Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért olyan buta és meggondola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan buta és meggondolatlan nagyon sok férfi, hogy belemennek egy nővel a közös kasszába, megosztoznak a pénzen, sőt sok pasi vesztére többet költ egy nőre, mint az rá (50-50%, nem lényeg ha a pasi 50 ezerrel többet is kap)?

Figyelt kérdés
Hány és hány, kb 30 olyan ismerősöm van, akik közösen vettek lakást és jött a szokásos válás, a nő vitte a gyereket és a lakást is. A pasi meg, na mindegy...Persze meg kell osztozni a dolgokon, de úgy, hogy egyik fizeti a villanyszámlát, a másik a gázt. De hogy minden közös legyen, lakás, autó? Az nonszensz, ott a pasi jó eséllyel szívni fog. Én soha nem tudnék nagyobb vagyontárgyakon közösködni, nehogy pórul járjak. Melyik a jobb gondolkodás? Persze az az ember nem tud reálisan gondolkodni, aki jóval kevesebbet keres egy kapcsolatban (szerintem az a kapcsolat előbb utóbb elhal, ahol nagy a bevételi különbség, akkor is, ha a férfi részére-van persze kivétel, de ritka)és egyetlen lehetősége, hogy közös legyen a lakás és az autó. Mert ha sz.rban marad, jön a válás, akkor nem esik nagyot a fáról. De szerintem egy pasi ne kössön kompromisszumot, akkor sem, ha szerelmes és azt hiszi örök lesz a kapcsolat, házasság.
2015. aug. 9. 18:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%

A közös hitel baromság. Házasságban már valamivel mert a bíróság egyenlően próbálja elosztani akkor a vagyont.

Élettársi kapcsolatban közös hitelt felvenni a lehető legnagyobb hülyeség.

2015. aug. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Hát, én a mi családunkból kiindulva természetesnek tartom, hogy a férj és feleség közös kasszán van és nem azon megy a vita, hogy ma én vettem a tejet, holnap te veszed a kenyeret.. Mert nem egy ilyen esetről tudok/hallok, ahol akár 2-3 kisgyerek is van, és azon vitáznak a szülők, hogy ki fizesse be a vízszámlát. Anyumék 25 éve házasok, így már automatikusan is fele-fele minden, de alapból sincs ilyenből probléma, szeretik egymást, jól kijönnek és amit tudnak azt igenis megosztanak egymással (kocsi, ház stb), nem csinálnak belőle ügyet.


DE azt elismerem, hogy mostanában azért a "100%-ig közös kasszát" merész dolog bevállalni, értem ezalatt, hogy közös a lakás/ház, autó és a nagyobb értékű dolgok, ugyanis rengeteg a válás, meg merném kockáztatni, hogy több a válás, mint a házasság, így jobb elővigyázatosnak lenni és nem beleugrani a dolgokba.

Amúgy az ilyen helyzetet a nő is ugyanúgy meg tudja szívni, nemcsak a pasi.

2015. aug. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Még a mai napig a kapcsolatok többségében a nő több munkát végez otthon (a háztartás, gyereknevelés nagy része rá hárul). A vagyonmegosztás ezt igyekszik kompenzálni, mert a bíróság úgy kalkulál, hogy ha a nőnek ezt a munkát nem kellene ellátnia, akkor ő is kereshetne akár többet - nincs gyereknevelés miatti bevételkiesés, stb.)


Egyébként a különvagyon az különvagyon, tehát amit a házasság előtt szerzed, az feleződik. Amit viszont házasság alatt szerzel, azt azért tudod, mert a feleség biztosítja hozzá a hátteret.

2015. aug. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De ha a férfi saját nevén van minden, akkor nem fog andi a nőnek. Jogosan. A bíróság azt meg nem veheti el, ha ő fizetett érte mindent.
2015. aug. 9. 18:48
 5/17 anonim ***** válasza:

Nálunk olyan minimális a bevételünk, hogy értelme nem lenne külön kasszázni, örülünk, ha hónap végén be tudjuk fizetni a számlákat. :D

A ház meg, szegénykém, jobb nem is beszélni róla. Aki kapná válás esetén (egyébként a férjem), annak lenne a nagyobb nyűg, csak a hitel miatt nem tudunk tőle szabadulni. :D A kocsi is az utolsókat rúgja (az meg az enyém, bár mivel a vásárlás a házasságkötés után történt, közösnek számít).

Mi a fenének bonyolítanánk?

