Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Német autó honosításával...

Német autó honosításával kapcsolatban lenne kérdésem, részletek megjegyzésben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, augusztus elején vettem Németországban egy autót, kereskedes, 30 napos ideiglenes rendszámmal. Honosítás műszaki pipa, eredetvizsga pipa, regadó pipa, megyek ma a kormányablakba, hogy itthon forgalomba helyezzük, erre ott nem fogadják el a német adásvételit, mert az eladónál a kereskedő cég szerepel, a törzskönyvben pedig német magánszemély. Azt mondták, hogy nekem igazolnom kellene, hogy az a kereskedés jogosultan adta el az autót. Valaki járt már így?

Azt nem értem ebben, hogy a németeknél gond nélkül tudtam ezzel az adásvételivel a rendszámot elintézni, illetve az ideiglenes forgalmiba is beírtak kérdés nélkül.

Közben beszéltem a kereskedéssel, azt mondták, hogy ott németbe a törzskönyv átadásával ez tisztázott dolog, a kereskedő nem szokta a nevére venni az autót.

Ilyennel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Saját magamnak hoztam a kocsit, nem nyerészkedni szeretnék, hanem használnám, csak mától már a német rendszám nem érvényes rajta.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!



2023. szept. 6. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
hamisítsatok egy adásvételit az eredeti névvel, és vidd be azt. ezt anno még 2008ban Vácott láttam egy NKH állomáson, amikor Szlovákiából hoztam be autót... Amúgy a kereskedőnek igaza van. Forgalmi, törzskönyv, adás-vételi, a szerződés már meg is kötetett, nem veszik névre az autót, sokkal rugalmasabb minden. Én most veszek német kereskedőtől egy Ford Focust, ott is mindenhol az eredeti első tulaj szerepel.
2023. szept. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát, szerződés hamisításba nem mernék belevágni...

Még az jutott eszembe, hogy ez nem ügyintézőn múlik a kormányablakba? Ha máshova bemegyek, ugyanúgy elhajtanak?

2023. szept. 7. 08:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér.
2023. szept. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na, megyeszékhelyen sikerült.
2023. szept. 7. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!