Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párokat kérdezném: ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párokat kérdezném: ti hogyan osztjátok be a fizetéseteket?

Figyelt kérdés
Nem az érdekel, hogy ki mennyit keres, hanem az, hogy van-e egyáltalán közös kassza, és ha igen, akkor milyen arányban adtok bele, és ki kezeli a pénzügyeket.

2021. ápr. 27. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi hibrid kasszán vagyunk. A közös kiadások feleződnek (nincs kicentizve, nincs fillérezgetés, egyensúly van), a közös házunk hiteltörlesztője az ő számlájáról megy, az összes számla és minden kaja az enyémről (így kb. egálban is vagyunk). Van közös megtakarítási számlánk, arra ugyanannyit utalunk minden hónapban, az ezeken felül megmaradt pénzt mindenki arra költi amire szeretné. Nálunk ez így tökéletesen működik.
2021. ápr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Külön kasszán vagyunk. Ő a gyerekeit neveli, én pedig a szüleimet segítem. Ennek ellenére költünk közösen is sok mindent és mindketten beosztjuk a pénzt, segítjük egymást.
2021. ápr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Közös kiadásainkat Ft-ra pontosan felezzük, fizetésünkből havonta meg mindkettőnk bankszámlájáról ugyanakkora összeg a közös megtakarítási számlánkra, a maradék pénzzel mindketten önállóan rendelkezünk.
2021. ápr. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
*megy
2021. ápr. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Külön kasszán vagyunk, már mindketten 40 felett voltunk, amikor összeköltöztünk. A lakás az enyém, így a hitelemet én fizetem, és a rezsit is, a többi költséget pedig (kaja, szórakozás) ő fizeti, így kb. egyformán jövünk ki. Ha valami nagyobb kiadás van, pl. a lakásba egy új mosógép, vagy egy nyaralás, azt közösen fizetjük. Nekünk ez így bevált :)
2021. ápr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi teljesen közös kasszán vagyunk.

A férjem a fizetését számlára kapja, abból kifizetjük az utalásos dolgokat (számlák egy része, fix megtakarítás, fundamenta) és hónap végéig nem is bántjuk a fennmaradó pénzt. Én kp-ban kapom a fizum, ebből megy a bevásárlás, néhány számla, gyerek dolgai, tankolás.

Ha hónap végéig kijövünk az én fizumból, akkor az övé megy a megtakarítási számlára, ha nem elég a kp, akkor használjuk a bankkártyát is.

Igazából nálunk nincs én pénzem, te pénzed, csak bankkártya meg kp van.

Mindenki arra költ, amire szeretne. Nagyobb kiadásokat pedig úgyis megbeszélünk.

2021. ápr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Közös kassza van, viszont én intézem a pénzügyeket.. férjem fizetése meg az enyém is egy számlára érkezik, ebből én befizetem a számlákat, elintézek minden utalást, kiszámolom kb milyen nagyobb költéseink lesznek a hónapban, átutalom a megtakarítás számlára egy részét. A maradék összeget fele fele arányban átrakjuk a Revolut kártyánkra. Mivel a férjem hajlamos pár nap alatt felélni a fizetését, viszont így hogy látja mennyi van, jobban tud gazdálkodni vele (meg amúgy én is, bár én igyekszem nem szórni a pénzt)
2021. ápr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Közös kassza. Ő leres többet. Két külön számlánk van, az enyémről fizetünk a rezsin kívül mindent, szóval sokat átutalgat néha összegeket.
2021. ápr. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Közös kassza van.

O fizeti a lakást, rezsit én a kaját a tisztálkodási szereket stb. Ő többet ad bele, de így tökéletes. Néha én fizetek, néha ő, bárhol is legyünk.

2021. ápr. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Közös a kassza! Ő keres többet, nekem a GYED van, az teljes egészében megy a kozos megtakaritasi szamlara, az ő fizetésebol meg megy a rezsi, kaja, gyogyszer, ruha, egyéb (IKEA stb)+ nyaralások.
2021. ápr. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!