Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan értessem meg a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értessem meg a barátnőmmel, hogy tanulja az angol nyelvet?

Figyelt kérdés
Két év múlva külföldre szeretnék menni vele. (Ő is nagyon szeretne külföldre menni velem). Egyetlen probléma, hogy nem tanulja a nyelvet. Illetve, hogy lusta munkakapcsolatot építeni. Én voltam már kint, úgyhogy tudom, hogy ha valaki nem beszél legalább egy idegen nyelven ( vagy a helyi nyelvet vagy az angolt), akkor nem fog kenyeret keresni. 2 év pont elég lenne arra, hogy felkészüljön (tanárral + én is segítek neki minden nap). Egy éve mondom neki minden alkalommal, amikor csak lehet, hogy tanuljon már. Arra rákényszerült a diplomája miatt, hogy elmenjen nyelvvizsgázni. Ezzel szemben csak a határidő előtti utolsó honapban ált neki a középfokú nyelvvizsga felkészülésnek. Én tudom, hogy egy középfokú nyelvvizsgával nehéz magas szintű külföldi munkahelyen érvényesülni. Ezt is mondtam neki, de csak bólogat, nem érti meg. Azt is tudom, hogy a barátnőm szakmájában nagyon fontos a munkakapcsolat építés. Senkit nem vesznek fel csak úgy elsőre, még akkor is, ha anyanyelvi szinten beszél és/vagy állampolgár. A munka kapcsolat kiépítésben még tudnék segíteni, de helyette nem tudom megtanulni a szavakat. Két év múlva nekem mindenképp ki kell mennem külföldre. Nagyon szeretem a barátnőmet, de nem akarom azt, hogy eltartottként jöjjön velem, mert nincs arra keretem. Ha nem tanulja meg az angol nyelvet, legalább olyan szintre, hogy tudjon beszélgetni, kapcsolatokat építeni stb akkor nem tud majd velem jönni és hát tudjuk mi lesz akkor a vége, ha félévente egyszer járok haza. Ezt így elmondtam neki, mégsem csinál semmit. Most még úgy érzem, hogy van időm valamit csinálni, hogy kizökkenjen a lustaságából, de egy-másfél év múlva már nem igen lesz. Csak mit csináljak?

2021. máj. 5. 13:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%
Elvileg felnőtt ember. Ha magától nincs annyi esze, hogy külföldön nem mindenki magyarul beszél, akkor hagyd rá....
2021. máj. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%
Meghozott egy dontest. Most nalad pattog a labda. Vagy nem mesz, vagy viszed magaddal, vagy mesz es nem viszed magaddal. Neked ezek a dontesi lehetosegeid. Igen, ebben benne van a szakitas is.
2021. máj. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
6%
Állítólag élőben lehet a legjobban tanulni, ha már kint vagy - ő biztos ezt vallja. Bár azért nem ártana rágyúrni egy kicsit. Amúgy semmit nem tud angolul? Hogyan? Én sosem voltam ilyen téren eminens, mégis elbeszélgetek angolul amíg nem kerülnek képbe a számomra értelmezhetetlen igeidők.
2021. máj. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
74%
En kimennek nelkule.
2021. máj. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Sehogy. Amit az ember nem akar megcsinálni, azt nem is fogja. Itt világos, mint a Nap, hogy ő igazából nem akar kimenni, különben tenne érte. Remélem, te is érzed az anomáliát a mondanivaló és a tettei között. Nem akar angolul tanulni, innentől fogva te fejre is állhatsz. Max. eltartottként viheted, de ő aligha fog bármit is tenni, úgyhogy inkább ez itt az igazi kérdés, hogy mit teszel, ha eljön az idő?
2021. máj. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogtok sehova menni. Nem akar menni és nem is fog. A nyelvtanulás csak a máz, a szándék hiányzik.
2021. máj. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%
Nehéz helyzet kérdező. Ő lehet magától nem is menne ki, max.jól hangzik ismerősök előtt, hogy "elhagyjuk az országot".
2021. máj. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
91%
Hát, megírták.
2021. máj. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Barátaim is ezt mondják, amit itt írtok, de valami megoldás csak van, hogy együtt menjünk ki úgy, hogy tud angolul és dolgozik is.
2021. máj. 5. 15:15
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
De ha ő nem is akar? Azt mondja, hogy igen, de lehet hogy valójában tart tőle, nem vágyik rá, csak nem akarja, hogy elhagyd.
2021. máj. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!