Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért olyan buta és meggondola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan buta és meggondolatlan nagyon sok férfi, hogy belemennek egy nővel a közös kasszába, megosztoznak a pénzen, sőt sok pasi vesztére többet költ egy nőre, mint az rá (50-50%, nem lényeg ha a pasi 50 ezerrel többet is kap)?

Figyelt kérdés
Hány és hány, kb 30 olyan ismerősöm van, akik közösen vettek lakást és jött a szokásos válás, a nő vitte a gyereket és a lakást is. A pasi meg, na mindegy...Persze meg kell osztozni a dolgokon, de úgy, hogy egyik fizeti a villanyszámlát, a másik a gázt. De hogy minden közös legyen, lakás, autó? Az nonszensz, ott a pasi jó eséllyel szívni fog. Én soha nem tudnék nagyobb vagyontárgyakon közösködni, nehogy pórul járjak. Melyik a jobb gondolkodás? Persze az az ember nem tud reálisan gondolkodni, aki jóval kevesebbet keres egy kapcsolatban (szerintem az a kapcsolat előbb utóbb elhal, ahol nagy a bevételi különbség, akkor is, ha a férfi részére-van persze kivétel, de ritka)és egyetlen lehetősége, hogy közös legyen a lakás és az autó. Mert ha sz.rban marad, jön a válás, akkor nem esik nagyot a fáról. De szerintem egy pasi ne kössön kompromisszumot, akkor sem, ha szerelmes és azt hiszi örök lesz a kapcsolat, házasság.
2015. aug. 9. 18:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A külön kassza szerintem sem normális, még a mai világban sem. "Leüzletiesíti" a párkapcsolatot.


Azt persze értem, hogy a megszerzett vagyonra bizonyos fokig vigyázni kell, hiszen tényleg sok a válás, és váláskor sokan teljesen kifordulnak önmagukból. Erre való a házassági szerződés. Azt egyszer kell megírni, aztán be lehet tenni egy fiók mélyére, és csak akkor elővenni, ha tényleg borul minden. Ha meg a párnak szerencséje van, és működik a kapcsolat, akkor viszont a mindennapokban ne "számlázzanak" egymásnak. Az olyan kicsinyes dolog. (Még baráti körben sem szoktuk a számlákat tételesen elfelezni, milyen már:( )

2015. aug. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Amíg nem beszélünk családról, nincs gyerek, addig a külön kassza működőképes lehet, hacsak nincs mindkét fél olyan anyagi helyzetben, hogy külön-külön amúgy is problémás lenne. Amúgy meg vannak helyzetek, amikor nem tudsz kibújni. Pl. egy Fundamenta hitelnél a házastárs kötelezően bevonandó adóstársként. (legfrissebb infóm van róla, mivel most épp érintett vagyok ilyen hitelben, házas ugyan nem vagyok, de a feltételek közt szerepel ez a pont)
2015. aug. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi még nem vagyunk házasok, de mi közös kasszán vagyunk. Első sorban azért, mert gyakorlatilag csak közös kidásaink vannak és nem akarunk olyan piti dolgokon civakodni, hogy ebben a hónapban ki vegye otthonra az ennivalót, és ki fizesse be a számlát - mivel ezek mind olyan közös dolgok, amik egyformán érintenek mindkettőnket -, hiszen mindketten ugyanazt a tejet isszuk és ugyanazt a kenyeret esszük reggelire, ahogyan ugyanazt az áramot használjuk akkor is, amikor este tévét nézünk vagy felkapcsoljuk a lámpát a fürdőszobában fogmosás előtt. Soroljam még?


Tehát mi úgy gondoljuk, hogy nincs igazán értelme mindig mindent felezgetni, meg ilyen piti dolgokon fennakadni, ha egyszer mindent közösen használunk és közösen kell fizetnünk is. Meg hát egyikünk se ennyire fillérbaszó, hogy minden forintot a fogához verjen és napról napra számon tartsa, pontosan hány forinttal is költött többet az egyikünk, mint a másikunk. Mivel közösen gazdálkodunk a pénzzel, nincs is erre szükség.

2015. aug. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Akkor hogy csináljátok? Lepakoljátok a 100 vagy akár 200 valahány ezer ft ot az asztalra mind2-en és berakjátok a zsét a szekrénybe?
2015. aug. 9. 22:11
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Közös számlára megy a pénz. Mindketten kivesszük, ami a napi életvitelhez kell, a nagyobb kiadásokról pedig együtt döntünk. Ennyi.
2015. aug. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is közös számlára megy és veszünk le róla amennyi kell.
2015. aug. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,erre találták ki a házassági szerződást. Nyilván nem elvárható, ha már viszony elején az egyik félnek van mindene, ne akarja a másik semmi hozzáadásával a készbe betenni a seggét. Ha nagy a bevételi különbség, lehet szerződni. Ha meg mindkét fél egyformán rak bele a közös otthonba, normális emberek meg tudják oldani válás esetén szerződés hiányában is, hogy ki mit vihet a közösből, ehhez persze megfelelő társat kell választani, ilyen szempontból , aki nem anyagias és nem akarja a másikat mindenéből kiforgatni. Ha van gyerek és válnak, a pasi nem tud gyerektartást fizetni és nincs szerződés akkor nyilvánvaló, hogy a nő marad a közös lakásban a gyerekkel, de ez más tészta.
2015. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!