Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mi az ideális házimunka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az ideális házimunka felosztás egy olyan kapcsolatban, ahol a férfi otthonról dolgozik, a nő meg bejár (napi 2 óra utazás)?

Figyelt kérdés

Akik esetleg hasonló cipőben járnak, leírhatnák náluk hogy megy a házimunka.


Párom itthonról dolgozik, 9kor kel, átsétál a géphez, 5kor végez. Én 6kor kelek, 8-5 dolgozom bent, legkorábban 6-ra, de inkább fél7re érek haza, ha túlórázok akkor van h csak 7 után...


2020. dec. 10. 21:29
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
58%

Aki dolgozik, annak munkaideje van, akár kint, akár bent.

Ahhoz képest közösen osszátok be az otthoni feladatokat.

Észszerűen és logikusan, arányosan.

2020. dec. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
7%

Az, hogy mi az ideális rajtatok múlik.

Attól nem kell többet elvárni a másiktól, hogy otthonról dolgozik, mert akkor ott az érv, hogy te miért nem keresel olyan munkát, amit otthonról lehet végezni, vagy miért nem költöztök közelebb a munkahelyedhez.

Ezt fixáljátok le.

2020. dec. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Hétköznap az csináljon meg kisebb dolgokat, aki jobban ráér. Hétvégén pedig közösen, de az vállalja a nagyobb részt, aki hétköznap nem házimunkázott.
2020. dec. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
6%

Felezes, hisz ugyanannyi orabsn dolgoztok, es attol hogy te utazol meg messze laksz a munakhelyedtol meg a parodnak is joga van a pihenésre. Ez van ha nem tetszik valts munkat.

Mi jelenleg mind a ketten otthonrol dolgozunk, szalad a haz pedig otthonrol dolgozunk. A kettonek nincs koze egymashoz, nem mindenkinek olyan a munkaideje hogy van meg ideje, lehetosege, koncentrációja a napkozbeni haztartasi melohoz, utana meg ugyanugy faradtak vagyunk

2020. dec. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
Hát erre én is kíváncsi lennék... Nálunk is hasonló a felállás és amikor hazaerek, gyors vacsi közben főzök masnapra, amíg a barátom heti 3x befoglalja a lakás nagy részét online edzés miatt fél 7 és fél 9 között. A főzés után én pakolok/mosogatok el, most is visszavan még egy pici. Ő nap közben mos, meg maga után elpakol, de az én szennyeseim megint halomban állnak, mert ilyen későn nem indítok már be mosást a szomszéd miatt, meg későn járna le és muszáj kiteregetni. Kb egy mokuskerek az életem így. A reggelit is én csinálom mire ő felkel, de legalább én azután ő pakol el. Bár szóvá teszi, ha a kávé főzöt a mosogatóban hagyom, meg azt is megjegyzi, hogy ő takarítja a WC-t, ami könnyű úgy, hogy ő egész nap otthon van. A nagy takarítást közösen csináljuk, de miatta egy egész nap elmegy általában egy egyszerű porszivozassal, meg felmosassal, mivel a szobajat teljesen kipakolja egy ilyen mutatvány során és közben 5x leul pihenni. A porszívó be van építve egy szekrény aljába, amit mindig ki kell pakolni, így nem tudom bármikor elokapni és megcsinálni, főleg hogy mindig otthon van, nekem meg semmi én időm sincsen. Tornázni sem tudok, mert vagy a nappaliban edz, vagy tv-zik, vagy dolgozik, így mindig én alkalmazkodom. Elég nagy szívás.
2020. dec. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem aki otthon van, az pl indíthat reggel egy mosást/kiteregethet vagy elkezdheti a vacsorát, mire a másik hazaér.


Én nen bíznék a páromra több plusz munkát azért, mert r

"rövidebb idő" beérni a munkahelyre. Nálunk is úgy volt korábban, hogy nekem egy óra volt az út, neki a szomszéd utcában volt a munkahelye. Reggel rohantam, ezért csak olyanra kértem meg, amire nem volt időm. Például a mosás beállítása, ami ha lejár hamarabb, mint hazaérnék, kiteregetni sem nagy ügy. Vagy például napközben kivenni a húst a fagyasztóból vagy előmelegíteni a sütőt.


A többit nem értem, miért kellene ráverni a másikra. Utálatos dolog a házimunka, személy szerint megalázónak is érzem, ha valaki az én mocskom kell, hogy felmossa, elmossa, stb, azért érzem korrektnek, ha felezzük. És még akkor is ezt érezném jogosnak, ha amúgy a párom nem dolgozna, de ez már csak az én véleményem.

2020. dec. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
83%
Logikus elrendezéssel és kis óvatossággal minimálisra csökkenthető a házimunka. Heti 1-2 órára is akár fejenként.
2020. dec. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy az vigyen többet, aki kevesebbet utazik. Ez nem jelenti azt, hogy meg kell szakadni annak, aki hamarabb ér haza, de ameddig én dolgoztam itthon, párom pedig utazott napi 2-3 órát, addig, ha más nem is, de felraktam főzni valami egyszerű kaját, hogy legyen vacsora és másnap legyen ebédünk, ameddig meg ez készült, elmosogattam. Nap közben meg beraktam mosást (5perc), aztán kiteregettem (még 5perc), ennyit azért amúgy is feláll a géptől. Meg egyéb ilyen apróságokat megcsináltam, amikor eszembe jutott, és amúgy is fel akartam állni a géptől mozogni. Így is hamarabb végeztem legtöbbször, minthogy ő hazaért, és nem szakadtam meg. Most vártam volna meg, amíg hazaér, hogy együtt főzzünk, és kivegye a részét?

Minden egyéb, ami ebbe nem fért bele, az közös volt.

2020. dec. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
91%
Itt a párod többet megcsinalhat.
2020. dec. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Én itthonról dolgozom, férjem bejár, szintén napi 2 óra utazás. Én viszem a háztartást. Szinten tartom, így naponta nincs sok gond vele. A férjemé viszont a kinti munka, amikor van, általában azt hétvégén csinálja. Nekünk ez így bevált, én azt gondolom ez így fair. Mivel neki 2 órája csak utazással telik el napi szinten, nagyon fáradt is mire hazaér, nem lenne pofám azt kérni hogy porszívózzon már fel gyorsan. De mondom, a szinten tartás a kulcs. Amit használok főzésnél azonnal elmosom. Főzőlapot, pultot használat után azonnal letörlöm. Tányérokat, evés után azonnal elmosom, vagy beteszem a mosogatógépbe.
2020. dec. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!