Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes lehet 30 évesen...

Érdemes lehet 30 évesen teljesen új területen, másik szakmába kezdeni?

Figyelt kérdés

Ami van nagyon szívesen csinálom, állítólag jól is, viszont családot alapítani, oktatást, orvost fizetni ezen a területen aligha lesz lehetőségem (gépészmérnök, tervező). Egyelőre nem, de később ezek sorra kerülhetnek.

Arra gondoltam, hogy mivel úgyis szívesen tanulok újat, jól viselném a karrierváltást.

Beiratkoznék egy gyorsan elvégezhető, minimális otthoni felszereltséget igénylő (tehát pl nem kell komplett asztalosműhely) viszont biztos szakmát adó képzésre. Hegeszteni pl szeretek, szívesen kitanulnám úgy igazából. Siemens PLC-t, frekiváltót már programoztam pár alkalommal, lehetne akár PLC programozó is. De, hogy messzire menjek, akár még burkoló is.

Először munka mellett, aztán ha bejön, szépen csoportosítanám oda az időmet.

Más hozott már hasonló döntést? Illetve milyen utat járt be, aki igen?



2022. aug. 15. 16:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%
nem hiszem, hogy mérnöki fizetésednél többet kapnál szakmunkásként
2022. aug. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de a PLC-vel nem mész semmire. Nagyrészt villamos mérnökök PLC-znek, amit pedig tanitanak a tanfolyamon azzal sokra nem mész.


Én a villanyszerelőt sem zárnám ki a helyedbe.


Egyébként mi a tapasztalatod gépészmérnökként? Fizetés stb. Én most autószerelőnek tanulok illetve szakirányban dolgozom (karbantartás), de gondolkodtam rajta, hogy majd megcsinálnék egy BSC gépészmérnökit.

2022. aug. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Többet biztosan nem fogsz ezekkel keresni.
2022. aug. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%
Erdemes lehet de nem ide, realisan itt nem fogsz joval tobbet keresni
2022. aug. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

4-600 között van a gépész nettó. Nekem talán szerencsém van, mert a tetejéhez vagyok közel.

Ez egyedül tök jó, barátnővel is, de pl családdal már lófütty.

Kell mellé valami másodlagos, vagy akár jobb ennél.

2022. aug. 15. 16:48
 6/27 anonim ***** válasza:
86%

Nézd, több mérnök ismerősöm van okj szakmákkal, hátrányod nem lesz belőle, ha elvégzed. De olyat keveset ismerek aki tényleg főállásban csinálja az okj szakmát.


Viszont, ha gépészként, pláne tervezőként keveset keresel, ott gond van. És veled van a gond. Gyakorlatilag bárhol kapnál munkát. Sőt van egypár ismerősöm, akik gyakorlatilag azonnal el tudnának helyezni projektmunkákra akár 20-30 mérnököt is

2022. aug. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%
Miért nem próbálkozol külföldön?
2022. aug. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os:

Nem azt mondom, hogy kevés, ez magyar viszonylatban talán még jó is. Ellenben ha csak szakmai dolgokkal foglalkozom (összeállítások, szimulációk, néha termék látványtervek, cnc programozás, festo designer, solidworks, autocad, ilyesmik. nem vezetői, manager feladatok..), akkor valahol ekörül lehet a plafon. Emberekhez sajnos nem értek, feladatokat tudok megoldani.

A projektmunkákról az a tapasztalatom, hogy 95%-ban egy tapasztalatlan startupper van mögötte valami totál átgondolatlan ötlettel. (Fizet, de az ember a fióknak tervez. Temérdek a greenwashing, a spanyolviasz, vagy az eleve pénzbehúzásra készült átverés. Azt 10 éve még csináltam, de amivel szakmailag vagy emberileg nem értek egyet, az már nem megy.)

2022. aug. 15. 18:24
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi szakmunkás alkalmazottként a nettó 600 közelében sem leszel, (vagy ha tudtok olyan céget ami alkalmazottnak ennyit fizet várom a linkeket, sok szeretettel) ja és ennél tudsz többet keresni mint gépész mérnök.
2022. aug. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%
Ha neked 600e kevés családra, akkor analfabéta vagy a pénzügyekhez.
2022. aug. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!