Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ennyire nem bírom őt elviselni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyire nem bírom őt elviselni? Azt hittem,hogy szerelem is lehet, de akárhogy próbálom szeretni,taszít benne nagyon sok dolog.Mit tegyek? Hagyjam itt,és keressek mást? Elég hosszú a történet..

Figyelt kérdés
Nagyszülőkkel éltem,27 éves koromig. Sokáig nem volt munkám, mert idegrendszeri gondot állapítottak meg nálam,és olyan rosszullétek gyötörtek,hogy ájulás volt a vége. A nagyszüleim nyakán éltem.Viszont ők idősek, és folyton csak bántottak.Testileg,és lelkileg is. Nagyjából sehova nem mehettem,minden lépésemet figyelték,és ha akadt is valakim,gyorsan elüldözték,még azelőtt mielőtt én hozzáköltözhettem volna. Megismerkedtem a neten egy fiúval, akinek elmeséltem ezt a sorsomat,és megígérte,hogy segít nekem. Majd 2 éven keresztül találkozgattunk pár órára a szomszéd faluban, úgy,hogy kijátszottam a nagyszülőket,és hazudtam nekik,hogy hol is vagyok. A helyzet annyira kritikussá vált (nagyapám többször is megütött, felnőtt nő lévén,nagyanyám pedig minden áldott nap belém kötött,és szidott), így megbeszéltük,hogy segít eljönni onnan. Majdnem,hogy kommandós helyzet volt, akár egy leányszöktetés..Nos, lassan másfél éve élek itt ezzel a fiúval, az ő házában. Ő fent él a szüleivel a saját házukban, ami eggyel fentebbi utca..Idő közben úgymond összejöttünk, de annak ellenére is,hogy nem él itt velem,folyton csak veszekszünk.Alaposan félre ismertem. A találkozások alkalmával is láttam, hogy nem épp a higiéniáról híres ( fülben göbök, korpás haj, ráadásul nagyon kövér is volt). Viszont, úgy éreztem le kell nyelnem a békát,hogy otthonról eljöhessek,mert attól bármi csak jobb lehet..Mostanra ott tartok,hogy megbántam ezt a döntésemet,és olyan honvágyam van,hogy majdnem minden áldott nap sírok. Nem találok örömöt az életemben,gyűlölök ebben a csúnya házban,nem érzem jól magam a bőrömben,az új helyemen, egy másik megyében. Azt reméltem,az idő begyógyít mindent, de napról napra egyre kiégettebbnek érzem magam. A nagyszülőkkel tartom a telefont 3-4 naponta beszélünk, de rettenetes a honvágyam. Soha nem gondoltam,hogy így fogok járni. Egyszerűen nem tudom,miért nem bírok itt megszokni. És a "barátom" jelenléte is zavaró,mert nem büszke vagyok rá,hanem sokszor szégyenlem a fentebb említett kinézete miatt,pedig sokat fogyott. Nagyon hálás vagyok neki a segítségéért, amiért idehozott,és önzetlenül segít/segített, de olyan szinten ürességet érzek,hogy belepusztulok.Ez mitől lehet?Nincs kedvem még kimozdulni sem (homeoffice-ban dolgozom), annyira nem érdekel ez a vidék,és ez a falu.Azt hittem,hogy bele tudok majd szeretni ebbe a fiúba, de a rengeteg veszekedés,ordítozás..rosszabb mint amiből eljöttem..Miért nem bírunk kijönni egymással?Felnőtt emberek vagyunk,és úgy marjuk egymást mint a gyerekek..Próbálom szépíteni kint a kertet, rendben tartani a házat, a kerti dolgokat,mindent, de nem érzem magam ide tartozónak,és természetesen a magaménak sem érzem(hogy is érezhetném), amikor itt is csak megtűrt személy vagyok. Viszont, kezdetektől zavar a munkához való hozzáállása,az,hogy rengetegszer gyerekes, és az is ha már a barátnője vagyok,miért nem tudott 1 év,és 3 hónap alatt leköltözni ebbe a házba,ami valójában az övé.Semmit sem értek,csak azt tudom, hogy ez így nem jó. És az a gond,hogy meg akarja magyarázni,hogy szerinte ez a normális, pedig nem..és ne azzal foglalkozzak,hogy a többi ember szerint ez a helyzet nem normális.Ne a sztenderd kapcsolati mintát keressem,mert a mi helyzetünk egyébként is kilóg a sorból..Ezzel nyugtatgat.Ha vissza is akarnék menni a nagyszüleimhez,nem sokáig tudnék már ott élni a veszekedések miatt sem,meg nagyon beteg mind a kettő.nem volna hová mennem,és ez is egy ok volt arra,hogy eljöjjek tőlük.Szégyen lenne visszamenekülnöm.Mitévő legyek?
dec. 10. 01:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%

