Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözés vagy ne?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés vagy ne?

Figyelt kérdés

Két hónap múlva egy éve leszünk együtt a párommal. Ő még egyetemista. Egyidősek vagyunk viszont ő egy 5 éves képzésre ment így neki még egy éve hátra van. Jövő ilyenkor végez. Én egy rövidebb képzést csináltam és már dolgozom.

Mind ketten úgy érezzük egymásban találtuk meg azt a személyt akivel le szeretnénk élni az életünket. Közösen tervezünk abszolút.

Az egyetemen ismerkedtünk meg messze lakunk egymástól nagyon nehéz mindkettőnknek megoldani azt hogy hetente legalább egy napot de találkozzunk. Úgyhogy távkapcsolatnak mondanám.

Természetesen szeretnénk mi is összeköltözni mint egyszer mindenki, főleg a távkapcsolat volta miatt.

A mai világban annyira nehéz jó áron kifogni egy házat ilyen magas ingatlan árak mellett de nekünk most lehetőségünk lenne rá. Adott egy ház jó áron amit szerintem nem kellene elengedni. Mire fel lenne újítva pont lediplomázna. Most ha jövő májusba kezd bele az ember akkor az még egy + év és lehet csak drágább házat találnánk. Illetve így legalább van idő szépen lassan újítgatni. Tehát beköltözni mindenképpen csak akkor szeretnénk amiután már lediplomázott és dolgozik. Nem várja el hogy eltartsam őt. Egy nagyon támogató család áll mindkettőnk háta mögött ( egyedüli gyerekek vagyunk mind a ketten ) szeretnének minket elindítani az életben. Nem szeretnék ők sem és mi sem hogy albérletbe menjünk és feleslegesen költsük a pénzt egy olyan házra ami nem lesz a miénk, így a házat ők vennék meg nekünk.

Nem tudom mi lenne a jó ötlet összességében.

Az együtt töltött időt nem soknak mondanám bár egy év az talán pont a határ.

Szeretném pozitívan látni a dolgokat, hogy minden rendben lesz velünk az elkövetkező egy évben de mindenki tudja hogy bármi közbe szólhat. Mások véleményére vagyok kíváncsi hogy várnátok még vele vagy meglépnétek most?



2022. máj. 22. 18:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%

Amíg nem éltetek együtt és csak heti egy napot tudtok együtt tölteni, én biztosan nem úgy kezdeném, hogy azonnal házat vennék. Főleg, hogy a két szülő dobja össze, tehát ha nem válik be az együttélés, akkor nyilván el kell adni a házat, hogy felezzenek.

Előbb inkább próbáljátok ki az együttélést, mint hogy ekkora dologba belevágtok. Értem én, hogy az albérlet drága, de pár hónapig ki lehet bírni, sokkal biztosabban indulnátok neki a valódi közös életnek, mint így.

2022. máj. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Elsőnek! Teljesen egyet tudok érteni egyébként azzal amit írtál, viszont ezt vállalom hogy az én saram leginkább, hogy ennyire elzárkózok az albérlet témától.

Mindemellett természetesen a szülőkkel is meg lett ez beszélve, eleve ők dobták fel hogy segíteni szeretnének nekünk a házzal. Ők is ezt a megoldást jobban preferálják. Nyilván nagyobb a kockázat, viszont én inkább úgy próbálnám meg csökkenteni hogy még egy kicsit kivárni és mégtöbb időt együtt tölteni.

2022. máj. 22. 18:22
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
A kivárás és az együtt időtöltés közel sem olyan, mint az együttlakás. Tök lutri, amire készülsz.
2022. máj. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Közös ház ne.Először éljetek együtt .Az nem opció, hogy csak egyíkőtők vegye meg?
2022. máj. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez még a szüleiteknek is nagyon éretlennek kell lenni!

Még egy éve sem vagytok együtt, ráadásul ha távkapcsolat, akkor nem is igazán ismeritek egymást. Biztos, hogy nem azzal kellene kezdeni, hogy vesztek egy közös házat. Ha távol laktok egymástól, akkor egyikőtöknek teljesen új életet kell kezdeni, távol a családtól, barátoktól, lehet a második héten kiderül, hogy ez nem fog menni.

2022. máj. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok ismét.


Azt lehagytam, hogy saját tapasztalat alapján írtam. Mi két évig voltunk távkapcsolatban, a hétvégéket tudtuk csak együtt tölteni. Ezután egyikőnk kénytelen volt feladni a munkáját és a másikhoz költözni, hogy lássuk, az együttélés is működik-e? Én költöztem Budapestről a 80 km-re lévő páromhoz, mert neki sokkal jobb munkája volt, az enyémet nem sajnáltam otthagyni és váltani. Három év együttélés után határoztuk el, hogy közösen veszünk egy házat és ha újra kezdenénk, akkor sem döntenénk másként.

2022. máj. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Igen, igen. Belül hatalmas harc egyébként ez nekem hogy először meg kellene próbálni az együtt élést rendesen. És én is tudom hogy igazán hosszútávon fog ez kiderülni. Fél év egy év minimum kellene hozzá. Viszont szörnyű belegondolni hogy azt a sok pénzt amit beleöltünk egy év alatt azt a közös házunkban már rég befektethettük volna. Sajnos laktam albérletben és rengetegbe volt feleslegesen.

Remélem azért kicsit érthető ez az oldal is. Viszont már csak ezért is jó hogy kiírtam ide a kérdést mert legalább kívülállók véleményét is meghallgathattam ezzel kapcsolatban.

2022. máj. 22. 18:33
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Vegyék meg a szüleid neked, vagy a saját nevükre, közösbe semmiképp nem mennék bele.
2022. máj. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Nem is tudom ki írta már de az első opció az volt hogy a házat “én” veszem meg (mivel a ház abban a városban van ahol én dolgozom, így én onnantól kezdve bukni nem tudnék rajta) és majd hozzám költözik a barátnőm. Ez is egy megoldás lenne talán kevésbé kockázatos viszont ismerem őt már annyira hogy nem tetszene neki, mondván nyilván ő is szeretné sajátjának tekinteni minden téren a házat. És megértem. Viszont erre a lehetőségre talán vissza kellene térjünk. Kicsit jobban átrágni. Mivel nem rossz megoldás.
2022. máj. 22. 18:41
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos laktam albérletben és rengetegbe volt feleslegesen"


Sosem értettem azt aki szerint ez felesleges. Önállósodtál, illetve megteremtetted a saját egzisztenciád, plusz nem ugrottál bele egy közös házba, kötöttségbe ész nélkül. Neked ez felesleges?

2022. máj. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!