Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A barátom múlt héten költözött...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom múlt héten költözött hozzám, azóta mindent megkritizál, cserélni, újítani akar, amire szerintem semmi szükség. Valami ötlet?

Figyelt kérdés
Nagyjából 2 éve vettem ezt a lakást, újépítésű, frissen festett, új bútorokkal berendezett. A barátom eddig is szinte itt élt, de hivatalosan a szüleivel lakott egy közeli faluban. Soha nem említette, hogy nem tetszik neki valami. Most viszont úgy gondolja, hogy ki kell cserélni az ágyat, nem tetszik neki a kanapé, új ajtókat akar, más színvilágot, stb. Még ha másik képet akasztana a falra, megérteném, de ez nem megy a fejembe. Azt mondta, kapott egy kis pénzt a szüleitől, ha felét állom, teljesen felújíthatjuk a lakást. Mikor rávilágítottam, hogy ez egy új lakás, némelyik bútor nincs 1 éves, azt mondta, hogy nem az ő ízlése. Nem akarom azt mondani, hogy nem érdekel az ízlése, de ez azért erős túlzás. (Mielőtt a férfiak a fejükhöz kapnak, nem egy tündibündi, rózsaszín helyről van szó, ami tényleg bánthatná egy pasi szemét.) Ráadásul én még fizetem a kölcsönt, javasoltam, hogy inkább abba segítsen, ha tud, de ezt nem akarja meghallani. Nem örülnék, ha erre menne rá a kapcsolatunk, de elég tanácstalan vagyok.
2015. aug. 20. 12:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
te neveden van, a tied, te fizeted a részletit. majd ha a férjed lesz lehet bele szólása. ha nem tetszik neki akkor ne lakjon ott már bocsánat.. azért mert neki nem tetszik, nem kell az új bútort kidobni. milyen viszonyba vagy az anyós jelölttel? lehet ő okította a kicsi fiát... tapasztalatból kérdezem.
2015. aug. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Mond meg neki, hogy neked nincs rá kereted, ha ennyire változtatni akar, akkor a beruházás az övé. Természetesen a te jóváhagyásoddal-lévén a te otthonod elsősorban.
2015. aug. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Leendő anyósommal nagyon jóban vagyok, erről is beszéltem vele. Szerinte a fia csak próbálja megtalálni a helyét nálam, és jobban örülne, ha hasonlítana az eddigi otthonához. Ezt megértem, de mégiscsak egy felnőtt emberről beszélünk. Azt már többször mondtam neki, hogy nincs rá pénzem, de azt mondja, hogy ha kétfelé megy a rezsi, akkor majd lesz...
2015. aug. 20. 13:02
 4/16 anonim ***** válasza:
jó, de nem 1-2 nap alatt lesz az embernek több 10ezer forintja a felújításra bútor cserére ezt is megérthetné a párod. annyiba bele mehetsz hogy 1-1 bútort vagy a hálót át festitek. majd ha lesz rá keret persze.. #1 voltam
2015. aug. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%
1-1 bútort lecseréltek* amúgy ha van pince letakarva el tudod oda tenni. :) nem a pasit, a bútorod :D #1
2015. aug. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Kenzo Tenma ***** válasza:
70%
Egyáltalán nem értem a párodat, de ebből is látszik, hogy nem vagyunk egyformák. Amúgy meg mivel tiéd a lakás, csak a te engedélyeddel történhet valami átalakítás. Szóval, ha nem akarod, akkor bele kell törődjön a párod. Ha meg esetleg ezért elhagyna, akkor nem sokat ér neki a kapcsolatotok.
2015. aug. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
beszélgess el vele komolyan, hogy ez neki mért fontos, illetve ha fontos, eddig mért nem említette. sajnos sok olyan ember van, aki összeköltözés vagy összeházasodás után mutatja ki a "foga fehérjét" Ha ezt normálisan meg tudjátok oldani akkor sztem no problem, de ha nagy ügyet csinál belőle és rugalmatlan, akkor lehet még vele másban is problémád.
2015. aug. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

van egy barátnőm, aki ugyanebben a helyzetben volt, mint a barátod. odaköltözött a barátjához, és ő sem érezte magát otthonosan, bár minden új volt. mondjuk kölcsön nem volt. nem rakhatott ki képet, semmiféle díszt, semmit. mondjuk az a különbség, hogy ő 10 év után elégelte ezt meg... és akkor közösen kiválasztották az új kanapét, bútorokat.

2 év után, úgy hogy csak most költözött be, ez szerintem túlzás. én nem hiszem hogy belemennék, főleg hogy még kölcsönt is kell fizetnem. örüljön neki, hogy veled lakhat egy új lakásban, a szülőktől külön.

2015. aug. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a párod most próbálgatja a határait. Meddig mehet el, mi az, amit megtehet, mi az, amit nem. Most kell nagyon okosnak és diplomatikusnak lenned. Ne engedj neki abban, ami ésszerűtlen, de hallgasd meg az ésszerű javaslatait.
2015. aug. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Költőnő? ***** válasza:
vegye meg a saját pénzén. Az áldóját.
2015. aug. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!