2015. aug. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Inkább az feleződik, amit házasság alatt szereztél. Amit előtte, az nem feleződhet, ha te fizettél mindent, te neveden van, van róla számla stb. Az csak a tiéd. Be is ütne a grabanc és öngólt lőne a bíróság, ha pl veszek egy autót 2 millióért a házasságom előtt, mindent én fizettem és akkor el kellene adni és felezni? Na nem, ez nem így van. Ilyen törvény nincs, mert akkor óriási gondok lennének. Az csakis az én tulajdonom, senki másé. Házasságban más a fekvés. De előtte, ahhoz senkinek nincs beleszólása.
2015. aug. 9. 18:54
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem egy normális házasság arról szól, hogy mindkét fél beleteszi a tőle telhető maximumot, és eszükbe sem jut külön gondolkozni. Az ráér majd a váláskor.


Volt olyan pasim, aki közölte, hogy három gyereket akar minimum, és maradjak velük otthon. Előtte viszont írjak alá neki egy házassági szerződést, hogy a váláskor a vagyon a jövedelmünk arányában feleződik.

Ez a gyakorlatban azt jelentette volna, hogy esküvő, gyerek, utána én otthon gyesen, tehát a jövedelmem kb. 25 ezer Ft. Neki 400 ezer. És ha netán a harmadik gyerek után eszébe jutna, hogy mégse kellek neki, akkor én gyakorlatilag nem kapok semmit.


Nyilván az illető azonnal repült. Akkor már inkább nincs gyerekem, de ráérek elmenni dolgozni és normális pénzt keresni.


Aki nem képes elfogadni, hogy egy házasságban nem 50-50 alapon működik az élet, az inkább ne házasodjon.

2015. aug. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ha eleve így állsz hozzá, hogy jaj szegény pasi, a szemét nő elvisz tőle mindent, akkor ne közösködj. Az meg szerintem nagyon gáz, mikor valaki azt számolgatja, hogy na most ennyit költöttem a barátnőmre, akkor amíg vissza nem adja ugyanezt, addig nem költök rá. Szerintem az ilyen dolgok maguktól kellene, hogy jöjjenek. Mi nem csinálunk ebből ügyet, nem lakunk együtt és nincs szó szerinti közös kassza, de mikor ki megy el vásárolni, megvesszük ami kell és nem számoljuk, hogy most akkor épp ki költött többet. Egy normális kapcsolatban szerintem benne van az is, hogy persze, nem vesszük meg a fél világot a másiknak, ha nem ad semmit vissza (meg amúgy sem kell túlzásokba esni) de nem anyagiaskodunk, hogy jaj most én ennyivel többet költöttem rád. Emellett még az is ott van, hogy lehet hogy az egyik többet keres, mint a másik (azért az hülyeség, hogy ritka, hogy a nő keres többet) de lehet hogy azért mert a másik ott van és támogatja, esetleg bevállal extra házimunkát, hogy a másikat előléptessék stb. Tehát ezt nem lehet csak pénzügyileg nézni.
2015. aug. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon kevés a fizum, így elkezdtem az egyetemet, hogy ez ne mindig legyen így. Bár ugyanúgy dolgozom , de én nem tudnám kigazdálkodni a 180 ezres tandíjat , így bár a párommal együtt élünk közös kasszán, de ha belegondolunk egyértelmű hogy az ő keresetéből valósul meg az én suliba járásom. Akkor szerinted ő maga az ördög? Hisz neki ebbe semmi haszna sincs, ha meg is lesz a diplomám nekem lesz több pénzem nem neki. Ha végeztem foghatom magam azt megpattanhatok. Csak azért írtam le az esetem mert, nem lehet hogy a férfiak azért mennek bele a közös kasszába mert szeretik a feleségüket, párjukat? Nem mindenki úgy indul a házasságnak,hogy elfognak válni.
2015. aug. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha valakit szeretek, vele akarom leélni az életem, akkor szívesen közösködök vele, még akkor is, ha ő keres kevesebbet és én megtehetem, hogy többet fizessek a háztartásba, vagy meglephessem pár aprósággal.

Még akkor is, ha benne van a pakliba, hogy akár a végén külön is mehetünk. Mert akkor az lesz a legkisebb gondom, hogy mondjuk én többet fizettem a villanyba, vagy a gázba.

A lakást és az autót pedig ha közösen vesszük és a másik is beszáll anyagilag és azért ez az átlag magyar családnál így szokott lenni (mert ritka, hogy egy milliárdos üzletember elvesz egy takarítónőt), akkor természetes, hogy közös lesz.

Ha meg házasság előtt vette valaki az úgyis az övé marad.

Nem tudnék sóherkedni, filléreskedni, az biztos és ilyen emberrel sem élni.

De nem vagyunk egyformák.

2015. aug. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!