Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan éljem túl? Mélyen vagyok.

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan éljem túl? Mélyen vagyok.

Figyelt kérdés
Igyekszem rövid lenni.Ez egy pár éves kapcsolat,én a húszas éveim végén járok,ő 30 múlt.Együtt élünk,én költöztem hozzá másik megyéből,építettem karriert és szeretem új barátokat.Eleinte nagyon inspiráló volt,feltöltő,harmónikus.Sok időt töltöttünk kettesben,kirándulásokkal,egyebek,de aztán átfordult.Abból állt a kapcsolat nagy része hogy veszekedtünk,mert csúnyán beszélt,megalázott és nem tisztelte a határaimat,a családomat,a munkámat,a barátaimat,én meg hiába álltam ki magamért és értük,mindenbe beleszólt.Sokat változott,de nem eleget még mindig.Kérésére pszichológushoz is elmentem és járok azóta is,de ő nem ment el.Az anyja se tartott tiszteletben sem engem sem a privátszférámat,sértegetett, pofákat vágott,én meg nézzek el mindent,nyaljam a se**ét,ő viszont bocsánatot aztán nem kér semmiért.Már ott tartunk,hogy nulla szeretetet kapok,teljesen belebetegedtem a kapcsolatba és az anyjába,minden nap hányok és megy a hasam,úgy erőltetem a kaját és a vizet,fogyok mint a huzat.Albérletre nem fogja futni ilyen árak mellett,ezért vesznie kell a munkámnak is és amit eddig felépítettem.Másodállást a beosztásom miatt extra nehezen találnék a heti beosztás miatt,és hogy rángatnak ahogy akarnak.Lakótársnak nem szívesen megyek el egy teljesen idegen mellé,isten tudja kinek milyen életritmusa és élhetetlen szokásai vannak,egyedül meg nagyon karcos hogy kijönnék-e havonta.A beszéljek a főnökkel hogy milyen helyzetben vagyok és túlórázzak arra nincs lehetőség sem,ha túlórázok túlórát nem fizetnek,fix a fizetésem.A szakmámban vidéken meg nehéz elhelyezkedni ha hazaköltözöm,és még csak fele annyi lehetőség sincs.Ebből a gödörből hogy másszak ki hogy se munkanélküli ne legyek, se lelki roncs?
2022. márc. 14. 23:39
A kérdező szavazást indított:
Megpróbálni albérletben lakótársként élni és tovább dolgozni.
Hazaköltözni, és nulláról új életet kezdeni.
Ha menthető a kapcsolat, akkor tovább dolgozni rajta terápiával.
33 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőid nem tudnának alternatívát?
2022. márc. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Költözz haza. Akármit is dolgozol, nem nagy vesztesség, elvégre a megélhetésedet nem tudod kigazdálodni belőle. Tanulj ebből: ne adjad fel az önállóságodat, mindig legyen lehetőséged kilépni egy rossz helyzetből.
2022. márc. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%
Én voltam koleszos és albis is egyetem alatt. Nem gáz. Szerettem. 26 évesen jutottam oda, hogy külön albiba költözzek. Addig viszont kapcsolatépítésnek sem volt utolsó.
2022. márc. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Egyes, ők az albérletet mondják, de egyik sincs abban a tudatban, hogy át is gondolja vagy számoljon utána mennyibe is kerül egy albérlet, és mennyi a fizetésem. Ráadásul ők könnyen beszélnek,nincsenek ebben a helyzetben. Kölcsön nekem nagyon sok ember adna, de kölcsön pénzzel nem játszunk, még 1000 forinttal sem. Nem tartoztam soha senkinek, ezután sem tervezem.


Kettes, azt hiszem igazad van.


Hármas, én is voltam koleszos és az egyik barátomnál akinek lakótársai voltak, de már úgy sem tetszett, pedig csak párszor voltam náluk. Az egyik lány alig akart kivergődni a fürdőből, ez volt az állandó szokása, eszméletlenül rendetlen volt, maga után nem takarított, a másik meg mindenbe belepofázott. Elég volt látni párszor. Nekem fontos a másik életterének és szokásainak tiszteletben tartása, nekem ez bele se férne, és azért észre kellene venni hogy pl a fürdőt, mosdót más is akarja látogatni 2 órán belül és azt tisztán illik át adni.

2022. márc. 15. 00:17
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Itt szerintem is a hazaköltözés az egyetlen élhető megoldás, kivéve persze, ha a saját családod és/vagy az ottani lakókörnyezet is egy pokol. Nem említed, milyen végzettséged van, de ha semmi különös, akkor is talán valami gyár szóba jöhet. Nagyon szar, de csak nem lennél munkanélküli...

Sajnálom, együttérzek 🙁 Az ilyen helyzetekből látható, hogy mekkora is valójában a nyomor ebben az országban. Hogy a hajléktalanok és a "putris" réteg csak a jéghegy csúcsa... 😔

2022. márc. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mi a végzettséged? Mennyit keresel?
2022. márc. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

5., Az ésszerű megoldás szerintem is a hazaköltözés lenne. Hát nem kicsit sajnálom az éveket, az energiámat. Rengeteg áldozatot hoztam. Erre a kapcsolatra tettem fel mindenem. Egészségügyben dolgozom magánszektorban, csak nem a legjobb helyen. Kifogtam egy kihasználós helyet. A fővárosban nem lenne gond a szakterületemen ha új állást kellene találni, csak nem ebben a helyzetben. Azt most a legkevésbé sem tehetem meg hogy új állást keressek, így menjek albérletbe és tegyek bizonytalanná még inkább mindent. Mikor kellett volna munkahelyet váltani akkor nem hagytam ott időben hogy menjek jobban fizető helyre, ahol át se vágnak, megbecsülnek és minden ígéretet betartanak, mert ugye ki akar ugrálni és munkahelyeket váltogatni. Vidékről felköltözött ember vagyok aki örült hogy van munkája. Vidéken pedig kihalásos alapon lehet bejutni.

Így 220 ezerből nehéz lenne kihozni egy albit 130-150+rezsiből+ kaját+öltözködés és ha lebetegszem akkor a táppénz miatt még ennyi sem lesz.

2022. márc. 15. 01:16
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
En a budapesti szoba berlesz latom jonak!! Nezz korul es latni cogod,h tisztak-e. Penzugyilwg tobben egxutt lakni megeri!! Koltozz kulfoldi diakok vagy kulfoldi dolgozok koze. Ok igyekcobbek es toleransabbak. (Ezt tapasztalom 15 even at.)
2022. márc. 15. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
Aki mindent egy lapra tesz fel az könnyen kerülhet ilyen helyzetbe. Drámainak mondanám a dolgokhoz állásodat. Szerintem a próba-szerencse módszerrel, ha Bp-re kerülnél hamarosan lenne egy ilyen mindent egy lapra teszek fel kapcsolatod, csak a végén megint szedheted a nyugtatókat. A leírás alapján én mindenképp erőltetném a tanulást, hogy anyagilag egyenesbe jöjjek és gyakorolnám az egyedül élést, hogy ne kerüljek ilyen egylapos helyzetekbe.
2022. márc. 15. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, ez a munkahely sem jó, csak annyi, hogy van. Az sem cél szerintem, hogy 220-ért a sz@rt is kihajtsàk belőled hosszútávon plusz még egy élhetetlen kapcsolat. Szerintem nem kérdés, hogy haza, és otthonról munkakeresés.
2022. márc. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!