Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Megéri így a barátnőmnél lakni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri így a barátnőmnél lakni?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek (24 éves) van saját, hitelmentes lakása, ezért értelemszerűen mindketten nála lakunk. Nagyon jó helyen van Budapesten, újépítésű is, úgyhogy szerencsésnek érzem magam, hogy nem kell érte fizetni csak a rezsi felét. Viszont van egy dolog ami elkezdett zavarni mostanában. Ha a barátnőmnek nincs kedve valamilyen házimunkához pl mosogatógép bepakolás, vagy bármi máshoz, azt általában rám bízza. Nagyon sokszor megcsinálnom szó nélkül, de ha épp elfoglalt vagyok, vagy nekem sincs kedvem hozzá, akkor azt hozza fel, hogy a lakás az övé, úgyhogy örülne, ha jobban kivenném a részem a házimunkából. Ez kicsit úgy jön le nekem, hogy mivel övé a lakás, ezért én legyek a házi cseléd. Nem azt mondom, hogy soha nem takarít, mert szokott ő is, inkább csak az a kényelmesebb fajta hölgy, aki szereti ha kiszolgálják, vagy helyette megcsinálják a teendőket, viszont ha rá van kényszerítve megcsinálja ő is, csak nem túl szívesen. Én tudtam, hogy neki a személyisége a kényelmet preferálja, mert ismerem őt régóta, viszont együttélés szempontjából ez nem a legideálisabb. Felmerült a kérdés, hogy később vajon ez hova fog fajulni, lehet sokkal több lesz az elvárása, ahogy korosodik. Szeretem őt tényleg, csak nekem nem szimpatikus ez a hozzáállás, hogy neki jár a kevesebb házimunka, csak mert övé a lakás. Mit gondolsz, jogos az elvárása és megéri így is nála lakni?

2022. febr. 22. 13:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
29%
Ez legyen a legnagyobb problémád az életben🤦🏻‍♀️
2022. febr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
72%

Mondjuk amugy lehet neki onerobol is barmily meglepo, nehany pelda:

- Nyert a lotton/pokeren/akarmin

- Jol forgatta a bitcoint a kriptotozsden

- Kulfoldon melozott az elmult 6 evben

- Prosti volt

- Barmi egyeb


Amugy sztem az h a csaj a kenyelmet preferalja, ertheto. En is preferalom a kenyelmet, meg hat ki nem. A hazimunkarol meg annyit, hogy ha mar te full ingyen laksz ott, akar fizethetnel is egy takaritonot, azt konfliktus meg van oldva, ha mar te nem akarsz annyit hazimunkazni. Ezzel egyutt viszont nem szep, ahogyan azt az orrod ala dorgoli...

2022. febr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem te rosszul látod, hogy ha a lánynak se kell fizetnie, akkor miért kéne neked többet beletenned? Pl mert övé a lakás, te ingyen laksz ott, vagyis nyerészkedsz rajta, másrészt meg amortizálod a lakást.

Gondolom, ha felújítás lenne, akkor viszont rögtön a lányé a lakás, te csak vendég vagy, a felújítást meg fizesse ő, mi?

Nekem pofám nem lenne erre, minimum, hogy én fizetném a teljes rezsit, ha már ingyen vagyok ott.

A lánynak gondolom ebből van elege, és beszólogat, ami viszont tőle nem szép, mert neki őszintén kéne kommunikálnia, hogyha nem tetszik neki, hogy ott élősködsz.

2022. febr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Helyette??
2022. márc. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
71%

Milyen rends lány, te laksz nála mégis besegít egész szépen a háztartásba.


Érdekes. Fordított szerepekkel mindenki rendben találná a helyzetet.

2022. márc. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
67%

A 24 éves csaj 'korosodásáig' tudtam csak komolyan venni ezt a kérdést 🤡 Jó hogy nem azt írtad hogy sárkányosodik a klimax miatt 😄

Egyébként a 13-assal értek egyet. Azt tenném még hozzá, hogy egy koszlott albérletben, lakótársakkal sokkal rosszabbul élnél, és ott is kéne házimunkát végezned.

Bár a korosodó 24 évesből én inkább egy unatkozó trollra tippelek.

2022. márc. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagyon hasonló volt a helyzet, és mondjuk tényleg jobb nem lett, csak rosszabb.

Engem inkább azt hogy megcsinálok vmit szimplán jófejségből és utána meg elvárás lesz. Egy idő után már nincs az h "köszi" viszont ha kimegy a fejemből akkor jön a leb . szás


Felosztottuk a házimunkát 50-50%-ban elég igazságosan, mindig megcsinálok mindent, nem kell szólni vagy bármi, aztán néha egy kis elejtett utalás h övé a kecó, nyilván akkor megcsinálok ezt-azt pluszban, aztán meg elvárás lesz. Így manapság már a házimunka nagy részét én csinálom, amivel még baj se lenne, ha néha megköszönné, meg nem lenne a hiszti, ha mondjuk este 9-re érek haza melóból és már nincs energiám hozzá hogy nekiálljak főzni.


Mellesleg amúgy a kaját én fizetem, meg a rezsi felét, meg egy csomó egyéb kiadást is, de nyilván így 1milliós négyzetméterárak mellett az ilyesmi elenyésző egy lakbérhez képest.


Mindenesetre azt tudom tanácoslni hogy ne hagyd hogy abba az irányba menjenek a dolgok mint nálam mert egy idő után rendkívül idegesítő tud lenni. Osszátok fel a házimunkát, ha akarja a barátnőd akkor ne 50-50 hanem mondjuk 70-30%-ban, tökmindegy... csak a lényeg h fektessétek le a határokat mert különben úgy jársz mint én.

2022. márc. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!