Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nagy korkülönbség esetén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy korkülönbség esetén hogyan kezelik jól a párok a külvilágból érkező kritikákat? Van-e esetleg olyan online közösség vagy valamilyen közeg, ahol erről lehet párbeszédet folytatni?

Figyelt kérdés
Fiatal nő vagyok, a párom és köztem viszonylag nagy korkülönbség van (Ő az idősebb, kicsivel több, mint 20 évvel), amely ténnyel mi ketten teljes mértékben békében élünk, szeretjük egymást. Nekem ez az első (és véglegesre tervezett) ilyen kapcsolatom, viszonylag jól is kezeljük a külvilág felé a dolgot. Ő legalábbis nagyon profin, nekem ebben még kevesebb a tapasztalatom. Vele is szoktam erről beszélgetni, de néha, ha nélküle vagyok, nem mindig reagálom le zsigerből profin a különböző okokból kritikus reakciókat (féltékenység, irigység, stb.) Ő a korához képest kifejezetten jól néz ki, jobb fizikai- és szellemi állapotban van, mint a legtöbb korombeli, de azért látszik a korkülönbség. Persze lehet mondani, hogy nem kell foglalkozni a rosszindulatú kritikákkal, de a szociális élet néha megkívánja, hogy leoltás helyett békésen oldjunk meg hétköznapi szituációkat. Ezekre a helyzetekre olvasnék tapasztalatot szívesen olyanoktól, akik hasonló kapcsolatban vannak benne. Tudtok esetleg olyan közösséget, ahol lehet erről diskurzust folytatni? Nyilván egy ilyen kezdeményezésre jópár őszintétlen sugar kapcsolatban lévő nő is felülne potyautasként, ezt talán nem is lehet maximálisan szűrni, de tényleg jó lenne egy ilyen közösség azok számára, akik nem anyagi megfontolásból, hanem szerelemből, egészséges felnőttként vannak együtt jelentősebb korkülönbség megléte mellett. Jó lenne egymás tapasztalatait olvasni és tanulni egymástól. Kérem, kíméljenek azok, akik nem a feltett kérdésre szeretnének válaszolni, hanem különböző okokból látatlanul ítélkezni próbálnának a korkülönbség ténye fölött. ... Szerintem egész jól kezeljük eddig a kritikusnak ígérkező szituációkat, de jó lenne tanulni és még jobban csinálni.

febr. 17. 21:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%

Nálunk a párom fiatalabb 10évvel.

Harmonikusan megvagyunk, az elején anyámék néztek furcsán mit akarok egy 20+os fiútól.

Viccel, nyugodt hozzáállással s az idővel tudtok ilyesmiket lereagálni jól.

febr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha valóban felnőtt lennél, nem érdekelnének a "külső" kommentek, és tudnád kezelni őket.
febr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
9%

Jo wgy evig nem mentek egymas szuleihez, egymas barataival se talalkoztok. Amikor mar 1-2 eve egxutt jartok es eltek ,mar nem tudnak elszamitani egxmastol. En minden kapcsolatom igy csinaltam korkulonbseg nelkul is.


Igazabol soha nem fontos ha a masik baratsival talalkozzatok. Nem az a lenyeg egy parkspcsolatban. Oda mehet egyedul is az egyikotok.

febr. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten meg mindenkit annyinak neznek ah oltozik. Semki se lat jol kb.

Ez a tapasztalatom!

febr. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%

Én nő vagyok, a párom 19 évvel fiatalabb tőlem. 10 éve vagyunk együtt ebből 2 éve házasok. Nem anyagi megfontolás, együtt érünk el mindent.

Engem az elejétől kezdve nem érdekel más véleménye, hogy a korkülönbség így meg úgy. Nem érdekel ha bárki furcsán néz rám vagy ránk, mert egy élete van mindenkinek és azt kell boldoggá tenni ahogy az embertől ez kitelik. Ha én így vagyok boldog, akkor így.

Közösségi média? Minek? Nem ott éljük az életünket, nem rakunk ki képet. Miért? Mert támadási felületet adunk bárkinek aki ezt nem helyesli. Felvállalom? Igen. Megfogom a kezét bárki előtt az utcán vagy bárhol, puszit is szoktam adni neki.

Az a lényeg, hogy az ember boldog legyen, nem mások véleménye számít és nem is a tásadalom, csak a te boldogságod.

febr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
#5 és te tényleg elhiszed,hogy a 10 év alatt a fiatal párod nem lépett félre?
febr. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
6! Én vagyok a fiatal ebbe a kapcsolatba és én nem léptem félre. Az hogy te sikertelen vagy és hitetlen az a te bajod és nem az enyém.
febr. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
22%

Hat eleg sokan fognak furcsalni. Egy normalis kapcsolat az a jo, hanem 10+ korkulonbseggel van. Majd idos korban milyen jo lesz neked apolni.

De ha aztmodntad nincs semmi bajod vele es nem erdekel a masok valamenye. Hat akkor tedd igy

febr. 18. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"a szociális élet néha megkívánja, hogy leoltás helyett békésen oldjunk meg hétköznapi szituációkat"

Mint pl?

febr. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenféle ember mászkál az utcán, mindenféle korú párocska, sokakról el sem lehet dönteni h 1 pár e vagy sem.


De a legtöbb ember nem is érdekli h mit gondolnak róluk.


Szóval lesz ami lesz, mindenki a saját bőrén tapasztalja majd meg h jó lesz e a vége vagy sem.


Ez olyan minthogy ne kezdj házas emberrel...millióan elmondják, de az emberek úgy is belemennek...tökmindegy ki mit mond...ugye? :)


Számomra egy a sok...ha a lány még le sem érettségizett vagy ki sem járta a gimit de pasi jóval idősebb.

febr. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!