Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nem egyenértékű a kapcsolatunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem egyenértékű a kapcsolatunk más felnőtt kapcsolatokkal hogyha a párom szüleinél élünk?

Figyelt kérdés

Állandóan azt hallgatjuk hogy gyereknek számítunk hogyha a mama hotelbe héderezünk. De ez nem héderezés. Közösen fizetünk mindent, bevásárolunk, segítünk a párom idős szüleinek.

Minek költözzünk el és fizessünk 100-200 ezret albérletre, amikor itt bőven jut hely mindenkinek. Nagy családi ház, nagy udvarral.

Annyira lehetetlen el képzelni hogy ez nekünk is és nekik is jó?

Élnek így más párok is? vagy tényleg velünk van baj?

27N

33F


2022. júl. 13. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Neked befixálódott ez a mamahotel dolog? Ez már a harmadik hasonló kérdés, amit olvasok. Ne kamuzz már állandóan, csinálj valami hasznosat a szabadidőddel inkább a trollkodás helyett.
2022. júl. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom a szándékot látják rajtatok,hogy eszetek ágában nincs elköltözni, és ez zavarja őket.


Btw,nem is lesz ám most sokkal olcsóbb a rezsi, Dr Orbán Viktor Mihály Miniszterelnök úr kormányának tájékoztatóján az imént hangzott el,hogy x elfogyasztott energián túli fogyasztást piaci áron fogsz fizetni,ez az ilyen nagycsaládos korporésönöket igencsak érinteni fogja! Jó veszekedést a villanyszámlán!

2022. júl. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért tegyük tisztába a fogalmakat!

Mamahotel: az, amikor valaki a szülőkkel tartatja el magát, sok esetben még munkája sincs, de ha van, akkor sem járul hozzá a közös kiadásokhoz. Emellett teljes mértékben önállótlan, teljes mértékben függ a szülőktől.

Meg egy teljesen más dolog az, amikor egy házban élsz a szülőkkel. Lehet azt normálisan is kivitelezni.

További kérdés, hogy miért rugóztok ennyit mások véleményén?

2022. júl. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nektek jó, ki a frászt érdekel mit gondol xy, gipszjakab és társai? Kik ők, hogy ítélkezzenek? Senkik.

Egyébként a mamahotel az amikor xy eltartatja magát a szüleivel felnőtt emberként, elveri az összes fizetését nem ad bele a közösbe, vagy még munkája sincs és nem is tanul.

Nálatok nem ez a helyzet, mivel dolgoztok, és adtok a számlákba, vesztek magatoknak kaját stb.

Mi a férjemmel 12 éve vagyunk együtt, 1 év után költözött hozzám. Egy hatalmas családi házban laktunk együtt anyámmal és a testvéremmel 10 évig úgy, hogy belül teljesen leválasztott lakrészünk volt, tehát nem lehetett átjárni egymáshoz, maximum a kerten keresztül.

Külön bejárattal, magánszférával, külön élettel. Kaját egyebeket magunknak vettük, a rezsinek pedig a ránk eső részt, vagyis mindennek a felét fizettük.

Ez idő alatt sokat tudtunk spórolni, aztán az eredeti áron megvettük a házat anyuéktól, ez lett a nászajándékunk, mert nem volt így extrém drága. ők pedig most már 1 éve hogy elköltöztek. ( Bpn volt egy régi lakásuk kiadva, oda költöztek miután lejárt az albérlővel a szerződés. Már amúgy is költözni akartak, mert régóta laktunk ezen az egy helyen, és ők ehhez nincsenek hozzászokva. Gyerekkoromban is sokat költöztünk, sosem szerettek sokáig ugyanott lakni a szüleim.


Na Szóval nekünk végül így lett egy saját házunk hitel nélkül, úgy hogy az albérlet árát megspóroltuk 10 évig azzal hogy így laktunk a családommal egy házban, de mégis külön. Más ismerőseink, meg a baráti körben sokan hitelt vettek fel, vagy albérletben más ember zsebét tömik pênzzel, de nem jutnak egyről a kettőre.

Most már senki nem ítélkezik felettünk, mindenki aki piszkált eleinte emiatt, elismeri hogy mi csináltuk jól, és ma már ők is megragadnának egy ilyen lehetőséget.

Ne foglalkozz azzal mit mondanak mások.

Ha anyuék nem költöztek volna el, akkor is boldogan élnénk ugyanúgy kvázi szomszédokként egymás mellett. Nálunk soha semmi gond nem volt abból, hogy 10 évig így éltünk. Lényegében csak egy épületben.


De azt azért nem tagadom, hogy jobb így, mert sokkal több helyünk van:) Leszedtük az elválasztót.

Végre berendezhettem a legnagyobb szobát a házban könyvtárszobának ami a nappalink is:), ez nagy vágyam volt, vegre így lett egy csomó helyem új könyveknek. és végre van külön hálószobánk, és a 3. Szobát ami így üres, edzőteremnek rendeztük be.

2022. júl. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%
Én a saját szüleimnél éltem 26 éves koromig és akkor hallgattam ezt... Közben én is fizettem, házimunkáztam stb. Viszont tényleg ég és föld a különbség aközött, hogy a pároddal kettesben élsz és ha valamelyikőtök szüleinél. Nem azért, mert gyereknek számítotok, hanem mert egyszerűen pszichésen nem jó. Én csak akkor vállalnám be, ha max 3 éven belül tudnánk saját lakást venni. De ha nem, akkor albérlet. A lelki egészség érdekében.
2022. júl. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!