Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit szólnátok hozzá, ha ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnátok hozzá, ha ez közöskassza esetén kiderülne?

Figyelt kérdés

Tehát régóta együtt vagytok a párotokkal. Közöskasszátok van, de az egyik félnek van egy saját számlája, amire havonta félretesz a fizetéséből x összeget. Mondjuk bebiztosítás céljából, arra az esetre, ha esetleg szétmennétek. Szakító ok lenne? hogyan reagálnátok?


Esetleg voltatok már ilyen helyzetben?


(Direkt nem írtam nemet, mert mindenkitől szívesen veszem a válaszokat.) Viszont írjátok oda a nemeteket és a korotokat is. Köszi! :)


2015. aug. 3. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Biztos nem esne jól, de a mai világban ez azért érthető.

Mondjuk én leülnék beszélni a párommal, hogy mégis miért gondolja, hogy ez szükséges, és miért nem együtt csinálunk megtakarítást?

2015. aug. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Nem mondod :D ***** válasza:
Ez a közöskassza úgy vagány, ha mindenki a fizetéséből beadna közösbe ugyanannyit (amennyi elég a közös dolgokra) és a többivel azt csinálna, amit akar. Ő keres többet vagy te?
2015. aug. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, szakító ok. Ha nem tetszik neki a közös kassza, akkor döntsünk úgy, a fizetésünk valamennyi százalékát mindketten megtartjuk magunknak. Nem muszáj szakító-tartaléknak nevezni, jól jöhet bármilyen esetben, ha az embernek van saját pénze. Sok helyen jól működik az ilyesmi. Az illető viszont a párját károsítja meg azzal, hogy a közösből kivesz magának (akkor is, ha az ő fizetése), és elveszi a lehetőséget tőle, hogy neki is legyen tartaléka, ha szétmennének, vagyis ezzel kiszolgáltatottabb helyzetbe hozza a párját. (Ha úgy gondolja, a párjának erre nincs is szüksége, mert mondjuk az ő lakásában élnek, akkor még súlyosabb a helyzet, beleül a kényelembe, és szipolyozza a közös kasszát..) Mindezek mellett az a titokban tartott elgondolás, hogy valaki spórol arra az esetre, ha szétmennének, nem jelent túl komoly elköteleződést. Ez inkább olyan, mintha átmenetileg jó lenne számára a helyzet, de készül a következő felvonásra, miközben érzelmileg és anyagilag is visszaél a másik bizalmával.

Nem, nem voltam ilyen helyzetben, én korrekt ember vagyok.

30N

2015. aug. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor ez mégsem közös kassza, hanem külön,. Ad neked egy részt, meg magának is megtart. Itt az a nem fair, hogy Te az egészet beáldozod a közösbe. Mióta is megy ez így? Innentől én anniyival kevesebbeket raknék annyi időn keresztülkl a közösbe, ammennyit ő elrakott magának, de leginkább nem maradnék vele, mert már nem bíznék meg benne. A fair a külön kassza lett volna elejétől, de ő is belement a közösbe. Hány év után deült ki és hogyan? És nem jött zavarba, mikor kiderült?
2015. aug. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem zavarna. Mi közös kasszán vagyunk, egy számlára jön a fizetésünk. Mégis, nekem van külön megtakarításom.

Az ok egyszerű: kell a tartalék. Mindenképpen.


Viszont nem titkolóztam, mondtam neki az elején, hogy ez van. Amikor pedig egy nagyobb váratlan kiadásom jött (az egyetem írt ki egy komolyabb tételt államvizsga előtt, szóval ez tényleg az én kiadásom, nem közös), jó volt, hogy nem a közösből kell kivenni.


Egyébként neki is lehetne ilyen. Ha akarná. De nem akarja. Ha pénz kell neki, az enyémből kér. Aztán vagy adok, vagy nem. Eddig mindig adtam.

26N

2015. aug. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy apró kérdés: ha nincs saját félretett pénze, akkor szerinted miből lepne meg? Azt rögtön látnád, hogy kivett ennyi összeget. Esetleg ha még nem jártok jegyben, akkor miből veszi a gyűrűt?
2015. aug. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!