Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Albérletben élve (saját...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Albérletben élve (saját ingatlanra gyűjtve) mekkora nettó fizetés mellett vágnátok bele a családalapításba?

Figyelt kérdés
Nem külön kérdezem, hogy férfiként, nőként mekkora keresettel, hanem a 2 fő össz jövedelmére értem a kérdést.

2022. nov. 19. 09:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%

Nem is értem az ilyen kérdéseket. A családalapítás jelenleg Magyarországon nem elviszi, hanem jelentősen megnöveli a jövedelmeket.

Pl.most februárban nettó 700 ezer forint adóvisszatérítés. Az meg tudja dobni a megtakarítást.


De gyerekkel nem is kell ingatlanra gyűjteni. Ott a CSOK arra megveszed a házat, és a felújítás költségeit is visszafizeti a kormány.


Itt csak azok szopnak, akonek nincs gyerekük.


Úgyhogy minél hamarabb.

2022. nov. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

"De gyerekkel nem is kell ingatlanra gyűjteni. Ott a CSOK arra megveszed a házat, és a felújítás költségeit is visszafizeti a kormány."


Persze :D A 3 gyermekes 2,5 milliós csokból hol veszel te bármit? A 10 milliós csok meg csak új lakásra jár, amellé akkor kell még másik 30-49 millio :D

2022. nov. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%
Ha kettőnk fizetése nincs egymillió forint, nem is gondolkodnék rajta albérletben. De én inkább elülnék a valagamon és gyűjteném azt a pénzt lakásra és akkor gondolkodnék ilyeneken, ha az már összejött.
2022. nov. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Elég naivak vagytok, ha azt hiszitek, hogy a gyerek mellett lesz valaha saját lakásotok, ha előtte nem szeditek össze rá a pénzt.
2022. nov. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Én amúgy a 4-essel értek egyet. Mi is ezért vállaltunk csak 30 évesen gyereket, ha hamarabb tettük volna, szerintem azóta sem lesz lakásunk.


Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de piszok nehéz. Amit nem szedsz össze gyerek előtt, az gyerekkel sokszor annyi időbe és munkába fog kerülni.

2022. nov. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos így van, ahogy írják.

Ha eddig nem jött össze, akkor gyerek mellett még neccesebb.

Nekünk a havi gyógyszer kiadásunk 2 gyerek mellett most 50 ezer és sima megfázás, köhögés, hasmenés volt.

Plusz tápszerrel kell etetni a kicsit, az megint egy 20 ezer.

2022. nov. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Újépítésűre jár a teljes 10 millió. Tudod, mennyi itt megyeszekhelyen egy ilyen, 3 halószobával a 2 gyerekhez, normális helyen? 115 millió. Plusz 2 millióért vehetsz parkolohelyet. Es akkor meg nem fizetted ki az illeteket. Mennyire megéri a csokért szülni, de tényleg.
2022. nov. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Hát nálunk egy új lakás 50 milla minimum. Az a 10 millió semmit nem ér, na meg kell önerő is!

A gyerek nem olcsó! Méghogy több pénz lesz ha van gyerek...

Egy 600ezerből már elvan az ember.

N 30

2022. nov. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Senior Séf ***** válasza:
47%
Megette a fene ezt a baromi nagy anyagiasságot. A családalapítás nem üzlet, hanem szívügy. Szerelmes vagy, és együtt akarsz élni az illetővel. Kész! Innentől kezdve nem az a kérdés, hogy milyen jövedelmi viszonyok mellett vágjál bele, hanem az, hogy az együttélés során milyen lehetőségeid lesznek. Vagyis egy normális világban ez lenne a sorrend. A szerelem ugyanis hozhat boldogságot a szegénységbe, de a gazdagság a szerelembe soha.
2022. nov. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%

9.. A szerelemből nem lesz lakhatás, kaja ésatobbi.

Vagy mit mondasz a főbérlőnek? Fizetés nap...jajj szerelmes vagyok, erre a tulaj jajj de jó nem kell fizetni! Vagy mi?

Kell egy normálisabb anyagi háttér. Egy gyerek pénzbe kerül!

2022. nov. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!