Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Engedjem el a páromat, ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Engedjem el a páromat, ha nem hajlandó közösen fejlődni az anyagiakban?

Figyelt kérdés

Mindketten 30-asok vagyunk. Én úgy képzeltem el a közös jövőt hogy együtt takarítunk meg pénzt, közösen veszünk fel hitelt, lehetőleg kertes házba költözünk. Megbeszéljük ki mennyit keres, abból mennyit teszünk félre. Ehhez képest a barátnőm elzárkózik a közös kasszától, azt se tudom mennyit keres. Tudtam hogy van egy háza de hogy azt el akarja adni nem beszélte meg velem.

Ehhez képest szűkösen vagyunk egy albérletben ami nem is tetszik nekem de ez mindegy is. Ő várja a vevőjét a házra de azt a pénzt nem akarja de befektetni, se semmi, csak betenni a számlájára. Mintha csak a lakótársam lenne. Neki egyszerűen az anyagiak tabuk. Gyűjti a pénzt, mindenbe beszáll, de így ketten nem fogunk sehova jutni. A kapcsolat nem friss, amúgy minden rendben van. Komoly, érett nőnek ismertem meg de az így nekem nem kerek. Felelőtlenségnek tartaná ha felmondaná az albérletet és felújítanánk a házát és ott laknánk. Nem kell egyből beleugrani, de ez így nekem nem pálya hogy csak fizetünk az albérletre de nem jutunk sehova.


dec. 29. 20:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

"így nekem nem pálya hogy csak fizetünk az albérletre de nem jutunk sehova."

- akkor menjetek a te házadba lakni! Ja, hogy az nincs? Akkor miért nem jó neked az albérlet, hol máshol szándékoznál lakni, amit TE teremtettél meg? Ő nyilván azért nem lakik a házban, mert más tervei vannak, lehet más stílusút akar venni, egy jó lakásra gyűjt, akármi. Miért kellene veled megbeszélnie bármit is, ha neked pusztán az a jövőképed, hogy becuccolsz az Ő HÁZÁBA, és ennyi? Nem írod,hogy neked mennyi a megtakarításod, amiből neked milyen terveid vannak, ami közös jövőre, befektetésre engedne következtetni.

Nem lehet, hogy ő kiismert ezidő alatt, és ezért nem hajlandó semmilyen anyagi természetű kérdésben betekintést se adni az életében? Egyébként akivel ennyire nem KÖZÖS az életetek, azzal nem értem, hogy írod, hogy jól megvagytok...ő nyilvánvalóan csak egy állomásként tekint rád, nem tervez veled, és nagyon jól is teszi, mert a leírásod alapján te messze nem tudsz annyit beletenni, csak beülnél az övébe, és ettől reméled, hogy jobb lesz az anyagi helyzeted...az ilyen emberben milyen partnert lásson? Jó dugópajti, aztán ennyi.

dec. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy te az Ő anyagi forrásaiból akarsz fejlődni, nem a sajátodból. Az elképzelésednek akkor lenne létjogosultsága, ha mindketten eladnátok a lakásaitokat, a pénzt betennétek a közös kasszába, és abból vennétek együtt egy házat. Ja, várj, neked nincs mit eladni...

Azért az durva, hogy az ő lakásának árára alapoznád a közös jövőt. Valahogy úgy nézne ki, mintha fizetne neked azért, hogy vele élj - és nyilván úgy gondolja, nincs rászorulva fizetős pasira.

jan. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!