Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha egy pár közösen fizet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy pár közösen fizet minden költséget, akkor abba bele tartozik az autóval járó kiadás is?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Párommal közösen fizetünk mindent (rezsi, bevásárlás,stb.) és a házimunkát is közösen végezzük.


Főállásban dolgozunk mindketten, de én többet keresek +vállaltam mellékállást is, mert szeretném, ha fejlődnénk.


Összeségében páromnak több a kiadása is (pl. gyerek, hobby, megtakarítási számla saját, illetve fia részére), és felmerült, hogy az autója kiadásai is közösek legyenek, mert így nehezen jön ki a pénzéből, és a félretetthez is hozzá kell gyakran nyúlnia. Ez az autó már a kapcsolatunk előtt is meg volt, és csak hétvégén van használatban, amikor kirándulni/programozni megyünk. Néha miattam teszünk egy kis kitérőt az anyukám felé.


Nekem is van jogsim, de nem vezetek. Saját autóban nem gondolkozom, mert jelentős kiadással járna, így marad busz, ha nem együtt megyünk.


Na, szóval a kérdésem a következő lenne. Ti beszállnátok-e a helyemben, ennek az autónak a fenntartási költségébe?



2020. okt. 22. 11:15
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
33%
Benzinbe igen, parkolasba igen de o döntött ugy h fenntartja az autojat. Ha nem engedheti meg maganak, adja el. Nalam a parom ugyan vett dolgokat az autoba de kb annyit hasznalta mint en hiaba volt az en nevemen
2020. okt. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Vidd el a kocsiját ha kell. Úgy értelme is van együtt fizetni rá.


Én mondjuk fizettem a kocsijára, mert azzal megyünk mindenfele. Evidens volt, meg amúgy úgyis kifizette volna rá mert ki kell mert kell a kocsi. Végülis jó hogy van, mert bár most nem annyit, korábban sűrűbben mentünk nagyobb távot vele az én családomhoz. De a férjem használja főként. Én max orvoshoz megyek vele egyedül. Vagy nyáron szaladgáltam vele pár napot. De fokepp együtt megyünk úgyis ha megyünk valahova.

2020. okt. 31. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!