogy nagyon szívesen látod, de a jelenlegi fizetésedből nem tudsz kettő embert eltartani, és szeretnéd ha beszállna a rezsibe/kajapénzbe.

Sajnálom hogy ilyen kellemetlen helyzetbe kerültél :(

2020. szept. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!