Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szeretnék babát, de? Avagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék babát, de? Avagy mitől változott ez meg? Továbbá, doktori mellett lehet gyereket nevelni?

Figyelt kérdés
25 vagyok és szinte egyik napról a másikra úgymond megjött a kedvem a gyerekvállaláshoz, pedig előtte nagyon elleneztem. Talán mostanság melegedtünk jobban össze a párommal. A gond csak az, hogy két külön városban vagyunk, én a suli, ő a munka miatt. Most fogok diplomálni. Utána doktorira készülök, és ugye először össze is kellene költözni, meg külföldre is mennénk(ezt a doktori előtt, mert össze kell rá szedni a pénzt), és kissé úgy érzem, hogy a doktori képzés és a gyerekvállalás nem jár együtt, vagy legalábbis nehéz... van ebben valakinek tapasztalata? Nem kérek oltást, csak bíztató szavakat, tapasztalatokat.

2015. jún. 16. 00:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsègesnek lehetsèges, de nem tudod megoldani úgy, hogy semmi ne menjen semmi rovàsàra. Vagy a gyerek fogja megszenvedni, hogy a suli miatt nincs rà elèg időd vagy a sulival fogsz a kelletènèl kevesebbet foglalkozni. Ha tènyleg szeretnèd mindkettőt nem vàgsz bele egyszerre...
2015. jún. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Te nő vagy! Noha nem jelezted a nemed!

A párod nem biztos hogy már gyereket akar, és Te sem vagy a kifutó szakaszban!

Várj!

2015. jún. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A párom szeretne, de tudjuk, hogy még nem jött el az igazi idő. Viszont mire befejezem a doktorit, lehet 30 leszek, ez mennyire gond?
2015. jún. 16. 09:41
 4/9 anonim ***** válasza:
ha kutatásokban veszel részt, megírsz néhány jól sikerült publikációt, akkor kaphatsz doktorit anélkül is, hogy évekig kelljen érte embertelen körülmények között élned. csomó ismerősöm doktorizik, tömény rabszolgaság, amit velük művelnek. vasárnap más programod van? te jó ég, összedőlt a világ. nagyjából így állnak hozzá a dologhoz. ha rendesen csinálod, az mellett egészen biztosan nem tudsz a gyerekkel is foglalkozni. hosszabb idő, amit mondtam, de ha doktorit akarsz, akkor azt kerülő úton is meg tudod szerezni. bár ez valóban elég rizikós, mert ugye, az eredménye nem olyan biztos, mint a képzésnek magának.
2015. jún. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kerülőúton doktorit? nehezen tudom elképzelni... mindenképpen szeretném megszerezni ezt a képesítést is. Érzek magamban annyi erőt és kitartást, ambíciót, csak közben az ösztöneimmel is dacolni kell és ez nem könnyű...
2015. jún. 16. 10:57
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne legyél ösztönlény. Nem azért tanultál és dolgoztál kőkeményen, hogy az egészet laza mozdulattal kidobd a kukába. Másik meg, hogy gyereket nem így vállalunk, hogy "mert szeretnék és elvileg a párom is". Még csak együtt sem éltek, simán kiderülhet összeköltözés után, hogy pénzügyekben, házimunkában, szabadidő eltöltésében, bármiben, iszonyatosan ellentétes véleményen vagytok. Ráadásul -tapasztalat!- a gyerekszülés alapjaiban rengeti meg a legstabilabb párkapcsolatot is, a nő fáradt, stresszes, nem szereti az új testét, kialvatan, nincs önbizalma, nincs türelme a párját babusgatni, hiszen egész éjjel nem aludt, napközben nem volt ideje még összepakolni sem... majd hazajön a férje, szintén egész éjjel nem aludt, emiatt a munkahelyén nehezen koncentrál, emiatt lecseszték, ráadásul hetek óta nem szexelt, belép az ajtón, kuplerájt lát és a felesége első szava az, hogy "na végre hogy hazaértél, most vedd át a gyereket, fáradt vagyok!" Erre a férj visszakérdez "mi a fenétől, egész nap itthon voltál és se rend, se vacsora?!"


EZ egy gyerekvállalás, és nem a fejedben elképzelt, rózsaszín ruhában édesdeden mosolygó pici babuka, hanem rohanás, üvöltés, hányásszag, szaros pelenkák, stressz, semmi szabadidő, semmi megbecsülés, viták, kitágult hüvely, megereszkedett mell, nulla önbizalom.... gondold át egy kicsit, hogy mikor leszel kész minderre.

2015. jún. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, van ilyen is, de nem ez az általános. Nem is akarom kidobni, utána is szülhetek... Csak elgondolkodtam. De addig semmiképpen, amíg össze nem költözünk.

Igen, sok a lemondás, de ha meg tudja szervezni valaki, akkor lehetséges.

2015. jún. 16. 13:43
 8/9 anonim ***** válasza:

6. hozzászólástól még nekem is elment a kedvem a szüléstől, pedig én már 30 vagyok. :)

Várj szerintem. Ha már megszerzed a diplomát, akkor hasznosítsd is, kezdj el karriert építeni, majd ráérsz 30 körül szülni. Dr. mellett gyereket ne vállalj, max ha már csak 5-6 hónap a végzés, akkor a terhesség talán belefér. Élj még kicsit, élvezd a szabadságot. Tudod milyen jó, hogy pár éve férjhez mentem és ketten együtt lakunk a férjemmel? Nagyon jól elvagyunk és kicsit ugyan önzőség, de eszembe jut, hogy ha baba lesz ez a harmónia és kényelem megbomlik majd. Egyébként milyen szakra jársz?

2015. jún. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Magyar nyelv és irodalom. :)


Igen, megbomlik, ez igaz... de valahogy úgy vagyok vele, hogy meg tudom őrizni azt az előző életritmust, nem fogok sokat változtatni rajta. Úgymond minden menni fog tovább, csak kicsit másképp.

2015. jún. 16. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!