Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözés, de hogyan?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés, de hogyan?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éve élünk együtt a párommal egy albérletben.


Mikor az én albérlőim kiköltöztek a hazámból felmerült bennem hogy költözzünk hozzam, akkor nagyon jó ötletnek tűn.


Egy kevéske felújítás kellett amit a fiai csináltak ( páromnak van 2 felnőtt fia) festés, parkettázás.

Elbizonytalanodtam, már lassan én érzem magam kívülállónak, párom úgy rendezkedik pakolászik és a fiai is úgy viselkednek mit ha övéké lenne a ház

Párom a fiaival beszél meg olyan dolgokat mint pl egy lámpa csere, pedig már megkértem hogy velem beszélje meg a ház körüli dolgokat hisz mi fogunk oda költözni.

Nem gondoltam volna hogy egy 50 éves férfinak szólni kell többször hogy ugyan már vegye már le a csípőjét és ezzel együtt a gyerekeinek is szólni kell. Sajnos első kérésre nem is sikerült elérnem a cipőlevételt, de nagy nehezen csak elértem.

Normális az, hogy megkérdezésem nélkül vagy megemlítés nélkül oda visz embereket akikről én azt se tudom hogy kik, vagy éppen tudom de nem szól

pl azt csak egy telefonbeszélgetésből tudtam kiszűrni hogy oda hívta a kolléganőjét ( mert még nincs irodájuk) egy megbeszélésre de egy szót nem említett a párom. És ilyet esetből több volt eddig.

Sajnos idegesít a párom a házba és nem tudom, hogy ez fog e változni vagy hogy kellene ezt kommunikálnom.


Az is megfordult a fejembe hogy nem költözünk hozzám, maradunk az albérletbe, vagy ezek a dolgok kezdeti nehézségek?

Soha nem költözött hozzám senki, válásom után nem sokára kiadtam albérletbe


Ki hogy költözött össze a párjával milyen kezdeti nehézségek voltak?

Normális dolog az hogy idegest a párom a házamba de az albérletben meg nem?



2023. aug. 3. 11:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy téged egyáltalán nem kérdez, nem érdekli a véleményed, én ilyenel nem költöznek össze, sőt nem is lennék vele együtt.
2023. aug. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem költöznék össze vele. Viszont így lehetséges, hogy a felújítások összegét ki kell fizetned neki.
2023. aug. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az albérlet közös, gondolom, közös dolgaitok vannak ott, de a ház a tied, a te dolgaiddal, érthető, hogy zavar. Miért érzi magát ennyire komfortosnak, ráadásul úgy, hogy a felújítást se veled beszélni meg? Én a helyedben rövidre zárnám a témát, megkérdezném, hogy mennyivel tartozok a munkák miatt, és ezt megelőzően zárat cserélnék. Ha megkérdezik, akkor elmondod, hogy kicsúszott a kezedből az irányítás a saját házad kapcsán, átjáróházat csináltak az otthonodból, ami neked nem tetszik, nem érzed így se komfortosnak, se biztonságosnak. A saját házuk táján rendezkedjenek!
2023. aug. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Kifizetném neki a felújítást és nem engedném odaköltözni!

Aki ilyen típusú, az pár év múlva agresszív módon akarja majd tulajdonolni a házadat. Még az sem szokott probléma lenni, hogy te vagy a tulajdonos. Aki ilyen típus az majd később, egy esetleges sérelem miatt ügyvédeket fogad hogy kiforgasson mindenedből. Addig nem lesz baj amíg te kezesbárány módjára azt csinálod amit ő akar, de ha egyszer ellentmondasz, akkor kérni fogja a pénzét kamatostul amit beletett (az sem fogja érdekelni ha hirtelen nem tudsz annyi pénzt összeszedni).

Ha nem vagytok házasok, akkor semmiképpen ne engedd hogy rád telepedjen, vagy bármit is ő fizessen a házadon, mert ha "rosszul viselkedsz" benyújtja majd a számlát kamatostul!

Inkább még most próbáld meg kifizetni és letisztázni vele hogy a te házadban te döntesz!

Gondolom nincs aranyból a farka hogy ennyire be kellene neki csicskulnod.

Te sem lehetsz már húszéves ha ő 50. Ennyi idősen már legyél határozott és szabj határokat mielőtt kitúrnak a saját házadból.

Néha elképesztő sztorikat lehet a neten is olvasni, hogy milyen trükkökkel jutnak egyesek ingatlanhoz, milyen papírokat képesek aláíratni a tulajjal úgy hogy az észre sem veszi és átverik. Jobb az ilyet megelőzni.

2023. aug. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ismered a mondást: Fogadd be a tótot, kiver a házadból.

Szerintem itt most pont ez történik, eléggé nyeregben érzi magát az egész família, tán a fiai is oda akarnak költözni, vagy mi, hogy ennyire tüsténkednek ott, vagy mi a fenét tervez az apjuk, hogy 3 éves kapcsolat után 50 évesen ennyire rácuppant MÁS ingatlanára? A fejed fölött döntenek? Idegeneket visz oda, és sajátként használja?! Eddig is megoldotta valahol iroda nélkül, most miért oda kell?

Sajnos a tapasztalatok alapján pont arra van kevesebb esély, hogy merő jószándékból csinálják...

2023. aug. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
9%
Buktad a házadat innentol! Csakszolok! Mert o ujtitotta fel...a felet kindenképp
2023. aug. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Megértem a helyzeted és a többiek véleményét is. A pasi szemszögéből szolnék hozzá a témához. Én személy szerint nem szívesen költöznék úgy össze a párommal, hogy egy hosszútávú vendégnek érzem magam a házban, vagy mintha ott lenne egy főnök és a szabályai szerint kellene lábujjhegyen lépkedős óvatossággal csinálnom mindent, amiért érződik, hogy övé az ingatlan. Egyébként ha a saját házam lenne, úgy gondolom, hogy hasonló érzések lennének bennem is, mint amik benned, a saját dolgaimmal kapcsolatban én is nagyon merev vagyok. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy mindkettőtöket megértelek.
2023. aug. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ez tényleg érthető ha együtt laknak, de itt nem arról van szó, hogy bármiben is udvariaskodna a pasi, hanem arról, hogy durván átvette az irányítást, sőt, átment pofátlanba! Ha sajátjának is érzi (amiben még benne se lakik) az soha nem lesz elfogadható, hogy úgy hajtson ott vége bármilyen átalakítást, hogy a párját (a tulajt) teljesen megkerüli, és már olyan helyzetbe hozza, hogy az érzi magát idegennek...
2023. aug. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Rakd helyre a pasid, fordítva ül a lovon.
2023. aug. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt helyre rakod, pár férfi ismerőst hívj, mert aki ekkroa gané, attól bármi kitellik.
2023. aug. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!