Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nagy korkülönbség esetén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy korkülönbség esetén hogyan kezelik jól a párok a külvilágból érkező kritikákat? Van-e esetleg olyan online közösség vagy valamilyen közeg, ahol erről lehet párbeszédet folytatni?

Figyelt kérdés
Fiatal nő vagyok, a párom és köztem viszonylag nagy korkülönbség van (Ő az idősebb, kicsivel több, mint 20 évvel), amely ténnyel mi ketten teljes mértékben békében élünk, szeretjük egymást. Nekem ez az első (és véglegesre tervezett) ilyen kapcsolatom, viszonylag jól is kezeljük a külvilág felé a dolgot. Ő legalábbis nagyon profin, nekem ebben még kevesebb a tapasztalatom. Vele is szoktam erről beszélgetni, de néha, ha nélküle vagyok, nem mindig reagálom le zsigerből profin a különböző okokból kritikus reakciókat (féltékenység, irigység, stb.) Ő a korához képest kifejezetten jól néz ki, jobb fizikai- és szellemi állapotban van, mint a legtöbb korombeli, de azért látszik a korkülönbség. Persze lehet mondani, hogy nem kell foglalkozni a rosszindulatú kritikákkal, de a szociális élet néha megkívánja, hogy leoltás helyett békésen oldjunk meg hétköznapi szituációkat. Ezekre a helyzetekre olvasnék tapasztalatot szívesen olyanoktól, akik hasonló kapcsolatban vannak benne. Tudtok esetleg olyan közösséget, ahol lehet erről diskurzust folytatni? Nyilván egy ilyen kezdeményezésre jópár őszintétlen sugar kapcsolatban lévő nő is felülne potyautasként, ezt talán nem is lehet maximálisan szűrni, de tényleg jó lenne egy ilyen közösség azok számára, akik nem anyagi megfontolásból, hanem szerelemből, egészséges felnőttként vannak együtt jelentősebb korkülönbség megléte mellett. Jó lenne egymás tapasztalatait olvasni és tanulni egymástól. Kérem, kíméljenek azok, akik nem a feltett kérdésre szeretnének válaszolni, hanem különböző okokból látatlanul ítélkezni próbálnának a korkülönbség ténye fölött. ... Szerintem egész jól kezeljük eddig a kritikusnak ígérkező szituációkat, de jó lenne tanulni és még jobban csinálni.

febr. 17. 21:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Le kell szarni őket. Esetleg ha közösségben beszólnak, egyszer, de egyetlen egyszer reagálni egy ilyenre és mindenki előtt megmondani, hogy nem fogsz bizonygatni, ne is várják, ha ennyi életük van, baszogassanak csak, szánalmas hogy ettől érzik jobban magukat. Legalábbis nekem ez volt a reakcióm egy társaságban, hogy a sok baszogatásra nem reagáltam, aztán egyszer elpattant és mondom először és utoljára nyitom ki a számat. De higgadtan, kulturáltan kell, ilyen dolgokat amiket fentebb leírtam. Baszogassanak csak, szánalmas. Reagálni sem kell rá ezen kívül, teljesen felesleges mit mondasz nekik, ők akkor is csak ennyit látnak, hogy te biztos a pénzért. Ha nő vagy, bármelyik fél is vagy a kapcsolatban, te leszel baszogatva, meg lehet figyelni, idősebb férfit megértik, "fiatal pipi", ha a fiatal a férfi akkor meg "jó neki anyukával szexelni". Köztünk nagyobb is a korkülönbség, mint köztetek...

