Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit tegyek, mit mondjak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, mit mondjak a páromnak, hogy ne sértôdjön meg, de meg is èrtsen? (Rèszletek a megjegyzésben)

Figyelt kérdés
Két egymástól messzi városból származó pár vagyunk, külföldre költöztünk dolgozni, külföldön született meg a kisbabànk. Szeretnék karácsonyra hazamenni a picivel (1èves), természetesen a párom is jönne. A párom is szeretné meglátogatni a családját, mielôtt az én szüleimhez mennénk. A kèt út nem vonható össze, mert tùl fàrasztò lenne nekünk is, nem hogy a kisfiunknak. A párom szülôvárosa tôlünk 30órára van (repcsivel,átszállàssal, màsik repcsi, aztàn 6óra kocsival). Az én városom 11 òrára (egy repcsis ùt ès 3óra kocsival). Azt mondtam a pàromnak, hogy pusztán a tèrképi fekvés miatt nem szeretnék az ô városába elmenni most, menjünk csak az èn szüleimhez karácsonyra idén, és jövôre elmegyünk az ô családjához. Erre megsèrtôdött persze, hogy akkor nem megyünk senkihez sem. Mert vagy mindenhova ellátogatunk vagy sehova. És nem is jönne az én csalàdomhoz karácsonyra. Mit mondjak neki, hogy megèrtessem vele, hogy nem utálom a rokonait, sem a lakóhelyüket, de nem fèr bele 2 utazàs egy szezonba (mert tùl sok lenne a kisfiunknak)? Szerintem túlzás a hogy reagált.. vagy neki van igaza? Inkább ne menjünk sehova? Az nem tûnik ésszerûnek..
2023. szept. 29. 03:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%

Amíg volt párom mi is úgy oldottuk meg hogy egyszer egyikünk családjánál karacsonyoztunk, és a másikunkénál húsvétoltunk, majd fordítva. Most unokatesomek dettó ezt csinálják. Az nemigen volt hogy mindenáron mindenhol ott kellett lenni.


De ez a gyerekes hiszti elég kiábrándító. Ne vedd magadra ha most csakazértse megy majd bele a kompromisszumba, meg bemakacsolja magát, és jó hosszú időre megjegyzi magának hogy milyen önző vagy. Teljesen logikus, hogy az ünnepeket nem több napos utazással akarod tölteni, pláne egy kisgyerekkel akinek ez amugyis kínzás, és teljesen tönkretenné neki az ünnep élményét. Nem kell sok ész ahhoz hogy ezt belássa valaki. Az egyetlen ""hiba"" itt az volt hogy nem voltál elég alázatos, és arra merted kérni hogy hozzon ő áldozatot a családért,

de egy normális kapcsolatban nem kéne attól f0sni hogy a párod idegrohamot kap ilyesmitől.


Na mindegy. Remélem ez nem nyomja rá a bélyegét a karácsonyotokra.🤞

2023. szept. 29. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
35%

Nem túl szimpatikus a hozzáállásod. Nekem is van egy kisfiam (majdnem 5 éves), de hidd el, többet bírnak, mint gondolnád...


Hisztizel, olyat kérsz tőle, amiről te se lennél képes lemondani. Ki tudja, mikor láthatja szerencsétlen legközelebb a szüleit (az élet mindig bekavar), szóval én a helyedben biztosan nem csapnék ekkora patáliát. Egy évben egyszer ki lehet bírni, és a gyereknek sem lesz semmi baja.

2023. szept. 29. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
81%
Miért nem mentek az ö családjához, és majd a tiédhez jövőre?
2023. szept. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%

Én is kiakadnék.

Ezzel az erővel mehetnétek az övéhez is rögtön.

Csak te vetted készpénznek, hogyha egy helyre mentek, akkor az a te csalàdod legyen.

Mellesleg hol a francban laktok, hogy még a két család is ilyen messze van egymàstól?!

2023. szept. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
83%
És a térképi fekvés majd jövőre más lesz? Vagy mivel magyarázod, hogy most ki akarod hagyni az ő családját?
2023. szept. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
86%

Mi is külföldön élünk. A gyerek először három hónapos volt, mikor hazautaztunk. 16 óra volt kocsival. Semmi gond nem volt. A gyerekeknek ez fel sem tűnik, ezen csak a szülők stresszelnek. Sokkal jobban bírják, mint mi.

Hogy a konkrét kérdésre is válaszoljak, ha nem akarsz mind a két helyre menni, és nincs bajod azzal, hogy hozzájuk kell menni, akkor menjetek most a férjed családjához, és legközelebb a tiédhez. Egyébként pedig abban igaza van szerintem hogy vagy mindenkihez, vagy sehova. Ez nálunk is így megy. Mi egy évben egyszer megyünk haza, akkor egyben 4-5 hétre, és akkor mind a két családnál két hetet vagyunk és nincs veszekedés ebből.

2023. szept. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
9%
Válj el komment mikor fut be? 🤡 nah valaki?
2023. szept. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem jogosan esik rosszul a párodnak. Gondolj bele fordítva. Kb. te most eldöntötted, hogy így logikus, ezért legyen így. Csak ez érzelmekről és családról is szól. Neked hogy esne, ha neked mondaná ezt a párod?
2023. szept. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
85%
Hát ilyen távolságok mellett valóban nem lehetséges, hogy két helyen karácsonyoztok egy évben. Több lenne az utazással töltött idő, mint a rokonokkal töltött. Jobb felváltva sajnos.
2023. szept. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
31%
Ha ő nem fogja fel, hogy egy éves gyereknek sok egyszerre, egymás után kettő utazás akkor tökelütött idióta! Az én párom családja 250 km-re van innen és még kicsi volt, nem bírta az utat (hányt még 5 km-enként is) nem vittük! Ők jöttek ide, ha akartak! Önző a partnered teljes mértékben! Egyébként a rokonok miért nem mennek hozzátok?
2023. szept. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!