Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan értessem meg a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értessem meg a barátnőmmel, hogy tanulja az angol nyelvet?

Figyelt kérdés
Két év múlva külföldre szeretnék menni vele. (Ő is nagyon szeretne külföldre menni velem). Egyetlen probléma, hogy nem tanulja a nyelvet. Illetve, hogy lusta munkakapcsolatot építeni. Én voltam már kint, úgyhogy tudom, hogy ha valaki nem beszél legalább egy idegen nyelven ( vagy a helyi nyelvet vagy az angolt), akkor nem fog kenyeret keresni. 2 év pont elég lenne arra, hogy felkészüljön (tanárral + én is segítek neki minden nap). Egy éve mondom neki minden alkalommal, amikor csak lehet, hogy tanuljon már. Arra rákényszerült a diplomája miatt, hogy elmenjen nyelvvizsgázni. Ezzel szemben csak a határidő előtti utolsó honapban ált neki a középfokú nyelvvizsga felkészülésnek. Én tudom, hogy egy középfokú nyelvvizsgával nehéz magas szintű külföldi munkahelyen érvényesülni. Ezt is mondtam neki, de csak bólogat, nem érti meg. Azt is tudom, hogy a barátnőm szakmájában nagyon fontos a munkakapcsolat építés. Senkit nem vesznek fel csak úgy elsőre, még akkor is, ha anyanyelvi szinten beszél és/vagy állampolgár. A munka kapcsolat kiépítésben még tudnék segíteni, de helyette nem tudom megtanulni a szavakat. Két év múlva nekem mindenképp ki kell mennem külföldre. Nagyon szeretem a barátnőmet, de nem akarom azt, hogy eltartottként jöjjön velem, mert nincs arra keretem. Ha nem tanulja meg az angol nyelvet, legalább olyan szintre, hogy tudjon beszélgetni, kapcsolatokat építeni stb akkor nem tud majd velem jönni és hát tudjuk mi lesz akkor a vége, ha félévente egyszer járok haza. Ezt így elmondtam neki, mégsem csinál semmit. Most még úgy érzem, hogy van időm valamit csinálni, hogy kizökkenjen a lustaságából, de egy-másfél év múlva már nem igen lesz. Csak mit csináljak?

2021. máj. 5. 13:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Nem, nincs. Ha nem akar angolul tanulni, akkor, mint írtam fejre is állhatsz, nem fog tanulni. Tehát 3 opció van:

- kiviszed, de nem beszéli, nem csinál semmit, ergo eltartod

- szakítasz vele és kimész/először húzzátok, de úgyis az első fele lesz a vége

- lemondasz erről és itthon maradsz tovább vele

2021. máj. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Ki menni, ki akar, csak nagyon álmodozó típus.
2021. máj. 5. 15:23
 13/26 A kérdező kommentje:
Én mindenképp megyek külföldre.
2021. máj. 5. 15:23
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Ahha, akkor max. bámészkodni akar, dolgozni biztos nem, különben tanulna. Mi nem tudunk ezen segíteni és te sem tarthatsz fegyvert a fejéhez. Ha nem akarja, hát nem.. elfogadod és kész. Ez minden, amit tehetsz.
2021. máj. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
37%

Nem ő lenne az első boldog potyautas.

Az is lehet, hogy te nem az igazi vagy neki, hanem csak a nincs ló, szamár is jó kategória, és két év után vagy kiviszed és eltartod (az egy elég jó alku egy lánynak), vagy ha nem, akkor majd keres egy "jobbat".

Elnézést a tényszerű fogalmazásért. :)

2021. máj. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Hagyd itthon.
2021. máj. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, hogy nem fogom eltartani, szóval nem azért van mellettem. Nem szeretem feladni az ilyen helyzetet. Hogy lehetne rávenni, hogy nekikezdjen csinálni valamit, ha nincsennek távlati céljai? A felfogása kicsit olyan, hogy most jó, akkor ez így is működik majd holnapis, jövő évben stb. Tehát ez az alap dolog, hogy azért gondolkodunk előre, hogy legyen házunk, kajánk 10 év múlva is, ezt kéne valahogy megértetni. Az emberek általában azért gyötrik át magukat dolgokon, mert van egy céljuk. Neki nincs baja a szegénységgel. Ha úgy alakulna el lenne egy szelet kenyérrel egy lepusztult házban. Ezt a, akarjon jobb életkörülményt, akarjon szép helyekre eljutni, akarjon élményeket szerezni az életben dolgot akarom valahogy elérni nála.
2021. máj. 5. 15:47
 18/26 A kérdező kommentje:
Be lehet indítani ezt az életvágyat valahogy? Kiégett embereknél hallottam, hogy van valami ilyen dolog, hogy el tudnak kezdeni célokat keresni vagy valami ilyen.
2021. máj. 5. 15:49
 19/26 anonim ***** válasza:
85%
Hát ha van már egy középfokú nyelvvizsgája akkor annyira csak tud angolul, hogy beszélgessen emberekkel. Ha nem tud elhelyezkedni a saját szakmájában a nyelvtudás hiánya miatt kint, de nem tudtok megélni egy fizuból, akkor kénytelen lesz valami kulimunkát bevállalni. Mikor rájön hogy az szar és inkább visszatérne a szakmájához kénytelen lesz megtanulni ahhoz elegendő szinten beszélni. Meg kint tényleg könnyebb sokkal, mint itthon. Szóval szerintem hagyd rá, nem akarásnak nyögés a vége. Te foglalkozz a saját dolgoddal, ha mindenképpen mész ki úgyis, akkor majd elválik valóban akar-e menni vagy nem.
2021. máj. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Ez a kulimunka ez jo otlet.
2021. máj. 5. 16:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!