Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mennyire normális ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire normális ha egy kapcsolatban ha a nő csak úgy ad kölcsön pénzt az élettársának, ha az később megadja?

Figyelt kérdés
Fél éve élek együtt a barátnőmmel, és külön kasszán vagyunk mivel én gyerektartást fizetek. A rezsit és a kaját közösen fizetjük, a maradékot mindenki arra költi amire akarja. Csak neki ugye mindig jóval több marad. És ha kérek tőle pénzt, akkor fizetéskor mindig vissza kell adnom. A múlt hónap végére elfogyott a pénzem és nem tudtam beszállni a kosztba. Ő ugyanúgy állta a kaját, de fizetéskor ennek is visszakérte a felét, pedig pénzt nem is adott, csak ételt. Másoknál is ennyire komolyan van véve a külön kassza, külön kereset?

2021. jún. 11. 13:12
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ. Mire megy el a pénzed? Azt írod reszit meg kaját kell fizetni, tehát lakbér nincs? Azért az durva, ha így is elfogy a pénz hó végére. Megtakarításod van?

Egy komoly kapcsolatban nekem alap a közös kassza, de ha azt látnám, hogy a párom hülyeségekre szórja a pénzt, azért átgondolnám. A közös kassza akkor működik ha hasonló a két fél pénzügyi kultúrája.

Nem hagy éhezni, ha megszorulsz ad pénzt, de gondolom tart tőle, hogy ha nem kéri vissza, akkor rászoksz és még kevésbé figyelsz majd a költéseidre.

2021. jún. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
94%

Amikor egyedül éltél, akkor ki pótolta ki a fizetésed?

Külön kasszán vagytok, annak ez a lényege, hogy nem adogat neked pénzt az övéből.

2021. jún. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
36%
Nekem gyerekes pasi a párom ,és közös kassza vagyunk.Sose kért tőlem pénzt.4 jobban keres mint én.Szoval nekem fura , hogy egy nőtől kérsz pénzt.Elegge ciki.
2021. jún. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem itt a kérdésedben a fél év és a "mindig visszakéri", meg a múlt hónapban elfogyott a pénzem része zavaró.


Hat hónap alatt ezek szerint legalább kétszer kértél kölcsön és egyszer nem tudtad fizetni a kaját.


Azt gondolom, hogyha egy több éves kapcsolatban ilyesmi előfordul, akkor az más megítélés alá esik, mint egy fél éves kapcsolatban.

2021. jún. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
17%
Összeköltözés után eleve gáz a külön kassza.Hogy lehet úgy közös jövőt tervezni ha mindent kiforintoztok hogy ki mennyit adjon bele...Mint 2 idegen...Az azért arcpirító hogy gáznak találod hogy vissza kell adnod azt a pénzt amivel kisegített de azt nem tartod gáznak hogy férfiként te kéregetsz pénzt egy nőtől.Én elég töketlennek érezném magam, inkább kérnék egy havertól vagy akárki mástól.Gyorsan hozzáteszem ugyanilyen gáz az összes "háztartásbeli" nő az összes vérszívó kitartott pióca. 34-F
2021. jún. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
77%

Én, aki a közös kassza pártján állok, és alapból kisebb összegeket biztosan nem kérnék vissza, azt gondolom, teljesen normális, ahogy a párod hozzád áll. Segít, nem hagy éhezni. Fél év után ne várd, hogy csak úgy ingyen fog etetni úgy, hogy fél év alatt legalább kétszer megszorultál. Ne haragudj, de vagy botrányosan pocsékul keresel gyt ide vagy oda, vagy pocsékul bánsz a pénzzel, vagy mindkettő, és ezen baromira változtatni kéne, mert így aztán nem lehet rád számítani.

Más lenne, ha évek óta együtt lennétek, csak most valamiért minden mocsok összejött, akkor azt gondolnám, hogy a barátnőd lehetne ennél nagylelkűbb. De így...

Keress jobb állást/képezd át magad és/vagy tanulj meg bánni a pénzzel.

2021. jún. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
88%
Külön kasszán ez normális, főleg ha meg lett beszélve nyíltan. Ha ez neekd nem tetszik, beszélhettek közös kasszáról is, akkor nem lenne normális
2021. jún. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Sohasem éltem külön kasszán, de hát az világosan ezzel jár. Nekünk olyan elszámolási probléma nem volt, amit külön meg kellett tárgyalni, de hát ha neked rendszeres kiadás a gyt, akkor nemigen lehet másként. Azért azt már ne ő fizesse.
2021. jún. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
85%
Azért ez még elég korai stádiuma a kapcsolatotoknak ahhoz, hogy kvázi eltartson. Egyedül nem fordult elő olyan, hogy megcsúsztál anyagilag? Akkor mit csináltál? Vagy ha eddig nem volt ilyen, most miért van?
2021. jún. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
10%

#15

És olyankor mi van, ha a férj szeretne minőségi rendet és tisztaságot, minősegi gyereknevelest, (nem babysitterrel) hanem a gyermekei anyjátol (tőlem), minőségi szexet,....akkor is vérszivo a haztartasbeli?

(Segitseget nem kapok, mivel ő 14-16 orakat is dolgozik olykor)

Csak kerdem....


Nem minden fekete és fehér.

2021. jún. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!