Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lépjek ki a bántalmazó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lépjek ki a bántalmazó kapcsolatomból?

Figyelt kérdés
Nagyon szégyellem magam így is, kérlek, ne szidjatok. Fogok kérni segítséget az erre kijelölt hivatalos útvonalon, csak kíváncsi vagyok hétköznapi emberek véleményére. Összejöttem 2 éve egy férfivel, akinek meghalt a felesége, a 2 éves kislányával egyedül maradt, a párom szüleivel laknak együtt. Minden tökéletes volt, a kislány elfogadott, annyira megszeretett, hogy anyjaként tekint már. Ezért 1 év után összeköltöztünk. Itt kezdődött a változás. Már csak bébiszitterként vagyok kezelve, minden tettemben a hibát keresik a szüleivel együtt, ha én nem engedek meg pl. egy hatodik csokit egy nap, akkor rosszul csinálom, egyébként is nekem eddig nem volt gyerekem, ne szóljak bele. Minden másban viszont anyai viselkedést várnak el, amikor venni kell valamit a gyereknek vagy el kell vinni valahova, ki vagyok használva, szívesen teszem, de ezt érzem. Emellett sehova nem mehetek a kötelező dolgokon kívül (munka, óvoda, orvos, stb.), vagyis mehetek, de utána óriási balhé, ordítozás, testi bántalmazás. Mindenre az van mondva, én megcsalom. Most már odáig jutottunk, hogy párom meggyőzte a családját, én hűtlen vagyok, és öngyilkos lesz, ha én nem győzöm meg az ellenkezőjéről. Engem pedig megfenyegetett a családja, hogy kárt tesz bennem, ha neki baja esik. Nagyon jól tudom, hogy minél hamarabb lépnem kellene innen, egyetlen problémám a kislány elhagyása, aki elvesztette az anyukáját, most pedig engem is elvesztene, a szívem szakad meg. Most már viszont a saját testi épségemet féltem, és őt is, ilyen környezetben hogyan alakul majd az élete, most legalább próbálom tompítani, ne érzékeljen ebből semmit. Ti mit tanácsolnátok ebben a se így se úgy se jó helyzetben?

febr. 9. 05:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A menekülést, és hazaúton beugrasz a gyámügyhöz.
febr. 9. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is nem egy gyerekbántalmazó pasit(terror, verés is, a pasi mentális sérült)ismertem már meg (a társkeren..), vannak akikhez kijár a gyámügy de az csak annyit tesz hogy azt nézik él e még a gyerek. A napi terrorbol mikor nyilvánvaló is a laikusnak is, hogy bolond az apa, mégsem emelik ki.

A sima állampolgár teljesen tehetetlen ilyenekben:(

Ezek a gyerekek igy nőnek fel. Bolondok közt:(

febr. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Te minél előbb menj el onnan!

Igazából a kislánynak meg a leírás alapján nincs rossz sora, még azzal együtt se, hogy bőven vannak nevelési hibák. Neki később lesz ebből gondja, mikor kikerül a való életbe. De ha hasonlóan nárcisztikus lesz, mint apuka, még az is lehet, hogy azt is letojja.


Egy dolog viszont fontos: minél kisebb a gyerek, annál könnyebben dolgozza fel a távozásod! Tehát ha miatta húzod a szakítást, pont hogy rosszat teszel neki.

febr. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen azonnal fogd a cuccod és költözzön el. Lehetőleg olyan helyre, ahol nem érnek utol! Van valakid a családban, barátok közül, aki tud neked segíteni?
febr. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A kislány miatt nem éri meg maradni. Csinálni úgysem tudsz semmit és neki úgyis az apja és a nagyszülei a mérvadóak. Ne tedd magad tönkre más miatt. Gyámügy meg semmit nem fog csinálni, mivel fizikailag nem bántják és nincs elhanyagolva sem.Ettől függetlenül meg lehet próbálni vagy valakitől tanácsot kérni, hogy hogy segíthetsz a kislányon. De most te is olyan példát mutatsz a kislánynak, hogy hagyod magad kihasználni. Még tőled is ezt tanulja, hogy ez így jó.
febr. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Párkapcsolatok rendszerint olyankor durvulnak el ennyire, ha a másik fél nem tud avagy nem akar kiállni saját magáért, miközben a másik fél hajlamos rá, hogy mindezt kihasználja. Eleinte csak apróbb botlások történnek, viszont ez az idővel egyre rosszabb és rosszabb lesz, hiszen a másik fél nem állt ki magáért, ezért úgy gondolja a partner, hogy mindent megtehet és boxzsáknak használja a másikat.


Mit tegyél? Ne engedj a zsarolásnak, ha szükségesnek találod, jelentsd a megfelelő fórumokon és szakadj el tőle. Nem megoldás életed végéig egy ilyen kapcsolatban élni és tűrni, neked is jogos van bármire nemet mondani!

febr. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#6

Van olyan hogyha kiáll magáért akkor örülhet ha a csontjai egyben maradnak, ha viszont ezt jelenti akkor meg a 72 orás távoltartas után garantált a mégnagyobb verés.


Menekülj! Elhiszem hogy félted a kislányt, de neki végülis jó ott, bár később biztos lesznek gondjai. Illetve lehet ugyan olyan lesz ő is, és 12 év múlva neki is csak a csicskája lennél, aki ráadásul nem is az anyja.


Nem a te gyereked, itt a saját életed helyezd előtérbe. Persze beszélhetsz csaladsegítővel, gyámügyessel, de első és legfontosabb hogy kikerülj onnan! Ha lehet ne egyedül legyél, menj vissza a szüleidhez, és bárhova is mész (az utcán) legyél nagyon figyelmes, és ha lehet ne legyél egyedül ott se!

Én is úgy menekültem el, és volt hogy utánam jött a munkahelyemre, ráadásul hónapokkal később, ahol egyedül voltam.

febr. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

7: Hogyha kapcsolat elejétől kiállsz magadért, el nem tudom képzelni, hogy valaki a semmiből eltörné a csontjaid, avagy ha eleve félsz tőle, miért jönnél össze? Kilépni a kapcsolatból, sokkal jobb mint évekig tűrni és megvárni, hogy eldurvuljon.


Jelen helyzetben már valóban nem érdemes menteni a dolgokat, inkább csak kilépni és amennyiben szükséges, orvosi lálelet+feljelentés, avagy szimplán bejelenteni a zsarolást, hátha elég, hogy kimegy hozzájuk egyszer a rendőrség.

febr. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a gyereket sajnálom ilyenkor.

Neked menned kellene, a többiek meg sz@rkupac.

febr. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy fogod a cuccod, amikor nincsen otthon és elmész. A gyerek már úgyis lassan bölcsis, beadod, aztán nem mész érte. Kegyetlen, de majd túlteszi magát a dolgon, még kicsi, el is fog felejteni. A te testi épséged fontosabb, a gyereken úgyse tudsz segíteni.


Aztán útközben szépen bemész a helyi rendőrkapitányságra és megteszed a feljelentést. Ha eszed van, akkor telefonra is veszed a dolgot és máris van bizonyíték. Pali számát meg szépen letiltod.

febr. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!