Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párom 2 hónap alatt 3szor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom 2 hónap alatt 3szor szellőztetett! Hogyan vegyem rá?

Figyelt kérdés

2 hónapja költöztünk ide. Home officeban dolgozunk, ő a nappaliban van egész nap, én a hálóból nyomom a melót. 1,5 szobás albi.


A párom azt mondja, hogy ő nem fog szellőztetni, szellőztessem az én szobámat meg a konyhát! Ez a 3 alkalom is úgy jött össze, hogy vagy én vagy az anyja (látogatóban) rászólt.


Párom indoka: nincsenek szúnyoghálók az ablakokon és olyan régi fajták, hogy nem is lehet rakni rájuk, ő meg fél a bogaraktól.


Amikor végzek a munkával a kisszobaban, át szoktam menni a nappaliba, ilyenkor szoktunk beszélgetni, Netflixezni stb., de most olyan meleg van nála, hogy majd elajulok, nem bírok ki sok időt nála!


Próbáltam már beszélni vele erről, de rögtön ideges lesz, ha arról van szó, hogy ő vagy én kinyitnánk az ablakát akárcsak pár percre. Már kérleltem, nyavalyogtam, minden.

Tegnap megengedte, akkor pozitívan álltam hozzá: huh, de jó, ugye te is érzed, azt mondja nem, mondom akkor kinyitom az ajtót és kereszthuzatot csinálok, azt mondja, az én felelősségem lesz innentől elhárítani, ha bejön egy bogár, mert csak én tehetek róla. Milyen jó, ugye neked is? Most már én is érzem. Kb 3 percig hagyta, azt is csak azért, mert közben beszeltettem, eltereltem a figyelmét. Mondtam a végén, hogy ezt máskor is csinálhatnánk, erre felkapta a vizet és felemelte a hangját, hogy arról ne is álmodjak, ő nagyon jól megvan a ventillátorával! Én mondtam, hogy de én csak ezt a hőmérsékletet bírom elviselni.


Egyszer már titokban szellőztettem, mikor nem volt itt, de sajnos csak kb heti 1-2x van ilyen alkalom, és amúgy sem akarok hazudni neki, úgyhogy az nem megoldás.


Én probaltam megbeszelni vele, de hajthatatlan. Szerintetek tényleg lehet, hogy valaki ennyire félne a bogaraktol? (Párom falun nőtt fel, de szobagyereknek nevelték. ) vagy mi állhat a háttérben? Hogyan oldjam meg?


Számomra elviselhetetlenül kellemetlen, hogy nap közben mindig csuknom kell a szobam ajtaját, ha kimegyek a konyhaba vagy mosdoba, nehogy atmenjen a meleg az ő szobajabol! Ha vele akarok beszélni, akkor meg birjam ki a 40 fokot, hát nem bírom, még folyamatos vízivással se!


Korábbi viselkedése: egyetemista korunkban klímás lakásban laktunk egy nyarat, ott vegyesen voltak és nem voltak szúnyoghálók az ablakokon, és fújatta a klimákat állandóan az ablaknyitás helyett, a végén akkora számlát csinált, hogy ki se tudta fizetni, nekünk kellett.


2021. aug. 17. 07:09
A kérdező szavazást indított:
A bogaraktól fél. Nyugtasd meg, hogy majd te megölöd.
Depressziós és zavarja a külvilág, menjen pszichológushoz.
Nem tudsz semmit tenni. Bíró ki, úgyis mindjárt vége a nyárnak.
Beszélgess még vele erről, ne hagyd elhagyni a témát. Csak ezt teheted. Előbb- utóbb beáll.
A sajátjának érzi a nappalit, nem akarja, hogy rendezkedj benne.
Végre talált egy módot, hogy hogy csukjon ki téged, amíg kockul.
Más a véleményem, kommentben leírom.
Szakíts vele ezért.
Biztos van valami gyerekkori elnyomott rossz emléke ablakokkal.
25 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%

😂😂😂😂

Sírok!

