Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Jogosan zavar, hogy a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan zavar, hogy a párom munka után teljesen használhatatlan?

Figyelt kérdés

A párom fél éve váltott munkahelyet. Előtte egy közelünkben lévő kisvarosban dolgozott egy gyárban, elmondása szerint nem érezte jól magát ott, ezért otthagyta. Ezután jelentkezett egy budapesti szállodába felszolgálónak (az az eredeti szakmája). Mikor ezt felvetette már akkor próbáltam lebeszélni, mert így nagyon korán kell kelnie és szerintem nem keres annyival többet, hogy megérje neki olyan korán kelni, de ő makacs volt ès ment a feje utàn.

Azóta amikor haza jön teljesen hulla. Nem nyílik meg, úgy kell belőle mindent kihúzni, kifejezéstelen arcot vág. Tegnap is elmentünk sétalni, alig beszéltünk csak nézett maga elé csendben.

A múlthéten átjöttek a barátnőim, akkor is alig mosolygott, szinte egész végig komor arcot vágott. Nagyon égő volt nekem.

Tegnap este mondtam neki, hogy vagy ott hagyja ezt a helyet ès keres valami olyat, ahol nem lesz utána ilyen élettelen vagy akkor elválnak útjaink. Erre az volt a válasz, hogy ha nem tetszik keressek munkanélküli hapsit.

Teljesen tanácstalan vagyok, mert amúgy meg amikor nem dolgozik ès kipihent, akkor tele van életkedvvel ès lehet vele programokat is csinálni.



2022. szept. 26. 17:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Érthető a zavar, de ultimátumnak ez erős volt
2022. szept. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

De gyökér vagy, inkább támogasd őt, hogy könnyebben átvészelje ezt a nehéz időszakot.

Teljesen igaza van abban, amit felelt neked. Ő fog jobban járni, ha szakítotok, így meg lesz esélye egy szerető, támogató társra, aki nem szégyelli őt a barinők előtt, csak mert fáradt.

2022. szept. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Én megértelek, mert nekem is voltak hasonló gondjaim. Nem feltétlen az, hogy mások előtt ciki... de nekem a minőségi együtt töltött idő, komoly beszélgetések, esetleg programozás fontos a boldogságomhoz... és baromira frusztrált és zavart az, amikor a páromnak olyan munkahelye volt, hogy hazajött, evett, esetleg házimunka, és 8kor már szundi. Mondjuk neki nem is kellett kifejezetten korán kezdenie, neki egy szabvány 8 órás melónál sikerült ezt hoznia, mer korábban megszokta, hogy maga állíthatja össze a munkaidejét... és ez hónapokig így ment, mert ha még 1-2 hónapig át kell állnia a szervezetének, oké, segíteni is próbáltam... de aztán nem bírtam egyszerűen - mondjuk voltak más gondok is, de az egyik nagy szívfájdalmam az volt, hogy hétvégén kívül semmi normális közös program, alszik mellettem az ágyban (vagy nagyon max. üveges szemmel bámulja a tévét).
2022. szept. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
25%
Lehet hogy a recepciós csaj lenullázza, de már érzelmileg is behálózta. A fáradság nem ok a kommunikáció hiányára! Az is lehet hogy már nem érez irántad semmit, már inkább zavarod.
2022. szept. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

Szánalmas vagy, jobban járna ha eltakarodnál. Nem az a baj hogy zavar, mert az érthető, de a stílust amit megengedtél magadnak, arra még a prolik is felhúzták volna a szemöldöküket. Na de sajnos nem ez a kérdés.


Ő most egy másik élethelyzetben van, hozzá kell szoknia, fel kell vennie a ritmust, megismernie a közeget, visszarázódnia a szakmába. Ez az egyik része, a másik hogy fogalmad sincs mi miatt van rossz kedve, mivel lófszt se beszéltek. Nagyon könnyen lehet, hogy rohadtul nem (vagy nem csak) ez van mögötte, hanem mélyebb problémák.


Láthatóan valami nagyon zavarja, valami miatt nagyon letört, csupán a fáradtságtól nem lehet ennyire kifordulnia önmagából. Lehet hullámzik a kedve, néha jobb, néha rosszabb. Teljesen normális, hogy nem állandóan letört, még ha bántják is bizonyos dolgok.


Ha csak a munka a gond, akkor normálisan beszélni kellett volna vele, hogy ez így nem működik köztetek, nem érzed jól magad a kapcsolatban, hiányzik hogy mikor együtt vagytok, akkor azt érezd veled van, nem máshol jár a feje. Mondhattad volna neki, hogy ha van valami amit kibeszélne magából, azt meghallgatod szívesen, támogatod, de ha ez így megy tovább mint eddig, akkor nem sokáig fogjátok húzni. Azaz változtatásokra van szükség.


Ez lett volna az értelmes módja az egésznek, és sok beszélgetéssel talán lehetett volna javítani rajta. Talán nem, benne van, főleg hogy nem kommunikált sokat - na de lehet pont azért, mert tudja milyen vagy és mindenre ugrasz, lecseszed, belepofázol, ultimátumokat adsz, belerúgsz. Valami komoly oka kell legyen, hogy ennyire elhúzta tőled magát, ráadásul a visszaszólása is ("menj csak") azt érezteti, hogy elege van belőled.


Hogy miért nem szakít, az egy másik kérdés, de ugye ez nálad is ott van lehetőségként. Ha nem működik és semmit nem tudtok tenni érte, akkor nincs értelme erőltetni. Ettől függetlenül az a stílus ami jellemez téged, az több mint undorító.

2022. szept. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

5ös:

Mi itt neked az undorító?

2022. szept. 26. 18:33
 7/19 anonim ***** válasza:
37%
milyen jó érzés a srácnak h hullára dolgozza magát, a bnője meg még cseszeget is + itt is a sok nagyokos, hogy "egy férfinak kötelessége napi 20 ledolgozott óra után is csak a nőt szórakoztatni"....szánalmas milyen önzők vagytok. Igen, a nők jó 70%-a egy önző dög.
2022. szept. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%

Én sem örülnék, ha munka után nekem kéne otthon csinálni mindent (gondolom, ahhoz is előadja, hogy fáradt), és még pénzt sem igazán keres.


5

"Ő most egy másik élethelyzetben van, hozzá kell szoknia"


Ha fél év alatt nem sikerült, akkor már nem is fog.

2022. szept. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

8:

Ezzel kivételesen nincs probléma, mert ha én nem vagyok itthon akkor főz meg csinálja mosást is, az ingeit is kimossa ès kivasalja.

2022. szept. 26. 18:42
 10/19 anonim ***** válasza:
86%
Hat figyelj. Latszik neked nem oke ez, neki meg oke. Vagy lepsz vagy turod. Lehet neked olyan kell aki a baratnoid elott nem ego.
2022. szept. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!