Merre van ez a falu? Melyik megyében?


Hány éves vagy jelenleg, ha 27 éves korodig éltél a nagyszülőkkel és - ha jól olvasom a sorokból - nagyjából másfél, két éve élsz ezzel a fiúval?


Szerintem "kezet foghatunk" bőven - számomra sem ismeretlen fogalom a lelki terror. (Még párkapcsolatban sem.)


Az én rokonságom nem tűnik annyira befogadónak, csak egy kicsit. Java része vidéken él, kevesen vannak Budapesten, illetve Pest megyében.


Szerintem levelezzünk privátban! Aztán majd meglátjuk, hogyan tovább...

dec. 10. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Éppen foglalkoztatott a gondolat, hogy mindenképpen gyarapítanám a barátnőim számát. Viszonylag kevesen vannak, nyilván dolgozik a korosztályom is.


Párkapcsolatom jelenleg van, de eléggé küzdelem megtartani. Viszont egyszer ki kell bírni ezt a harcot...

dec. 10. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Keresel egy albérletet máshol, olyan helyen ahol akár munka is van és elmész. Összeköltözni a pasival minek ha egyszer szinte ki sem állhatjátok egymást ill. csak a veszekedés megy? Ráadásul ha annyira koszos ahogy írod akkor mégis, hogyan tudsz vele ágyba bujni, a "barátnője" lenni? Na meg ugye azért el kéne dönteni mit akarsz. Mert egyrészt irritál téged a pasi másrészt azon nyavalyogsz, hogy miért nem költözik hozzád. Ha valaki ilyen szinten zavar akkor örülnék, hogy nem lakik velem. A sztenderd kapcsolati mintára csak annyit, hogy egy kapcsolat mindig olyan amilyenné ketten teszik. Mindegy hogyan jöttök össze a lényeg, hogy hogyan változtattok illetve miként iranyitjátok a kapcsolatot. Minden kapcsolatból ki lehet hozni a maximumot, rajtatok múlik. Persze ha nem szeretitek egymást ami itt azért nyilvánvaló akkor nem kéne erőltetni. Én a helyedben vissza nem költöznék mivel egy rohadt szar életet hagytál ott, azért menekultél el. És ha most ez sem jó akkor menj máshova de ne vissza. Mert pár hét és azon kapod magad, hogy már visszasírod a pasit épp úgy mint most a nagyszülőket. Nem vissza kell menni hanem el mindkét helyről és új életet kezdeni ezek nélkül. Ha a saját lábadra állsz akkor másképp fognak hozzád viszonyulni a nagyszülők is hisz már nem fogsz tőlük függni, és vagy normálisan fognak veled viselkedni vagy eltűnsz az életükből és kész. És ezt ők is fogják tudni.
dec. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Most komolyan, 27 évesen ennyire balf.@.sz és élhetetlen vagy? Képes voltál egy számodra undorító senkihez költözni csak azért hogy elkerülj otthonról?

1-amíg otthon éltél, miért nem álltál ki magadért?

2-ha költözni akartál miért nem kerestél egy albérletet, akár lakótárssal, és költöztél el?

dec. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Előfordulnak még 30 év körülieknél is ellehetetlenült élethelyzetek! (Ha "elmaradott" faluban lakik, akkor méginkább...)


