Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Elsősorban nőktől kérdezném,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elsősorban nőktől kérdezném, de férfiak véleményére is kíváncsi vagyok, mit választanál?

Figyelt kérdés

Adott két férfi, az egyikkel együtt éltél 12 évig. Az ízlésetek, a világnézetetek és a felfogásotok szinte 100%-ban egyezett, családot akart veled alapítani, rád tervezte az egész életét. De nem tudtál szemet hunyni az őrült és indokolatlan féltékenysége, valamint a mértéktelen agressziója miatt, a "sehova nem engedlek egyedül" felfogása miatt és kiléptél a kapcsolatból. Aztán megismertél egy másikat, aki három együtt töltött évetek alatt még egyszer sem emelt kezet rád, sőt, még csak a hangos szóváltás sem fordul elő fél évnél sűrűbben. Nagyon jól érzed magad vele, semmiben sem korlátoz, sőt, motivál, hogy elérd az életben a céljaidat. De a megszokott életét képtelen még kis részben is feladni és ha felhozod az összeköltözés-fordítsuk komolyabbra a kapcsolatot témát, akkor láthatóan begörcsöl és bár azt mondja, hogy később térjünk vissza rá, szépen elcsendesedik a téma, ergo elodázza, hogy ne kelljen beszélni róla. Időnként megjegyzi, hogy "ha majd lesz gyerekünk", de úgy tűnik, lépni semmit nem képes ennek irányába. Rengeteg idejét tölti a barátokkal, de felhívod a figyelmét, hogy semmi gond, ezt akkor is be tudja iktatni, ha összeköltöztök, nem akarod őt korlátozni, ugyanúgy megkapja a szabadságot, csak legalább aludjatok együtt minden nap. Ő még így is hezitál, mondván, hogy "Minden haveromnak meghülyült a nője összeköltözés után!" Hozzá kell tenni, még sosem lakott együtt senkivel, sőt, előttem még komoly kapcsolata sem volt.


Az elsőhöz semmilyen keretek között nem mennék vissza (pedig öt évvel ezelőtti szakításunk óta számtalan alkalommal próbált visszaszerezni). Csupán a véleményetekre vagyok kíváncsi, mennyire elfogadható, hogy valaki ennyire ragaszkodjon az önállóságához és a saját életéhez, fel lehet-e egyáltalán építeni erre egy "komoly" kapcsolatot? Van-e értelme?

Nem azt várom, hogy helyettem döntsétek el az életemet, az érdekelne, hogy ti ilyen helyzetben mit tennétek?



2013. okt. 23. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
én az elsőt választanám, de én más vagyok mint te. nekem nem kell 'szabadság', én valaki olyat akarok, aki csak az enyém, de cserébe ő is csak az enyém legyen. :D gondolom én olyan őrült féltékeny típus vagyok mint az első barátod. :S bár az agresszió nagyon rossz pont az biztos.. nem is tudom.. lehet hogy keresned kéne egy harmadikat, aki a kettő keveréke. :)
2013. okt. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, jó volna őket összegyúrni, pont összejönne az, amire mindig is vágytam. De az élet nem kívánságlista, sajnos :-)
2013. okt. 23. 11:04
 3/11 anonim ***** válasza:
az elsőt választanám az agressziót leszámolva. így egyiket sem.
2013. okt. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Je Veux ***** válasza:

Egyiket sem választanám. Az elsőt semmi esetre sem. Agresszív, birtokló, ezeknek a kapcsolatoknak sosincs jó vége. A másodiknak pedig nem kellek igazán.


Keresnék egy harmadikat, akinek hasonló tulajdonságai vannak, mint a másodiknak, csak valóban tervez velem és nem csak hiteget, hogy majd egyszer..

2013. okt. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én az elsőt semmiképpen sem választanám. A másodikat pedig megértem, mert én ugyan nő vagyok, de nekem is fontos a függetlenségem, bár hozzáteszem, hogy én a párommal azért összeköltöztem, és tulajdonképpen nem korlátoz semmiben, csak annyi a bajom, hogy én szeretek egyedül is lenni, de ez már az én bajom.


Hosszú távú, komoly kapcsolatra, ha egyről a kettőre is akarsz jutni, akkor arra egyik pasi sem alkalmas szerintem.

Úgyhogy egyetértek az előző válaszolóval, hogy keress egy harmadikat, aki nem agresszív, nem féltékeny, és hajlandó veled komolyan is tervezni. 28/N

2013. okt. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is az lenne a legjobb, ha keresnél egy harmadikat. Az első az erőszakos, birtokló természete miatt nem szimpi, a második pedig a hezitálása miatt. Ha igazán szeretne egy percet sem gondolkozna.


Jó megoldás ebben az esetben a szakítás lenne, egy kis magány és keresése a számodra megfelelő partnernek.

2013. okt. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem téged kellene lecserélni!
2014. szept. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hagyd a cigànygyereket is mert meg fog ölni egyszer féltékenységből, a rakló meg hezitàl veled. Nem szeret. Keress másik romát aki nem ver.
2020. febr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha valah, valaki erre jár hasonló problémával, annak,leírom, mit jelent az, hogy nem áll készen a férfi az összeköltözésre. Azt jelenti, hogy nem veled tervezi az életét. Te csak opció vagy, se több, se kevesebb. Nekem is volt ilyen és 5 év! után megmondta, ha akart volna valamit, akkor tett volna érte. Tehát egyet kell megjegyezni, ha egy férfi akar valamit, akkor bármi áron megteszi, ha meg nem, kifogást talál. És ilyenkor az ember azt hiszi, idő kell neki. Ami igaz is, adni kell neki, de úgy, hogy többet nem találkozol vele. Más a célotok, sosem lesz jó vége.
2020. szept. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, szerencsére már rég túl vagyok rajta és négy éve együtt élek valakivel, aki ahogyan írod, mindent megtesz értem :)
2020. okt. 7. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!