2021. aug. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Ha ez igaz, akkor én nem bírnék így élni. Én is voltam sokat home office, de nem értem, hogy van el abban a szobában friss oxigén nélkül. Én hidegben és melegben is állandóan szellőztetek, utálom a büdös, állott levegőt!
2021. aug. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Barkácsboltokban lehet kapni öntapadós szúnyoghálót. Tulajdonképpen öntapadós tépőzár,amibe bele tudod tenni a lyukacsos anyagot. Nincs olyan ablak, amihez ne lenne jó 🙄 De a nyakamat rá, hogy nem nyitna ablakot így sem. Ez valami totál más pszichés megzakkanás lesz. Nem hinném, hogy depresszió, de nem vagyok orvos. Viszont én tuti kivágnám a francba. Akarna a fene egy ennyire makacs, kompromisszumra nem képes, elkényeztetett, igénytelen valakivel együtt lenni. Az egész életemet megkeserítené a viselkedésével. Én pedig nem vagyok saját magam ellensége.
2021. aug. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
Ami most idegesít a párodban, azt a tulajdonságát 20 év múlva gyűlölni fogod. Szóval jobb ha vagy elfogadod, vagy hagyod az egészet a francba. Egyébként szerintem nettó igénytelenség ha valaki nem akar szellőztetni, és az állott-áporodott lakás levegőjét szívja naphosszat.
2021. aug. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Respekt hogy valaki egy trollkodásba ennyi időt rakjon. Az első választási lehetőség megoldást nyújthat, ha a személyedben nagyobb félelmet építesz fel mint a bogarak, így azokat sokkal kevésbé fogja veszélyesnek látni.
2021. aug. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Erre valo az összeköltözés, hogy az ilyenek kiderüljenek. Szerintem nem az a nagyobb baj, hogy áporodott, meleg szobában dolgozik, vagy fel a bogaraktol hanem, hogy 0 a problémamegoldó képessége. A szunyoghalo vásárlas/felrakás par ora alatt megvolna, de nem is akar változtatni. Sztem ennek elõbb vagy utobb szakitas lesz a vége...
2021. aug. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%

Ez egy hülyeség! Ennyi erővel, akkor a szabadba se menne ki sose. Attól nem retteg, hogy a te szobádból átmennek hozzá a bogarak?

Vegyetek rovarirtót, meg rovarcsapdát, egyébként sem hiszem hogy olyan sok bemenne, főleg ha egy emeletes lakásban laktok Bp-en.

Falun nőtt fel? El sem hiszem...

A fulladástól nem fél, meg a megtelepedett sok bacitól?

2021. aug. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

1-es és 2-es: sajnos ez igaz, és még elgondolkoztam rajta, hogy lehet az a 3 valójában 2 volt.

Mentek a zöld kezek, jöhetnek még a kommentek!


Én nem akarok ilyen gyakorlati piszlicsáré dolgokon összeveszni, de az igaz, hogy általánosságban egyre zárkozóttabb és negatívabb így az 5 év alatt (4 évig jártunk úgy, hogy nem laktunk teljesen együtt).

2021. aug. 17. 08:22
 9/22 anonim ***** válasza:
29%
A 8-as kommented alapján én sajnállak kérdező. Apám viselkedik kb pontosan ugyanígy, ahogy leírtad. Nem volt jó mellette felnőni, jelenleg anyám pedig kész idegroncs miatta, mivel apám egészségügyi állapota folyamatosan romlik, amivel a viselkedése is. Ami régen csak idegesítő volt, ma már konkrétan nagyon durván megterhelő. Most már bátyámat is elkezste kiidegelni, ami művészet, mert egy hihetetlenül toleráns, békés ember (és már jó ideje nem is lakunk velük). Ezért is írtam, amit, a 3-as kommentemben. A jelenlegi tapasztalataimmal biztosan menekülnék az első ilyen jelre, és neked is ezt javaslom.
2021. aug. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
60%
Ez egy gyerek. Mit eszel rajta? Mivel fogott meg? Elkepzelni nem tudom, ez vicc.
2021. aug. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!