Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Túl korai még az összeköltözés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl korai még az összeköltözés?

Figyelt kérdés
Párom egyedül él, én a szüleimnél (18/L vagyok) tanulás mellett dolgozom és hát egyre rosszabb a kapcsolatom velük, muszáj elköltöznöm. Lakótársat keresek, akivel tudom felezni a fizetnivalókat. Örülnék, ha a párom lenne az, de még csak 7 hónapja vagyunk együtt. Nem akarom, hogy azt higyje máris rátelepednék vagy ilyesmi, ezért nem igazán merem felvetni az ötletet...Ő 37 éves egyébként. Korkülönbséget övező előítéletekkel kíméljetek, szeretjük egymást.

2019. aug. 23. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Eltudom képzelni, hogy mennyire szerethet, meg mennyire irányítás mániás lehet a hapsi, ha ennyi idősen ilyen idős nővel van. Azt vágod, hogy dupla annyi idős mint te.

Ha oda költöznél, akkor csak függnél tőle, és ha szét mennétek, aminek nagyon nagy az esélye, akár mennyire is "szeretitek" egymást, szét fogtok menni és nem lenne hova menned.

2019. aug. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Korkülönbséget övező előítéleteim vannak.
2019. aug. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el neki, hogy költözni készülsz.

Az nem rátelepedés.

Én több mint tíz évig éltem ennél nagyobb korkülönbséggel, de nem ezt kérdezted.

2019. aug. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Nekem már eleve az nagyon bűzlik, hogy ez a téma soha nem jött fel 7 hónap alatt a kapcsolatban. Ahol nem beszéltek ilyesmiről mint közös jövő, közös élet, ki hogy és mit tervez ott valami nagyon nincsen rendben és az egyik félnek eszében sincs komolyan gondolni a másikkal. Nyilván hogyha szó esett volna a közös élet lehetőségéről akkor meg sem fogalmazódott volna benned ez a kérdés, nem lenne olyan, hogy félsz neki felhozni és ne haragudj de ez hatalmas vörös zászló. Elképzelni nem tudom, hogy két ember úgy legyen együtt hónapokig, hogy ezek a fontos témák szóba se jöttek.
2019. aug. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Közel 20 év van köztetek, most jónak tűnik, a 30 -s évek a legjobb férfi kor, de hamar azt fogod érezni hogy túl idős, ő nem menne veled Balaton Sound -ra... Én is kb. ennyi idősen költöztem külön, nem volt könnyű, de sikerült talpon maradnom.

Párom 1 hónap után költözött hozzám, köztünk 4 év van, de már 8 éve együtt vagyunk.

Néha már ez a 4 éven is látszik, hogy én vagyok az idősebb, de nem problémásan.

2019. aug. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#1 Ritka nagy tapló vagy

#2 Nem ez volt a kérdés


Azon gondolkozom, hogy elmesélem neki a költözéses tervemet és ha felajánlja, hogy lakjak nála, akkor hozzá költözöm. Ha nem szól semmit, akkor keresek valaki mást, akivel eléldegélek. Lehet ez így jönne ki jól, de kíváncsian hallgatok egyéb ötleteket.


#4 Sok közös tervünk van, de erre a témára még nem tértünk ki, hiszen csak most jött, hogy költözni akarok. Már lassan több időt töltök nála, mint itthon, ami nincs ellenére. De ez azért más.


#5 Én nem Balaton Sound-ra, hanem múzeumokba járok. Bizarr, nemde?

2019. aug. 23. 23:47
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

"#5 Én nem Balaton Sound-ra, hanem múzeumokba járok. Bizarr, nemde?"

Mindenkinek vannak fétisei. :-D

Csak egy elég kicsavart példának hoztam, plusz te is sokat fogsz még változni a következő ~6 évben.

Lényeg, készülj fel rá, hogy nem lesz örök.

2019. aug. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
21%

Én a helyében felajánlanám, hogy ellakhatsz nálam azzal a feltétellel, hogy helyrehozod a kapcsolatod a szüleiddel, minimum annyira, hogy ne az az érzés legyen benned, hogy menekülnöd kell otthonról. Már csak azért is, mert innen egy lépés a kiszolgáltatottság érzese, ami agyon is baxta a kapcsolatot, legyen az bármilyen jellegű. Szerintem 7 hónap után már odaköltözhetsz, de remélem erre megpróbál majd rávenni.

33/f

2019. aug. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!