Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha ilyen hamar problémák...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha ilyen hamar problémák vannak az együttéléssel az egy rossz prognózis a kapcsolatra hosszú távon?

Figyelt kérdés
Kb 1,5 év után költöztem össze a barátommal, egyetemisták vagyunk albérlet/saját lakás és mivel úgyis 80%ban egymásnál voltunk úgy gondoltuk hogy logikus hogy átköltözöm a barátomhoz. Viszont ez elég hamar konfliktusokhoz vezetett, mert ő szörnyen rendetlen, nem takarít maga után a konyhában tok más a ritmusunk, én reggel kelnék időben, ő alszik délig egyig mert egész éjszaka fent van(nem dolgozik vagy ilyesmi, csak elvan). Szerintetek ez hosszútávon nem jelent sok jót ha ilyen relative rövid idő után ennyi konfliktusunk van vagy én vagyok a rugalmatlan és alkalmazkodjak hozzá, mert mégis az ő lakása?
2021. jún. 1. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Igen.
2021. jún. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy hosszú távon menni fog. Szerintem nem illetek össze.
2021. jún. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Semmiképp nem gondolom hogy neked kéne alkalmazkodnod, csak mert az ő lakása

Nem lakótárs vagy, vagy nem csak ugy befogadott, a párja vagy

Kompromisszumokat kell kötni

Ha ez nem megy, akkor lehet hogy nem vagytok egymáshoz valók ilyen szinten

Szokták is mondani hogy "lakva ismerszik meg az ember"

Hosszútávon nem lesz jó egyikőtöknek sem, ha nem tudtok kiegyezni ezekben a dolgokban

De egymáshoz lehet csiszolódni ha mindkét fél akarja és tesz is érte

2021. jún. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Nem kapcsoalt szempontjából, hanem szimpla életritmusként is tarthatatlan ez. Délutáni/esti műszakot akar majd vállalni? Mert akkor lehet így élni, de kapcsolatnak nem lesz értelme, mivel gyakorlatilag nem fogtok találkozni. Ha meg nem, akkor szedje össze magát!

Simán menthető a helyzet, ha tudsz hatni rá.

2021. jún. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezek pont olyan problémák, amik megoldódhatnak idővel. Hiszen ha lesz egy munkája, neki is fel kell kelnie időben, ha idősebb lesz valószínűleg nagyobb lesz a rendigénye is. Viszont mivel most költöztetek össze, most kell kompromisszumot kötnötök, találjatok ki egy működő rendszert.
2021. jún. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ha hajlandóak vagytok mindketten komoromisszumokra és tényleg akarjátok MINDKETTEN hogy működjön, akkor ezek simán áthidalható problémák.


én 4 éve élek együtt a barátommal és az első év abszolút az összecsiszolódásról szólt. ő amíg otthon lakott, kb semmi házimunkát nem csinált és magától nem is csinálta volna, de egyrészt nem hagytam, hogy ezt a sémát hozza magával és ő is belátta, hogy össze kell kapnia magát a háztartásban, mert én nem az anyja akarok lenni. és habár nem könnyen, de belejött a dolgokba. de ehhez az kellett, hogy egyrészt ne menjek át nagyon cseszegtető házisárkányba, másrészt hogy tényleg ő is akarja, hogy működjön a dolog és legyen hajlandó tenni érte


szóval nem temetném a helyedbe a kapcsolatot, de ha hosszútávon sem hajlandó változásra a párod, akkor rossz vége lesz

2021. jún. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
(oh, lehagytam a végéről, hogy persze azért neked is alkalmazkodnod kell az ő ritmusához)
2021. jún. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Mi 2 év kapcsolat után költöztünk össze tavaly. Takarításban ugyanezek a gondok voltak, neki a szülei kinyalták a s*ggét otthon én meg 10 éves korom óta bevoltam vonva a háztartásba, mert anya 2 helyen dolgozott, apa meg kocsmázott.

Nálunk kb. fél év után helyreállt a rend, megtanultunk mindketten picit engedni (ő kicsit figyelmesebb lett, én meg picit lazább) és tök jól összetalálkoztunk félúton. Mostmár magától észrevesz dolgokat, amiket meg kell csinálni, én pedig nem idegeskedek, ha van 2 tányér a mosogatóban.

Délig aludni max szabadnapján szokott, de én is lustizós vagyok, 9-10ig simán elheverészek hétvégén. Én úgy gondolom ha dolgozik rendesen, ez a minimum, hogy heti 1-2 nap sokáig alszik és lustizik. Ilyenkor én lejövök a nappaliba, megnézek egy sorozatrészt, összedobok egy reggelit és mire kész vagyok már fel is kelt és mosolyogva ad puszit. Gondolom milyen fejjel jönne ki hozzám, ha én itt pattognék, hogy mennyit alszik....


23L

2021. jún. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igazából úgy érzem, hogy ő jól megvan így. Nyilván közös ötlet volt hogy odaköltöztem, viszont úgy érzem hogy ő elég nehezen alkalmazkodik. Pl lett mosogatógép, az nagyban megkönnyítette a dolgokat, de kicsit úgy érzem, hogy ez tüneti kezelés.

Persze, azzal nincs baj, ha valaki dolgozik és hétvégén nem 8kor kel, viszont ő nem dolgozik, képes minden nap 12ig aludni. És sokszor úgy elaludt hogy inkább kihagyta a reggeli óráit (nyilván nem a covid időszakra gondolok, hanem amikor jelenléti oktatás volt).

Én nagyon szeretem és próbálok mindent megtenni hogy ez működjön, de valaki korábban írta hogy nem akar a párja anyja lenni. Néha pont így érzem magamat... Belegondolva kicsit olyan, mintha a barátom egy teljesen más szakaszban lenne, mintha nem érett volna meg annyira hogy menedzselje a saját életét. De lehet én vagyok naiv és van aki ilyen hektikus marad világ életében és talál magának egy olyan párt aki ehhez jól tud adaptálódni

2021. jún. 1. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!