Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek bele kell fizetni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek bele kell fizetni a másik lakáshitelébe, hogyha egy pár együtt él?

Figyelt kérdés

Volt Redditen egy kérdés, aminél kirobbant a vita arról, hogy a posztolónak van egy lakása, vele él a párja is, aki nem fizet a “lakhatásért”.


Ti mit gondoltok? Hogyha egy pár együtt él, de csak az egyik fél néven van a lakás/hitel, akkor a másiknak illik ebbe bele fizetni?


Többen sérelmezték azt, hogy míg a posztoló fizet X hitel törlesztőt a banknak, addig a párja ingyen lakik nala, mert csak a rezsibe fizet bele. Így ő nagyon sokat spórol havonta.


jan. 13. 10:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
88%
Ha belefizet, akkor a befizetésének arányában kell majd később tulajdonolnia a lakást. Pl. ha az összes hitel 30%-át fizette, akkor 30%-ban tulajdonos. Ha 50%-ot, akkor 50%-ban.
jan. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs gyerek, akkor komolytalan kapcsolat, es illik belefizetni. Ha mar van gyerek, akkor kozos kassza van.
jan. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
32%

"Ha belefizet, akkor a befizetésének arányában kell majd később tulajdonolnia a lakást. Pl. ha az összes hitel 30%-át fizette, akkor 30%-ban tulajdonos. "


Kerdezo rosszul fogalmazott! Nem belefizetes ez! Hanem alberleti dij!

jan. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell..nekem is van lakásom, fizetem a lakáshitelt. De mikor párom nálam lakott, nem vártam el hogy belefizessen, hiszen ahhoz neki semmi köze.

Engem nem zavart, hogy így spórolt, mivel olyan emberrel voltam akit szerettem és jót akartam neki, nem sajnáltam semmit tőle…örültem hogy van hol laknunk együtt.

jan. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
85%

Ebben egyezzenek meg előre, és aztán ügyvédnél írjanak róla szerződést. Főleg, ha belefizet a hitelbe. De ugyanígy rögzítsék azt is, hogy ha nagyobb felújítás lesz.

Jó bulinak hangzik, hogy elkérd egy részét a hitelnek, de ha szakításra kerül a sor és azt neked egyben vissza kell fizetni, vagy kap a tulajdoni hányadból, akkor már nem annyira. X év alatt kifut a hitel, onnantól te is "ingyen laksz", csak neked lesz egy ingatlanod, neki meg nem.

Amúgy amíg ezen kattigsz, hogy nem fair, hogy nálad lakva ő spórol, neked meg a rezsi lesz csak kevesebb, addig nem tart mêg ott a kapcsolat, hogy tényleg érdemes lenne ezt meglépni.

jan. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
5%

4.


Aztán szakítás után az új párjával a megspórolt pénzből vesz egy csomó mindent majd üzen neked "Haha! Ezt a tőled megspórolt pénzből vettem! Haha, lúzer!"

jan. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
100%

#3

Ebben az esetben ugyanaz a jogi védelem megilleti, mint az albérlőt! A tulaj meg adózza le!

jan. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
100%

#6


Már szakítottunk, de ha így lenne, egészségére. Engem nem károsított meg és örülök ha halad az életben.

jan. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
6%

8.


Ez de szolgalelkű hozzáállás.

jan. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
100%

#9


Nem gondolnám, hogy ez ezt jelenti :D

jan. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!