Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nem merek és nem is tudom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem merek és nem is tudom, hogy szakadjak ki egy toxikus kapcsolatból... Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Több, mint 3 éve együtt vagyunk a párommal. Kezdettől fogva sokat bántott szavakkal, de a rózsaszín köd és az, hogy akartam hogy szeressen valaki teljesen rossz irányba vitt, amit még csak most ismertem fel. Egy kontrollmániás, megfelélési kényszeres nő lett belőlem e-miatt.

Sorolom az okokat:

- Babahajaimat leakarta velem borotváltatni, amik a tarkón nőnek, mindenkinek, de őt zavarta és sokáig nemhagyott ezzel békén... nagyon bántó volt ahogyan tálalta.

- Volt, hogy megjegyezte, hogy miért nem sminkelem ki magam itthonra vagy a boltba

- Van egy apró viszér a lábamon gyerekkorom óta, de megjegyezte hogy megkéne műttetnem mert nagyon csúnya... (ha szolizok nem is látszik)

- aztmondta hogy jobban tetszenék neki szőkén, ezért a gyönyörű derékig érő sötétbarna hajamat kiszőkíttetem nem kevés pénzért, ami a fülemig visszatört....

- veszekszik velem még akkor is ha véletlenül 1 fél pár zoknija kiamarad a mosásból "még erre sem vagy képes..."

- sosem dícsér, max a "jó ez a ruha" hangzik el a szájából...

És még sorolhatnám..

Én most diplomázok, de teljes állásban dolgozom nővérként egy nagyon kemény osztàlyon, de imádom a munkám, elismernek és imádnak a betegeim is.

Ő I.T-s, itthol dolgozik, ki sem mozdul. Csak a gépet nyomja éjjel nappal. Munkaidőben javarészt alszik duppla annyi fizetésért, mint amit én keresek. Házimunkát csak akkor ismeri, ha megkérem rá. Ha megjegyzem, hogy picit többet besegíthetne a házimunkában, hogy nekem a munka meg a suli mellett ne kelljen még ezzel is foglalkoznom, akkor az a válasz, hogy "te választottad ezt a szakmát.

Mindent excel táblázatban vezet, minden költséget az utolsó zsemlét is. Szökőévente kapok tőle egy rudit, vagy bármit. Mindemellett én tisztességesen fizetem a lakbér és rezsi felét. Én alig tudok félre rakni, míg ő havi fél milliókat felre tud rakni. (Tudom, én választottam ezt a szakmát)

Szerinte én eltartott akarok lenni, mikor arra kérem, hogy 60/40 arányba fizessük a kaját és az itthonra szükséges dolgokat. Pedig semmi ilyenről nincs szó, mert tényleg imádom a munkám.

Szülinapomra+karácsoynra kaptam tőle egy telefont, amit felesbe fizetünk minden hónapban, és azóta befogom a számat.

Virág minek?! Úgy is elhervad.

Gyűrű?! Minek?! Nagyon drága.

Fogalmam sincs már hogy csak én várok túl sokat... vagy tényleg gond van.

Egyszer elhagynám, egyszer egy picit is kedves velem aztán meggondolom magam és visszalépek..

Nemtudom mitévő legyek...



márc. 23. 07:00
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Ezt meg olvasni is borzasztó volt.

Azt mondd inkább, hol/kinél laktok, van e lehetőséged elköltözni albiba/ vissza a szulokhoz?

Gondolom arra mar rajottel, hogy ez nem szeretet, amit érez, az pedig nem szerelem, amit te érzel, hanem függsz a megerősítésétől, a kapcsolattól. Ha tudatositod magadban, hogy nem vagy szerelmes, sokkal könnyebb lesz elhagyni, mint ha azt nondanád, hogy “de szeretem!!”.

márc. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Albérletben élünk. Miatta költöztem el otthonról. 400km-re élnek a szüleim.

Én 27 vagyok a párom 30.

Lenne lehetőségem albiba menni, anyagilag megtudnám oldani, de én olyan albérletet szeretnék, ahol esetleg egy cicát lehetne tartani, mert egyedül megfogok bolondulni...

márc. 23. 07:09
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Szakember kell neked, mert egyedül nem tudod legyőzni a függésedet, megfelelési kényszered. Megkell tanulnod, hogy nem kell mindig mindenáron kapcsolatban lenni bárkivel, aki éppen kéznél van. Jelenleg ebben vagy.
márc. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnállak. Ne vesztegesd az időd ilyen emberre. Költözz el, kicsit légy egyedül, hozd rendbe magad lelkileg és hidd el 100x különbet találsz, aki megbecsül majd.
márc. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nagyon nem jó, semmi jóra nem számíthatsz így. Gondolj bele, milyen így a jövőképetek? Ha pl. gyeden lennél babával, akkor is ilyen filléreskedő lenne. Meg amúgy is lelkileg tönkretesz. Hagy ott!
márc. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
A macska nagyon jó gyógyír tud lenni.Nekem kettő is van. De ebből minél előbb ki kellene lépned. Ez nem kapcsolat, hanem főnök beosztott viszony. Írhatnám a török basa háremhölgy kombinációját is egyébként.
márc. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Költözz vissza szüleidhez avagy más albérletbe és szakíts. Kérd meg szüleid, barátaid, hogy segítsenek, támogassanak.
márc. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Most komoly hogy egy nem létező macska miatt nem lépsz ki a rossz kapcsolatodból? Mondok egy jó megoldást: ha félsz az egyedülléttől, költözz össze másokkal. Olcsóbb is lesz.
márc. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Döntés kérdése csak.

Ha ugy dontesz eljossz akkor igyis alakitasz mindent.

Amig hezitálsz meg vegetálsz meg érdekel a lista hogy miket tesz ellened ahelyett hogy az erdekelne hol dolgozol hol milyen albik vannak es ezekrol lenne listád addig nincs döntés hogy kilepsz.

márc. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Menj el pszichológushoz. Máskent nem fog menni, mert úgy szocializálódtál hogy ezeket tűröd. Még ha valahogy vége is lesz ennek a kapcsolatnak, akkor a legközelebbi is ilyen lesz. Nem csak azért mert tűröd, hanem tudat alatt igényled is ezt a bánásmódot.


Préda vagy. Ő meg egy szánalmas testű/lelkű informatikus. Nem ragadozó, csak valami madárpók féle. Bementél a csapdába

márc. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!