Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Tényleg nem csinálok SEMMI...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg nem csinálok SEMMI házimunkát?! Miért érez így a feleségem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megromlott a feleségemmel a viszonyom. Sok dologban igaza van, ezeket (viszonylag) kulturáltan meg is tudtuk beszélni, de egy dolgot mond, amit egyszerűen nem tudok elfogadni, hogy nem végzek házimunkát és amikor beleállok, azonnal támad, "hogy tényleg veszekedni akarsz? ezek szerint nem értesz és nem sajnálsz semmit (már-már megbeszélt más témákat sem".


Ehhez képest, én home office-ban dolgozom, míg ő eljár dolgozni, így:

-én porszívózom (kizárólagosan)

-én mosok föl (majdnem kizárólagosan)

-én mosom teregetem hajtogatom a ruhákat (majdnem kizárólagosan)

-én mosok ablakot (kizárólagosan)

-én törlök port a szekrények tetején(kizárólagosan)

-én mosom a csempét, kádat, csapot, mosdókagylót, wc-t (kizárólagosan)

-én cserélek terítőt, mosok függönyt, húzok tiszta ágyneműt (kizárólagosan)


A majdnem kizárólagos azt jelenti, hogy ha nagyon visszamegyünk, szeptember október novemberben talán csinálta valamelyiket 1x, tehát nincs jogom azt mondani, hogy egyedül csinálom.


Azt mondja, hogy azért érzi, hogy nem csinálok semmit, mivel néha takarítania kell utánam, pl pár napja egy üres üdítődobozt a konyhaasztalon felejtettem a reggeli rohanásban (pusztán miatta voltam késésben), vagy néha itt-ott hagyok dolgokat, pl fülpiszkálót nem dobom ki, joghurt az asztalon marad, üres pet palack a dolgozóasztalomon marad, ilyenek.


Elismerem, hogy ezek idegesítő dolgok, igyekszem odafigyelni, de szerintem konkrétan szarba se veszi az időm és a munkám, ha azt mondja, hogy nem csinálok semmit.

Nem azt akarom, hogy essen térdre, és sírva hajbókoljon, hogy én vagyok a világ legjobb férfija, majd kényeztessen szexuálisan, csak annyit szeretnék, hogy ne vegyen szarba.

Őszintén, mélyen föl vagyok háborodva.

Konkrétan sért.


dec. 26. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Ő mit csinál? Bevásárol, főz, mosogat? Mert akkor kb kvittek vagytok. Már ha sűrűn takarítasz.
dec. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

A fülpiszkáló engem is felidegesítene. :D


A többi is valószínűleg, de inkább szépen mondanám, hogy jobban figyelj oda.



Az az igazság, hogy annyira tele van a begye veled, hogy kiakad azon, hogy feledékeny vagy. Az amit most produkál csak egy tünet, a probléma forrása neki veled nem az hanem valami más. Csak így vezeti le. Másba nem tud belekötni, vagy nem mer konkrétan.


El kéne beszélgetni, hogy mi baja van veled és javítani rajta ha lehet, mert ez az egész tovább fog menni, csúnyább veszekedések is lesznek.

dec. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

Ezeket en is megkapom mindig.

Az nem érdekel senkit hogy lóg a beled nálam pl konyhaszekrények ajtofélfák szellozo nyílások is takarítva wc mögötti kisebb zugok, fürdőcsempék, kagyló, is mosogato csapon a lécek alatt is fertotlenitve is, de volt hogy a falakat is hypoval mosom le, meg persze szekrények teteje ágy alatt szekrenyek közti rések is takaritva, meg kb naponta mosok fel, meg a többi bezzeg a tükrön vagy gáztüzhelyen van egy apro folt máris igénytelen hanyag lusta disznonak vagyok elhordva.

Es olyanok hordanak el akik életukben nem takaritottak még szellőzőnyilást wc mögött ágy alatt es csupa zsirfolt a konyhaszekrényük is. És amikor jonnek hozzam és fikáznak hát azota az ilyeneket be se engedem..

dec. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Kitana. ***** válasza:
94%
Szerintem ő nem akar javítani a megromlott viszonyon annyira, mint te. Nekem ez alapján az jön le, hogy rohadtul elege van belőled, különben nem generálna veszekedést egy ott hagyott üdítős dobozból, ha a világ legkényszeresebb rendmániásabb férfija is lennél, akkor is találna valamit, ami zavarja.
dec. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Ilyenek toxic emberek. Ahhoz is engedely kéne hogy levegot vegyél. Ki kell dobni.
dec. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ki nem állhat, legszívesebben elhagyna, de valamiért marad melletted.
dec. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
Kihoztam az asszonyt a napi robotból, most itthon robotol nekünk. Ez alapvetően változtatta meg a viszonyunkat. Neked is meg kéne próbálni.
dec. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem a házimunkád minőségével és mennyiségével van a baja. Itt egészen más a gond forrása. Csak nem elég tudatos, hogy ezt belássa, vagy csak nem meri mondani, így inkább ebben vezeti le a feszkóját.

Pszichológia. Rendkívül gyakori és jellemző.

Csak pár tipp: elhanyagolva érzi magát; nem tetszik neki a felállás, hogy ő jár el dolgozni ls te csinálod a házimunkát; vagy csak szimplán rossz hangulata van; esetleg kifelé kacsingat. De ezer más is lehet.

dec. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha rendszeresen ott hagysz ilyen dolgokat helyeken, az ne haragudj, de nálam is begyújtja a gyújtózsinórt és előbb-utóbb robannok. Nincs az a rohanás, amibe ne férne bele, hogy egy fültisztító pálcika letétele helyett a kukába dobd, a félig megevett joghurtot visszatedd a hűtőbe, vagy kidobd, stb. Ez szimplán trehányság és trehányságban én sem tudnék élni. Az én fejemben elkülönül a rend és a tisztaság. Ő feltételezem a rendre gondol, amikor ilyeneken fennakad, te pedig a tisztaságra, amikor sorolod, hogy miket csinálsz. A vagdalózásnak semmi értelme, hozzátok közös nevezőre a vitát mielőtt belekezdtek. Lehet egy lakás iszonyat rumlis attól, hogy alvetően tiszta és lehet egy nagyon letisztult, rendezett lakás is brutál mocskos. Szóval érted...
dec. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi újság azóta, kérdező?
máj. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!