Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Gyermektelenek, akartok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermektelenek, akartok gyereket vállalni ebbe a világba?

Figyelt kérdés

2023. febr. 4. 19:15
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
27%
17# Én nem degradáltam senkit, az hogy magadra vetted és belelátsz bármit is egy kifejezésben, a te bajod. :) De mondhatnám azt is, hogy de fura... Szerintem senkinek nem kell magyarázkodnia. A kérdés szempontjából elég egy igen, vagy egy nem is, amire ott van a szavazás igazából. Csak szemet ütött, hogy miért csak azok akarják megmagyarázni a miérteket, akik nem akarnak gyereket, holott okot igazából senki nem kérdezett.
2023. febr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
90%

Mert a kérdésben ott van, hogy "ebbe a világba".


Ha nem lenne ott a mondat végén, valóban elég lenne az igen-nem. De nem mindenkinek "ez a világ" az indoka a gyerekmentességre.

2023. febr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
46%

Ja, en is csak azert indokoltam, mert nem a vilag az oka, ha akarnam, en meg tudnam teremteni az idealis korulmenyeket.

De aki akar gyereket, az nem szokott indokolni, hiszen ez lenne a sztenderd, alapbol senkinek nem kell megindokolnia, nem tartozol elszamolassal senkinek, mit miert csinalsz, de logikusabb, hogy az jobban erdekli altalaban az embereket, hogy valaki miert nem viselkedik ugy, ami amugy az alap “mukodese” lenne az embernek.

2023. febr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
73%

21. Aki akar gyereket, sose kérdezik meg mások, hogy miért akar. Akiről kiderül hogy nem akar, azoktól meg indokot várnak többnyire. Aztán meg rend szerint azon háborognak😂 Megszokásból szokták megindokolni. ( Szerintem)

Meg se tudom számolni, tőlem hányan kérdezték már a környezetemben, hogy miért nincs gyerekem, akarok e, miért nem akarok. Egyik gyerekes vagy gyereket akaró kérdező sem elégedett meg annyi válasszal, hogy nem, soha nem akarok gyereket. Tovább faggatóztak hogy miért. Szóban egy ideig válaszoltam, egy ideje viszont már rövidre zárom a témát mert a gyerekfanatikusok folyton letámadnak, hogy hogy merészelek így gondolkodni, gyerek az kell, anélkül értéktelen egy nő blablabla.

Mivel az az átlag, az a szokás, hogy az ember idővel gyereket vállal. Az emberek többsége ezt teszi, Ez a megszokott. Az ettől eltérő életmód szemet szúr egyeseknek. Vagy az illető esetleg irigy, mert későn jött rá, hogy más élete is lehetett volna.

Újabban a csok is indok, azaz pénzért, vagy bármi más, és persze azon is ott vannak akik a saját önzésük miatt, pl sokszor hallom, olvasom érvként,hogy legyen aki öregkorukban rájuk nyitja az ajtót, meg mert nekik gyerek kell,ők erre vágynak stb stb.

2023. febr. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
66%
A gyerekmentesek olyan indokokat tudnak felhozni a gyerek ellen, amik a gyerekeseknek/gyerekre vágyónak blődség és így van ez fordítva is. Egyezés sosem lesz, mert akinek van, az nem érti a másik oldal miről beszél, akinek nincs, az sem. Ami nekem pozitívum egy gyerekben, az neked nem biztos és ami neked negatívum, az nekem nem biztos. Egymás véleményének és vágyainak kölcsönös tiszteletbentartása lenne szerintem az elvárható és innentől kezdve teljesen felesleges szapulni, vagy minősíteni a másik oldalt burkolt megjegyzésekkel (pl. valakinek csak azért kell gyerek, hogy valaki rányissa az ajtót öreg korában). Semennyire nincs joga elítélni egyik oldalnak sem a másikat. Hogy melyik az önzőbb életvitel/felfogás, szerintem lehetne vitatkozni, de szintén felesleges.
2023. febr. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 Mézga Krisztina ***** válasza:
68%

Sztem nagyon sokan - s főleg az edukáltabb rétegekből - azért nem akarnak gyereket szülni manapság, mert fel tudják mérni, h a gyermeküknek, unokájuknak mennyire nehéz lesz az élet a túlszaporodás miatt egyre több helyen kitörő villongások, háborúk miatt, az ebből - a gazdasági válságból, éhezésből, hajléktalanságból stb. - eredő legelegújabb kori népvándorlások miatt, amihez még hozzájárulnak, amit még meghatványoznak a természeti katasztrófák, az utazással széthordott járványok, a klímaváltozás következményei okozta, az egész világon végigsöprő társadalmi-gazdasági összeomlás.

S ezen nem fogunk tudni változtatni, mert az alapprobléma a túlszaporodás.

Nem a nyugati világban, hanem az elmaradottabb térségekben, ahonnan kénytelenek megindulni, mert éhenhalnának, nincs mit veszteniük, max. így is, úgy is az életüket.

Ezeken a folyamatokon az emberiség történelme párszor már átesett, a népesség lecsökkent, majd újra felfelé ívelt.

A kérdés az, elérte-e az emberiség mennyiségs azt a plafont, ahonnan már nem tud semmilyen módon visszafordulni...

2023. febr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

14 éves korom óta nem, és azóta sem változott az álláspontom.

Tökéletesen megvagyok nélküle :)


34N

2023. febr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%
Pár éven belül akarok (akarunk) egyet, mert úgy érzem, már lenne hozzá türelmem és szeretnék is vele foglalkozni, tanítani neki dolgokat, nézni, ahogy nő. De hosszú ideig nem akartam, és teljesen megértem azt, aki egyáltalán nem akar. Ezerszer jobb őszintének lenni magunkkal, és nem szülni, ha nem akarunk, mint engedni a külső nyomásnak. Abból jó nem származik.
2023. febr. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 Hans Pötterman ***** válasza:
100%

#26

Teljesen igazad van,pont ebbe gondoltam bele én is,h akarnék e megszületni abba a világba ami kilátásba van...

2023. febr. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is akartam, de nem jött össze az élet számomra egy nővel sem ilyen szinten. Próbálkozásaim voltak, elég sok, hosszabb-rövidebb viszonyok, de valahogy senkivel nem sikerül hosszabbtávon együtt maradni.

Apukám meghalt pár éve, anyukám rákos beteg. Még egy élő rokonom volt, nagybátyám, aki egy éve halt meg. Munkahelyi barátiam vannak főként, akikkel nemigen járunk össze munkán kívül. Hogy is lenne más, hiszen napi 10-16 órákat dolgozom három műszakban, készenléti jelleggel.

Igen, valaki jól írta, nekem is az egyik okom az lenne a családra, öreg koromra legalább nem maranék magányos. De úgy néz ki, már nem lesz senki, aki ajtót nyitna rám, ha öreg leszek. 55 évesen több betegségem van már, félő, hogy idősen nagyon nehéz dolgom lesz az önellátásra. :( Addigra talán már nyugdíj sem lesz... :(

2023. febr. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!