Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy érintene téged, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy érintene téged, ha a barátnőd külön albérletet venne ki?

Figyelt kérdés

3 hónapja járok egy férfivel, nekem intenzívek voltak az érzéseim iránta az elejétől kezdve, neki viszont lassabban alakulnak ki az érzések, ő még csak most kezd belém szeretni. Tudni kell hogy másfél órányira élünk egymástól, rengeteget dolgozik és tanul is, ritkán tudunk találkozni. Én találtam magamnak egy jól fizető jó munkát az ő városában (ha ő nem lenne, akkor is megpályáztam volna), most fogok kezdeni, és mindenképpen költözni szeretnék mielőbb (1-2 hónapon belül) hogy ne kelljen bejárnom napi szinten.

Ő egy nagy albérletben él, még a kapcsolatunk legelején mondta, ha úgy alakul majd a későbbiekben, örülne ha én költöznék oda hozzá. Én mondtam, hogy ez nem gond. Most pár napja mondta, ha megkapom az állást, lehetnék egyre többet nála, és esetleg a későbbiekben odaköltözhetnék hozzá. De hogy mit jelent a később (2-3 hónap vagy 1 év) nem tudom. Érzem rajta hogy nehezen enged be a saját otthonába, már évek óta egyedül él,ez érthető. Viszont nekem sürgős lenne a költözés és nem szeretném ráerőltetni magam. Néztem albikat, ebből a fizuból simán ki tudok venni egy sajátot abban a városban. Most gondolkodóban vagyok, mert nem akarnék úgy rátelepedni, hogy nem akarja még, valamint én sem érzem még teljesen stabilnak és biztosnak ezt a kapcsolatot ennyi idő után... ugyanakkor együtt élve ismerjük meg a másikat, és ha most kiveszek egy saját albit, akkor az min. 1 év. A másik, hogy nem tudom azt sem, ő hogy fogadná ezt, neki még meg sem említettem, hogy albikat nézek. Félek, hogy rosszul esne neki. Ugyanakkor ha leülök beszélni vele erről, azt sem akarom hogy azért ajánlja fel, hogy odaköltözhetek hozzá, mert kényszerhelyzetben érzi magát. Mit tennétek a helyemben?

Ő 29/F


2023. ápr. 5. 11:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Én egyértelműen kivenném az albérletet, nem is kérdés!

3 hónap még kevés idő összeköltözni valakivel - szerintem; plusz még azt is mondod, hogy nem érzed stabilnak. Ha majd az lesz, fel lehet mondani az albit. De nem kérdés, hogy itt most ebben a helyzetben kell a külön albi neked.

N

2023. ápr. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az első válaszolóval.
2023. ápr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ha kiveszek egy albit, ott általában min. 1 év a bérleti idő.
2023. ápr. 5. 12:31
 4/17 anonim ***** válasza:
46%

Én simán odaköltöznék hozzá. Ha széjjelmentek, ráérsz akkor is albit keresni magadnak.

A férfi felé elég rossz üzenetértéke van, hogy odamész vele egy városba, de nem akarsz odaköltözni hozzá.

Nyilván lehet azt is, hogy kiveszel egy albérletet, aztán pár hónap múlva összeköltöztök, és 8-10 hónapon át fizeted az üres albérletet. De én ezt akkora pazarlásnak érezném, hogy ilyet nem akarnék.

2023. ápr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Keress határozatlan idejű albit. És mindenképp beszélj a pároddal
2023. ápr. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

#4 Ez menne, ha nem azt írta volna a kérdező, hogy még nem érzi biztosnak és stabilnak a kapcsolatot. De így biztosan nem vágnék bele.

#1 voltam

2023. ápr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
Vedd ki az albit, a jó meló sokat ér, nehogy veszni hagyd. A sráccal pedig majd alakulnak a dolgok, nem kell erőltetni, ha úgy érzi, összeköltöztök
2023. ápr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
"Kiveszek egy albérletet egy évre, ha letelik beszélünk a továbbiakról, így jó lesz neked is?"
2023. ápr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Most pár napja mondta, ha megkapom az állást, lehetnék egyre többet nála, és esetleg a későbbiekben odaköltözhetnék hozzá.


- vagyis egyértelműen megmondta, hogy MOST nem akar meghívni magához úgy, hogy beköltözz. Akkor nincs más, mint kivenni az albérletet, aztán megnézni, hogy alakul a dolog. Nyilván pontosan tudja, hogy egy albérlet nem olyan dolog, hogy kéthavonta meggondolja magát az ember, és azt is, hogy sok tízezer forinttal sem dobálózunk, mint ahogy 3 hónap után egy alig látott embert se költöztet magához az ember.

2023. ápr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez pont egy ideális időpont arra, hogy őszintén beszéljetek erről. Azt érzem rajtad, hogy abban a fázisban vagy, hogy sokat nyom a latban az is, hogy ő mit gondol erről, illetve hogy igazából egyik opcióból sincs sértődés, mindkettőnek látjátok az előnyeit, hátrányait. Szerintem nyugodtan mondd meg neki, hogy most hogy megvan fixen az állásod, nem szeretnél naponta ingázni, egy-két hónapon belül költözni szeretnél. Mivel beszéltetek róla korábban, elsőre külön albérletet néznél, de nem szeretnéd megbántani sem, szívesen megbeszéled vele, hogy ő hogyan látja most a helyzetet. Ha elmondja a véleményét, és valami köztes megoldás felé hajlana ő is, akkor közösen is elgondolkozhattok, megegyezhettek, hogy határozatlan/fél éves szerződést keresel, még egy hónapot ráhúzol, most egyre többet leszel nála, és 3 hónap múlva költözöl csak fel fixen hozzá, stb. Csak rajtatok múlik és egész jól meg lehet ezt beszélni szerintem.
2023. ápr. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!