Olyan munkatársad nincs, akiben megbízol? Esetleg volt osztálytárs? Azoknak a szülei/testvérei/unokatestvérei?


Volt főnököd? Volt munkahelyed? Összesen egy helyen dolgoztál eddig?


Melyik falu? Melyik megyében? Ennek a helynek a honlapján milyen információkat találtál eddig? Megnyitottad? Rákattintál? Rákerestél?

dec. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%

Önkormányzat? Jegyző? Kormányablak? Családsegítő szolgálat?


Legvégső esetben gyámhatóság - de óvatosan! (Max. TÁMOGATOTT DÖNTÉSHOZATAL(!) javasolt.) Vigyázz velük nagyon!


Mindent nem kell elfogadni. Vannak olyan ötleteik mindegyik hatóságnak, amelyikkel nem szükséges feltétlenül egyetérteni.


Munkaügyi központ átképzési lehetőség? Elégedett vagy a fizetéseddel? (Még mindig felajánlanám a privát levelezés lehetőségét.)

dec. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15%

Utolsó héten vagyunk a karácsony előtti időszakban.


Talán még nem késtél el a segítség kéréssel. Karácsonyi segélycsomagot talán még tudsz kapni, ha feltétlenül rászoruló lennél.


De mindenképpen fordulj valahova! Ismétlem: írhatsz nekem privátot. Hátha valamilyen módon tudok irányt mutatni.


Ha lehet, nem túl nagy kisregényt. A lényeget inkább. Úgy könnyebben haladnánk előre egy kijelölt útvonalon.

dec. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
#7 es, ne manipuláld már! Milyen segély meg amikről írsz? Most be akarod hálózni? Nem rászorult, van hol laknia, van munkája, nem veri a pasija. Csak ő elégedetlen a koszos pasijával akit ki nem állhat közben meg azt szeretné ha a pasi végre odaköltözne.
dec. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
1/2/7-jezusom ilyen para üzeneteket is ritkán olvasok
dec. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira tipikus, hogy egyedül nem tudsz kilépni a xarból, kell valaki, aki megment, de csak másik xarba lépsz át.

Pont az okozza a problémát, hogy mindig mástól várod, hogy megoldja az életedet. Ezért jöttél össze ezzel a pasival is. Azt hitted, hogy ő megment, lesz egy kapcsolatod, ahol megoldják helyetted a problémákat. De nem így történt.

Egyetlen dolgot tehetsz. Óriási szerencséd van, hogy home officeban dolgozol. Bárhonnan tudsz dolgozni. Keress egy albérletet, vagy legalább egy szobát, olyan helyen, ahol több a lehetőség, pl a legközelebbi kisvárosban. HO mellett simán tudsz vállalni egy másodállást, és akkor félre is tudsz tenni, hogy legyen pénz kaucióra. Egyedül tudsz a legjobban spórolni. Ha nagyon kell a pénz, egy hónapig vagy kettőig radikálisan le lehet csökkenteni a kiadásokat. Én is ettem már hetekig pirítóst meg tésztát, hogy a kaján tudjak spórolni. 🙈 Nem vettem abban a hónapban semmit, ami nem létszükséglet. Legolcsóbb wc papír, nem vettem öblítőt, mosószert beosztottam, hogy azt se kelljen, nem vettem habfürdőt, hajbalzsamot, stb. Hiába akkor fogytak el. Hó végén egy egész tisztességes összeget meg tudtam spórolni.

Egy-két hónap alatt megvan a kaució. Egyedülálló nőknek szívesebben adnak ki albérletet, mint kisgyerekesnek vagy fiatal férfinak. Kezdj el keresgélni, nézelődni, hogy hol mennyi az albérlet meg a kaució. Aztán számold ki, hogy ha csak a legszükségesebbet veszed, mennyi idő alatt tudsz annyit összespórolni. Addig adj el mindent, amit lehet, költözni is könnyebb.

dec. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!