Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Erről mit gondoltok? Külön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erről mit gondoltok? Külön kassza?

Figyelt kérdés
1 éve élünk együtt a párommal.Ő 36 én 30 éves vagyok. Külön kasszán vagyunk, ami azt jelenti hogy van az ő fizuja és az enyém a lakbér+ rezsi felét én felét ő fizeti. Eddig én reggeltől késő estig dolgoztam így az ebédet mindenki magának rendelte. 1 hónapja és sajnos még 3 hónapig nem dolgozom de hozzáteszem hogy minden eddigit magamnak fizetek beleértve a lakbért és rezsit is. Viszont rendszeresen főzök,mindig van itthon és lesz is meleg étel illetve a többi élelmiszert is én veszem itthonra.Rengetek pénz elmegy így hogy mindet én finanszírozom de nagyon kínosnak tartom hogy szóljak :(
2015. szept. 16. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Párodnak magától is eszébe juthatna, hogy ha nincs munkád, akkor pénzed sincs. Az étel az asztalon és a hűtőben pedig nem csak úgy terem. Szerintem nyugodtan szóba hozhatod a dolgot. Vesd fel, hogy átmenetileg kevesebbet tudnál beadni! Nem hiszem, hogy ne értené meg, persze a te párod, te ezt jobban tudod.
2015. szept. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szolj neki eleg hulye ha ez magatol nem jut eszebe h te fozol es vasarolsz. Persze h sok penzed elmegy erre.

Beszeljetek meg h x osszeget tesztek a konyhaba es abbol gazdalkodhattok!

2015. szept. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A szüleimnél úgy van, hogy külön bankszámlájuk van, apám kap többet, és az ő számlájáról vonják az összes költséget, ami a lakás fenntartásához kell, illetve a csekkeket is ő fizeti be, anyám számláján vannak a lekötött betétek, ami banki, a vásárlásokat meg vegyesen, hol egyikük, hol másikuk finanszírozza. Voltak összezördülések, amikor rokonság kért kölcsön pénzt (és jellemzően nem kaptuk vissza, és meg tudnák oldani másképp, csak könnyebb kunyerálni, anyám hamarabb megunta, apám volt a hajlíthatóbb, ő néha titokban is adott, de már ő is húzza a száját és próbálja lerázni az ilyen rokonokat), de amúgy nem problémáznak a saját és a szűk család kiadásaiból.

Beszéld meg a pároddal.

2015. szept. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szóval ő otthonra semmi élelmiszert nem vesz?

nem reggelizik meg vacsorázik?

2015. szept. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Két élettársam/férjem volt eddig, de nekünk teljesen természetes volt a közös kassza. Elvégre ez egy "gazdasági életközösség" is, nem csak a szexről szól.

Ha magától nem jön rá, akkor nyugodtan tedd szóvá, nehogy már neked kelljen rosszul érezni magad amiatt, mert nem tudod finanszírozni az élettársad kosztolását.

2015. szept. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De reggelizik és vacsorázik is. Én vásárolok ott is 90%-ban
2015. szept. 16. 14:01
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

és neki nem esik le, hogy reggeli meg a vacsora pénzbe kerül?

am egyszerű, "kaja-pénzes doboz" fizukor mindenki beletesz X forintot, abból van a főzés


ennyire nem veszi észre magát v hülyére vesz?

2015. szept. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Erről az jutott eszembe, hogy a pasid azt gondolja, hogy a külön kassza az tényleg külön kassza, szóval, ha nem dolgozol, éhen maradsz... De ő is eszik otthon, szóval nem tudom. Megmondom őszintén nem tudom milyen kapcsolat lehet az, ahol ilyen dolgokat nem beszéltek meg mint pl ha valamelyikőtök elveszíti a munkáját akkor hogy alakulnak a pénzügyek? Van aki nyilvántartja, és kölcsönnek tekinti stb. Ha annyira sügér hogy nem jön rá magától, a kaja nem terem ingyen, akkor beszéld meg vele.
2015. szept. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem ez eleg fura, hogy 1 eve mar egyutt vagytok, egyutt is eltek es nem is 18 evesek vagytok.


Alap, hogy beszelunk a penzugyekrol a kapcsolatban. Bar en a kulon kassza ES kozos kassza hive vagyok.


Szerintem beszeld meg vele. Ez egyaltalan nem kinos dolog. A kommunikacio minden kapcsolat alapja.

2015. szept. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nyisd ki a szád, jelezd a problémádat. Ez nem lehet tabu téma kettőtök közt, hogy ne tudd felhozni!
2015. szept. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!