Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A páromnak mindig a családja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A páromnak mindig a családja az első. Tehetek ez ellen valamit? Vagy ezt belenevelték és nem fog változni?

Figyelt kérdés

Hat ève èlünk együtt.úgy èrzem mindent megteszek ami tőlem telik.Dolgozok,vezetem a háztartást,kèt műtètet csináltam vele vègig,annak minden vonzatàval együtt.Mègis,ha kèrek tőle valamit,nem èrdekli,ha az anyósèk valahogy máshogy gondolják,akkor az van ès kèsz.Pl. Ha beteg vagyok,simán itthon hagy,ha az apjának segíteni kell.Sokszor mondtam már neki,h kössünk kompromisszumot,mondjuk egyik hétvègèn együtt vagyunk,a másikon otthon segít,erre nem hajlandó.Merthogy családja csak egy van,amit èn èrtek,de nekem stüksègem lenne arra,hogy legyen magánèletünk.Sokszor mentem èn is vele,de miután üvöltve le lettem k.va,nem sok kedvem van már hozzá,arról nem is beszèlve,hogy én rosszul mosogatok ,rosszul hordom a fát meg úgy általában mindent rosszul csinálok,bárhogy igyekszem.Van erre megoldás?Azon kívül ,hogy elhagyom?Gondolom nem csak nekem van anyósèk problémám ,tapasztalt nők tanácsainak örülnèk nagyon.Hogy hìvjam fel magamra a párom figyelmèt?Min változtassak,hogy èn legyek a fontosabb?Nem azèrt mert egoista vagyok,csak nem szeretnèk olyan fèrfinak gyereket szülni aki mondjuk majd terhesen ha szükségem lenne rá apunak nyírja majd a füvet.

Köszönöm ha válaszoltok !



2015. szept. 11. 16:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs. Ultimátumot kell neki adni, de valószínüleg nem fogja komolyan venni. Családja egy van. Igen. És belőled is csak egy van. Ha ennyire nem számít neki, hogy elveszíthet, akkor kell neked ez a fickó?

Jól rá kell ijeszteni. Szépen összecsomagolsz, higgadtan elmagyarázod, hogy bárhogy prólkozol elfogadni nem tudod, és úgy érzed nem vagy neki elég fontos. És sajnálod, nem ezt szeretnéd, de már neked is véges a türelmed és az energiád. Otthagyod. Ezzel kicsit ráijesztesz, pár napig, hétig gondolkodik, hogy megérte-e és ugyis utánad megy....Ha meg nem megy, akkor kár érte keseregni. :/

2015. szept. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Van. Lépj, és hagyd ott, mert ez az ember nem szeret téged. Az a férfi aki szeret téged, az ha bajod van, az ott van melletted, és ha választani kell két helyszín közül akkor téged választ, mert te élsz vele, te vagy a másik fele.

Sehogy ne hívd fel magadra a figyelmet, mert az írásod alapján teljesen természetes, hogy ki az akihez tartozónak érzi magát és akit szeret. Sajnos te ebbe nem vagy benne. Áltathatod magad még pár évig, de tuti, hogy pár év és kilépsz..

2015. szept. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

És te erre pazaroltál 6 évet???

Ébresztő!!!Hagyd már ott a fenébe ha ennyire le..arja a fejed.

Változni nem fog arra ne számíts.

2015. szept. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Ultimátumot sose adj egy embernek, mert aki ad, az nem ember, hanem egy egomán zsarnok, aki igy próbálja az akaratát egyrészt rákényszeríteni a másik emberre, másrészt kicsiholni az akaratát.

Én minden ilyen ultimátumost úgy fenéken billenteném, hogy a világ másik felén találná magát:)

2015. szept. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ultimátum nem zsarnokság, hanem figyelmeztetés, hogy ha így megy tovább, akkor rossz vége lesz.
2015. szept. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem anyóssal van a probléma elsősorban, hanem a "pároddal", aki láthatólag nem szeretne a társad lenni.


Mi az, hogy családja csak egy van? Igen, ez nagyon igaz.. Egészen a párkeresős időszakig. Onnantól kezdve az ember arra törekszik, hogy megtalálja magának azt a társat, akivel majd közösen alapítanak egy családot és onnantól ez lesz a szűk család.


Én is imádom a családomat, nagyon összetartóak vagyunk, de úgy neveltek minket, hogy ki tudjunk repülni. Ha segíteni kell, akkor azonnal ugrunk, de ezzel ők nem élnek vissza, nem hívnak át csak azért mert be kell verni egy szöget a falba. Ha segítségre van szükségük, akkor az tényleg kell nekik és azonnal ugrunk. Ez szerintem teljesen rendben is van így.


És igen, ők az egyetlen családom..egyelőre.. A kapcsolatunk nagyon jó az anyósomékkal, most már úgy érzem, hogy van egy második családom is. És a páromat is egyértelműen a "fő"családom részeként tartom számon.

Nem kívülállóként, hanem vele együtt kezelem.


Majd ha gyerekünk lesz, akkor ez lesz a szűk kis családunk, és ha segítségre lesz szüksége a szüleinknek, akkor nekik is úgy ugrunk ahogy tudunk, de előtérbe kerül az, hogy van már egy gyerekünk, és nem biztos, hogy mindig rögtön, minden hátrahagyva tudunk rohanni.


Szóval a párod nem a párod. Itt csak az ultimátum segít. Csodálom, hogy 6 évig kihúztad.

2015. szept. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

5 Az ultimátum zsarolás és erőszak, és mindenkit aki ezt műveli már az első pillanatban úgy helyre raktam, amikor bepróbálkozott ilyennel nálam, hogy lapos kúszásba közlekedett, de még egyszer nem merte előadni a szöveget.


Tanuld meg mit jelent, hogy egy embernek van szabadsága. Érted? Szabadság. És nem erőszakos manipuláció.


Micsoda hányinger dolog már a másik ember manipulációja, akár az általad leírt előadás is ?


Sose tenném. Vagy megteszek valamit, vagy nem, de nem manipulálok, mert akkor ugyan olyan mocskos lennék mint azok akik ezt teszik.

Gerinctelen emberek első számú eszköze a manipuláció.

2015. szept. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 49%-os láthatóan nagyon okos ember. Hogy kezelnéd ezt a helyzetet, azon kívül, hogy ultimátumot nem adnál?


Leülnél beszélgetni és hátha lassan még 6 év alatt változik a véleménye?


Az ultimátum ebben a helyzetben azért van, hogy a kedves férfi(akár nő is lehetne) rövid időn belül döntse el, hogy neki mi fontos, ki fontos, képes e társként viselkedni, első helyre helyezni azt, akit esetleg majd gyereke anyjának akar.. És nem kap több időt, abból már kapott eleget, 6 évet. Ha ezután képtelen eldönteni rövid időn belül, hogy merre induljon tovább, akkor kész, megtenném én. Egy msáikba, nélküle.


Mindensetre várom a te verziódat.

2015. szept. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
8 Akadj le rólam, már említettem neked. A véleményemet már a manipuláción felül leírtam, tanulj meg olvasni. De a legjobb lenne, ha nem jelennél meg ott ahol én.
2015. szept. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

2+4+7 volt az én írásom.


És igen remélem, hogy már talán fel is fogod, hogy ne írkálj nekem, és ne szólj hozzám.



Kérdező, bocsi az offért.

2015. szept. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!