Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Fiatalok, hogy osztjátok be a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatalok, hogy osztjátok be a költségeket együttéléskor?

Figyelt kérdés
Nem házasságban. Feleztek vagy az fizet többet, aki jobban keres?

2021. júl. 27. 20:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Közös kasszán vagyunk.
2021. júl. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Együtt élve közös.

Amíg nem együttélés, addig random, de nagyjából arányosan fizettük a dolgokat. Egyszer ő egyszer én.

2021. júl. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Közös a kassza!

29N

2021. júl. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem élünk még együtt, felváltva fizetünk.
2021. júl. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi a különbség a közös kassza, és a "nemközöskassza de a közös kiadásokat felesben fizetik" között? Nálunk a második működött, együttélésnél. A nem közös kiadásoknál miért is kéne,hogy egymás pénzével rendelkezzünk?
2021. júl. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Őszintén: a közös kassza azt kéne jelentse, hogy az egyik fél x a másik y összeget keres, de ezt a pénzt együtt osszák be. Ergo meg van beszélve, hogy mennyi pénz mehet el kajára, szórakozásra stb. és mondjuk megtakarítási alapba (a feltételezett közös jövő érdekében).


5-ös, én ezt a tényleges közös kassza módszert nem szívesen követném együttélésnél még. Ez nem házasság, vagy eljegyzés, persze lehet komoly egy kapcsolat házasság nélkül, csak hát a mai világban ahol annyi szakítás-válás van, egy sima együttélés nem kéne egymástól való anyagi függést jelentsen az elejétől kezdve. Persze az más kérdés, ha erre mindkét félnek igénye van.


Én nem hiszem, hogy centire el kéne számolni mennyit költök mondjuk ruhára, tamponra stb. amíg kérdéses hogy hosszútávú kapcsolat lesz-e. Lehet közös a kassza, de akkor is jó a szabad mozgástér, mondjuk hogy x összeg szabadon felhasználható és az sosem nem közös. Persze ez függ attól, ki mennyit keres.


De mondok egy példát: 1 hónapja együttélő párnál az egyik fizessen bele a másik autóra felvett kölcsönébe? Mert a közös kassza alapján minden közös.


És szerintem nem szőrszálhasogatás ha úgy vélem nem gond várni a 100% közös anyagi függéssel egy darabig.


A szüleimnél ez sosem valósult meg pl. Nem házasodtak össze, közösen fizetik a közöst, de külön kasszán vannak. Nem fix a fizetésük, csak saccra tudják, ki mennyit keres. A megtakarításokhoz nincs közük, vannak közös célok, de azon felül semmi közük egymás pénzéhez. Nálunk anya keres többet és el sem tudja képzelni a közös kasszát.


Amúgy lehet csúnyán hangzik de a közös kassza akkor hasznos és annak hasznos, ha az adott fél szignifikánsan kevesebbet keres, mint a másik. Pl: adott egy nő, aki 150-et keres és egy férfi aki 500-at. Ketten együtt a 650 jól hangzik, de az azért már kevésbé, ha a nő többet költene egyedül, mint amennyit megkeres.


Tanácstalan vagyok, mert a párom szeretne összeköltözni, de az anyagi része nem került szóba még (ő keres 2x annyit, mint én).

2021. júl. 28. 02:07
 7/12 A kérdező kommentje:

Szóval rövidre fogva: én nem akarom, hogy úgy érezze, el kell tartania engem, mert kevesebbet keresek, de az autóra felvett hitelébe én még nem szívesen fizetnék bele mondjuk. Amit kell felezzük.


A továbbiakban annyit költenék, ameddig a takaróm ér a saját költségemre ez külön élve se volt másképp, nem vártam soha semmiféle extrát csak mert ő többet keres. :)

2021. júl. 28. 02:10
 8/12 A kérdező kommentje:
És én keresek 230 körül, a párom meg 450-et. Eddig is úgy volt, ha volt valami cél (pl: nyaralás), arra én is félretettem a pénzt, de nem olyan úticéllal, ami számomra vállalhatatlan. Hasonlóképp nem volt igényünk egy-egy puccosabb étteremre. Én általában igyekszem 80-100.000 ft-ot nem elkölteni, a párom általában 200-at mindenképp meg szokott takarítani. Egyikünk sem lakik drága albérletben és erre közösen sem lenne igényünk, szóval a megtakarítási keret hasonló maradna.
2021. júl. 28. 02:23
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző kapcsolatomban, ahol együtt is éltünk, ált. arányosan fizettük a közös költségeket. Én kerestem 280-at, ő 120-160 között (2016-2018). Számláknál én fizettem a rezsit és a közösköltséget, ő a netet, telefont külön-külön. Élelmiszert is arányosan (a "másik nasiját" is arányosan fizettük). Szórakozást ált. én álltam. Nyaralást felesben. Sosem mentünk nagyon puccos helyre nyaralni, és simán mentünk vonatos-buszos nyaralásokra külföldre is. Ha elmentünk 1-1x étterembe, SZÉP Kártyával. Az én lakásomban élünk, nem volt rajta hitel. Színházra költöttem viszonylag sokat, mert nekem az a passzióm, de azt leszámítva nem voltunk egy költekezős, dajdajozós páros.
2021. júl. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nalunk kozos kassza lesz. Parom fizetesebol elunk majd, az enyemet elrakjuk megtakaritaskent.


Jelenleg meg felig kulon vagyunk, egyszer en, egyszer o fizet.

2021. aug. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!