A legnagyobb humora meg beszólása az ilyen embereknek úgyis az "anyukád? Apukád?" Meg s "pelenkázni is fogod?" Viccekig terjed

febr. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ja hogy a sugar daddys mommys agyf*szságot meg a gagyi szottyadt golyós beszólásokat ne is mondjam, aztán a koromneli férfiak nagyrészénel garantálom 10x jobb az ágyban még tovább is bírja. Már nem tudom ezeket komolyan venni, ha rákeresel gyakorin a korkülönbség cimszora es atolvasol par kerdest akar hasonló korkülönbségről mint a tietek akar mint a mienk (korai huszas-közép ötvenes), meglátod milyen egyébként ageismmal fűszerezett undormány kommenteket látsz és már leszarod az egészet mert komolyanvehetetlen, nekem azok jobban fájnak mikor a másik kételkedik bennem, vagy nem hiszi el, hogy szeretem, külsős emberek véleményén általában röhögni szoktam
febr. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
VALÓDI,SAJÁT TÖRTÉNETÜNK! Amikor megismertük egymást én nem tudtam, hogy hány éves. Nagyon szimpatikus levelet küldött nekem, az én őszinte, kicsit kitárulkozó levelemre, amiben benne volt a valódi korom, elképzelésem a jövőm, vágyaim iránt, s az is, hogy nem az évek száma a fontos, hanem a tartalma, nem a múltunk fontos, hanem a közös jövönk összeilleszthetősége... És jött egy válaszlevél valakitől, aki feltárta az őszinte képet, s megkérdezte, zavar-e engem, ha ő vidéken él, ha ő jóval fiatalabb, ha neki eddig egy tartós kapcsolata volt, és zavar-e, hogy kisgyerek kora óta kifejezetten az érett, az idősebb férfiak tetszettek neki...?! Az eddigi barátai mind pár évvel voltak csak idősebbek... Természetesen egyik felvetése sem zavart, de kicsit elgondolkodtam, milyen lehet, konkrétan hány éves lehet és vajon mi fogta meg őt velem kapcsolatban... Jöttek-mentek az e-mail levelek, s kiderült, hogy másnap amúgy is Perstre jön munka ügyben, utána találkozhatnánk-e?! Persze! Elmondta, jó volna, ha fehér hajam és bajszom volna, de a szakáll is tetszik neki... És, találkoztunk! Eljött! És nagyon meglepődtam, mert szép, értelmes, jó testű, fiatal nőt láttam, aki úgy 30 évvel volt fiatalabb nálam... Álmodni sem mertem volna ilyen szép, fiatal nőről... kiderült, ő pedig pont ilyenről állmodott iskolás kora óta, mint én vagyok, de soha nem mert eddig nyiltan közelíteni hasonló korú férfihez, jókor, jó helyen olvasta a kereső levelem. Elárulta, ő gerontofil, azaz kifejezetten az ilyen, idősebb, de férfias, értelmes, nem lestrapált férfit keresett már nagyon régen! Nem részletezem, ő 29 volt én 66...! Azonnal tudtam, hogy ez max egy kaland lesz, mert úgysem leszek elég neki... Nem hittem volna, hogy egy hónapot kibír a kapcsolatunk... de ő rendületlen jött egy-két napra és egyre jobban megfeledkeztünk magunkról! Semilyen tekintetben nem volt gond közöttünk! Azóta 5 boldog és kiegyensúlyozott év telt el együtt. Az egyetlen gondom az Ő féltékenysége, aki azért félt, mert nehezen, megtalálta akit tizenéve keres én meg rájöttem, okoz még furcsa játékot a természet... Egyet megtanultunk. Ha együtt akarunk maradni, nem élünk nagy szerelmi életet mások előtt, hiszen ŐK nem érthetik, milyen ajándékot adott nekünk a Sors... de erről MI nem tehetünk, de biztos megérdemeltük egymást! Őt hamar elfogadták, mint kollégámat, jó barátomat, nem adunk okot a félreértésekre, a magánéletünket egymással éljük és nem a közönségnek! JA, ÉS ITT ISMERKEDTÜNK MEG A GYAKORIN...!!! Úgy látszik, itt mindenki megtalálhatja a párját...:) KÖSZÖNJÜK!- LÁM, NINCS LEHETETLEN...!
febr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

" Ha valóban felnőtt lennél, nem érdekelnének a "külső" kommentek, és tudnád kezelni őket."


Ha nem lennél kretén és lenne élettapasztalatod, tudnád hogy hogyan megy ez a való életben és nem írnál ekkora baromságot!

febr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!