Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Jó ötlet az össze bútorozás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó ötlet az össze bútorozás ennyi idősen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A párommal tavaly nyáron ismerkedtem meg, igazi nagy, első szerelem volt mindkettőnknél. De a kapcsoltunk kezdete óta,távkapcsolatban élünk, mert én Pécsett tanulok, ő pedig otthon van tőlem 3 órányi útra. Idén felvételizett a Pécsi egyetemre, és majd a nyár közepén derül ki, hogy felvették e vagy sem.

Időközben felmerült az összeköltözés gondolata, mert ő (23) mindképp albérletbe szeretne költözni, én pedig jelenleg a tesómnál élek, de nem szeretnék a nyakán maradni. A párom 23 éves, én pedig 20 leszek hamarosan.

Szerintetek jó ötlet lenne ha össze költöznénk szeptembertől?

Milyen szempontok alapján volna helyes döntenem?



2015. máj. 27. 08:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha te nem tudod a választ,szerinted más??
2015. máj. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Korai még.
2015. máj. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem jó ötlet. Lakva ismerszik meg az ember. Ha meg amúgy is alérletbe megy, neked is kényelmesebb így talán, meg neki is.

Ismerek olyat, akik már tizenévesen összeköltöztek. És? Hol van ez korhoz kötve? Most komolyan... akár össze is házasodhatnátok holnap, azzal se lenne semmi gáz.

2015. máj. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen jó ötlet. Mikor, ha nem most!
2015. máj. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi is nagyjából ennyi idősen költöztünk össze a párommal és jól sült el. Viszont mi nem egy éve voltunk együtt, hanem már 6 éve. Hogy jó ötlet-e, jól sül-e el, az az összeköltözés után derül ki.
2015. máj. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2015. máj. 27. 09:30
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi 3 hónap járás után 20 évesen költöztünk össze, most leszünk 25 évesek mindketten. Nem bántuk meg.

Tehát korod alapján, és az idő alapján amit együtt töltöttetek nem korai. A kérdés, hogy akarjátok-e.

2015. máj. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Csak az anyagi szempontokat nézném, ha az oké (nem kell ehhez az eddiginél több munkát vállalnod, szüleidre támaszkodhatsz) akkor más kockázat nincs, mert ha véletlenül nem jöttök ki egymással, akkor max. szétköltöztök és feladjátok az albérletet, bukva 2-3 hónapnyi albérleti díjnak megfelelő kauciót.
2015. máj. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem kortól függ. Én tavaly, 21 évesen ismerkedtem meg a párommal, nagyjából 2-3 heti találkozgatások után már szinte csak ruhát cserélni/mosni jártam hetente vissza a koliba (mármint, mindig egy heti adag ruhát vittem magammal, és azokat cserélni és mosni mentem). Ekkor ő még az anyjával lakott, de őt egyáltalán nem zavarta, hogy folyton ott lógok, sőt, nagyon aranyos volt, minden reggel készített reggelit, ilyesmi. De nyáron azért kerestünk albérletet, és szeptemberben már ténylegesen egyedül, ketten költöztünk be egy csodás lakásba.


Én most vagyok 22, párom 29. Most volt májusban az évfordulónk (az első), és együttlétünk nagyobb részét együtt élve töltöttük. Úgy érzem én is, és ő is egyetért, hogy inkább még az elején derüljenek ki a gondok, ne húzzuk egymás idejét feleslegesen. Egyelőre jó döntésnek bizonyult, szerintem merni kell kockáztatni.


Meg őszintén, a párod albérletben fog lakni, nem ott fogod tölteni az időd 90%-át? Én nem azért cuccoltam "anyósomhoz", mikor kb 1 hónapja ismertem a párom, mert nagyon ki akartam menekülni a kollégiumból. Azért cuccoltam oda, mert sokkal kényelmesebb volt így, magától jött teljesen természetesen. Nem döntés volt, inkább folyamat ez az egész, és jól sült el. Szerintem nálatok is ez lenne a helyzet.

2015. máj. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi távkapcsolatban kezdtük a kapcsolatunk, 150 km távolsággal, én 22 voltam és tanultam, ő 26 és dolgozott. Végeztem az alapképzéssel éppen és pestre felvételiztem mesterre. Felvettek. Ő átkérte a pesti telephelyre magát cégen belül így félév kapcsolat után összeköltöztünk. Immáron 3 éve élünk együtt. Szerintem így jobb volt, mert ha nem jön utánam ugyanúgy hétvégente találkoztunk volna, ha viszont ugyanúgy átkéri magát egyszerűbb volt rögtön közös albérletet keresni, mint hogy fizessem tök feleslegesen a kolit ha úgyis kb állandóan nála lettem volna. Ahogy már írták, lakva ismerszik meg az ember. Ha van lehetőség albérletre mi akadályoz meg, hogy kipróbáljátok? Ha rosszul sülne el véletlen még mindig vissza tudsz menni a testvéredhez, nem egy kolit vagy albérletet adsz fel az összeköltözésért, amit nehéz lenne hirtelen pótolni.
2015. máj. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!