Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért akar a barátnőm elköltöz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akar a barátnőm elköltözni tőlem?

Figyelt kérdés

Másfél éve lakunk már együtt Szolnokon, de mind a ketten Budapesten dolgozunk. Ő Budapesten is élt ezelőtt évekig. Egészségügy, hosszú műszakok,ügyeletek,így havi 8-9 alkalommal kell csak feljárnunk. Másfél óra vonatozás.


Az albérlet egy rokonomé, aki külföldön dolgozik, és jelképes összegért a rendelkezésünkre bocsátotta, mondván így tudunk spórolni, félretenni a jövendőbeli otthonunkra.


Viszont a barátnőmnek kezd elege lenni ebből. Kijelentette,hogy velem vagy nélkülem,de visszamegy Budapestre,vállalja inkább azt is,hogy 150-160 ezer alatt nem igen fog találni egy lakást sem, de legalább nem kell többé vonatoznia, és közelebb kerül a szociális bázisához, barátnőihez.


Tudom a pénz nem minden, de mind a ketten harminc évesek vagyunk, a jelenlegi ütemben egy-másfél év múlva egy jó önerővel fel tudnánk venni egy lakáshitelt, a lakást pedig meg tudnánk venni, ennek ellenére kijelentette,hogy nem bírja tovább, a saját lakás gondolata sem érdekli,csak az,hogy visszakerüljön Budapestre, és újra megtalálja önmagát, újra közel lehessen a barátaihoz. Javasoltam,hogy legalább várjuk azt meg,hogy meglegyen a lakás,azt majd akkor kiadjuk, és felköltözünk Budapestre...de azt mondta már fél évet sem bír itt ki,értsem meg.


Ti mit tennétek? Nehéz azt nézni,hogy Én folyamatosan vásárlom a bútorokat, festem, pofásítanám a közös otthonunkat, Ő mégis minden nap facebookon a "Budapesti albérletek csoport"-ot bújja. Nagyon leterhel lelkileg, ezt nézni, és nem tudom kinek van igaza, nekem vagy neki.


Tudom, hiába vagyok Én a társa, nem tudom a barátnők hiánya által keletkezett űrt betölteni, de autónk is van, mind a ketten vezetni is tudunk, és szabadideje is van bőven összehozni egy találkozót a barátokkal, ennek ellenére inkább otthon ül,és kesereg,hogy minden budapesti programból kimarad.


2023. okt. 21. 05:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%

A barátnőd elhidegült, kifelé áll már a rúdja, ezért van terhére ez az életforma. Ezért nem hajlandó kivárni a közös otthont. Nem akar ezzel a befektetéssel elköteleződni, lekötni magát. Elengedte a közös célokat, közös perspektívát.

Szerintem nemcsak az albérlet hirdetéseket bújja.

A barátok sokkal fontosabbak lettek, mint te. Nem akarja összehangolni a veled való életével. ( Nekem külföldön is él barátom, de mindig találnlehetőséget, hogy a társaságunkkal együtt ünnepeljen, nyaraljon, stb.)

Ha akarná, megteremtené az egészséges arányokat.

A barátnőd nem veled képzeli a jövőjét, mondjon bármit is.


Engedd el a csudába.

Ha ilyen helyzetben ragaszkodsz, belevágsz egy hitelbe, lakást vesztek, pénzt, munkát ölsz bele, ő meg akkor lép le, mert kitör belőle a szabadságvágy, akár már gyerekkel, mit csinálsz?

Ott maradsz kihasználva egy félbecseszett élettel.


Engedd el, menjen. Te csináld tovább= dolgozz, gyűjts, vegyél legalább egy kis lakást, építsd fel az életedet. Ne tedd függővé tőle, aki gyáva kimondani, hogy vége.

2023. okt. 21. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez a gyűjtés gyakorlatban úgy fest,hogy keresünk 450-450 ezret nettóban. Én elrakok belőle 250 ezret, Ő fizetés előtt 1 héttel már minusz 10 ezer forintban van. Szóval ezért halad az egész lassan.
2023. okt. 21. 05:52
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Aki nagyon el akar menni, azt nem tudod visszatartani.


Még az is előfordulhat, hogy nem érzi magát elég érettnek egy párkapcsolatra. Bármi, ami meg sem fordul a fejedben.


Nekem pl. nőként esik rosszul, hogy a páromnak mintha a barátai kicsit fontosabbak lennének, mint én. Tegnap este kérdőre is vont, hogy miért nem találkozok barátnőkkel, miért csak őt keresem?


Felvilágosítottam, hogy megsürgette az álláskeresésemet (van elfoglaltságom amúgy) és még a hétvégén is ezzel foglalkoztam, mert nagyon beleástam magam a témába. Így elfelejtek minden mást.

2023. okt. 21. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Mindig azzal érvel,hogy anno Ő tudott értem áldozatot hozni,hogy leköltözött Szolnokra, most én nem tudok tenni érte ugyanezt.

Hajlok arra,hogy van benne igazság, de most rögtön nem tudok költözni, várni kéne még egy kicsit, Ő viszont most rögtön megy. Talán a Karácsonyt még itt tölti velem, mondta.

2023. okt. 21. 05:58
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

Van lakáslehetőségetek Budapesten? Meg tudjátok tenni, hogy két ingatlant tartsatok fenn?


450 ezer forint elég szép összeg. Képtelenségnek érzem, hogy valaki ilyen tetemes pénzt csak úgy a semmibe kiadjon...


Add azt a tanácsot a barátnődnek, hogy spóroljon, tegyen félre ő is. Következetesen tartasd is be vele ezt az elvárásodat!


1-es válaszoló voltam.


1-es válaszoló voltam.

2023. okt. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%

Ja, kétszer küldte el véletlenül.


Na, mindegy. A lényeget leírtam. Gondolkozz el és ő is.

2023. okt. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ő most Szolnokon megfullad. Engedd had menjen. Te is menj vele. Örülj neki, hogy engedi hogy vele menj. Ki is dobhatna…
2023. okt. 21. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
40%
Nem érdekled.
2023. okt. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%

ez a nő nem komoly versenyző.


jobban jársz ha szakítasz mert ha bele mész vele egy komoly kapcstba vallás estén még ki is nullázna.


még jó hogy ez most kiderült és nem később.


engedd el őt, neki jó az albi akkor legyen csinálja te meg haladj a célod felé most útna egy darabig egyedül majd biztos találsz olyan nőt aki ebben támogat!

2023. okt. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Noren1989 ***** válasza:

Hagyd, hadd menjen.


Ha a minimàl rezsis lakhatàssal is minuszban van, mit csinàl Pesten, az említett bérleti+rezsidíjjal?


Összeköltözik max valamelyik baràtnőjével (persze akkor nem a hirdetéseket bogaràsznà).


Az ő érvei amúgy érthetőek, sokan depisek lesznek egy hasonló helyzetben.


Én ettől függetlenül szélnek ereszteném és keresnék egy szolnoki viràgszàlat.

2023. okt. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!