Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nálatok hogyan működik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálatok hogyan működik a "pénzügy" összeköltözés után, hogyan érdemes kezelni a pénzt?

Figyelt kérdés
Budapesten költöznék össze a barátnőmmel. Én azt mondtam, a közös kiadásokat felezzük (kaja, albérlet), a többit meg egyelőre mindenki magának tegye félre. Ő szerinte meg legyen közös kassza. Én picit viszont ettől ódzkodom, mivel barátnőm előszeretettel költi ruházatra a pénzét, én meg autóra gyűjtenék. :)

2015. aug. 11. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:

HA szórja a pénzt a barátnőd, akkor a közös kassza felejtős vagy te is integethetsz a hős magyaroknak a papírpénzek hátulján.:D


Kaja, albérlet közös így van.

2015. aug. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2015. aug. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
amig nem vagytok hazasok addig kulon kassza, utana lehet kozoskodni.
2015. aug. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
házasságig szerintem is külön.
2015. aug. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hülyeség a közös kassza. Mi a lakás költségeit felezzük, kaját változó mikor ki hogyan fizeti, a többi pénzt megtartjuk magunknak, aki kereste, azé és arra költi amire akarja.
2015. aug. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha szórja ruhára a pénzt ne legyen közös kassza, ez logikus, nem?

Egyetértek a többiekkel.

L20

2015. aug. 12. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk közös kassza volt első perctől, igaz, mi hasonlóan gondoltuk a pénz megtakarítását.

Házasság előtt és után is közös kasszán maradtunk. Nem lakótársak vagyunk, hanem társak.

2015. aug. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is közös kassza van, de mondjuk egyikünk se csinált ebből gondot. :) Ha benned ilyen ellenérzések vannak, maradjatok inkább külön kasszán.


Nekünk nagyon jól működik a közös kassza, de tény, hogy ez nem mindenkinek való. Mi általában mindig együtt szoktunk bevásárolni, csak ritkán van olyan, hogy egyedül intézzük az ilyesmit. Nagyobb kiadásokat mindig előre megbeszéljük, és nem szórjuk feleslegesen a pénzt (csak kicsit :D de ebben is kb. egyformák vagyunk). Mi mondjuk nagyon hasonlóan gondolkodunk a párommal ezekről a dolgokról (is), ezért nekünk az sem okozott gondot, hogy a 4. évfordulónkra közösen vegyünk magunknak egy autót. :) Remélem, nektek is összejön.


25/L (6 éve vagyunk együtt)

2015. aug. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fizetés arányosan fizetünk, a szüleim heti 2x küldenek kaját (több napra is) úgyhogy a kis bevásárlásokat ő intézi.

De végülis nincs én pénzem te pénzed? külön számlánk van, de össze vissza fizetünk mindent. Nem tudom elképzelni, hogyha az itthinoni külön külön készpénzből.a másik kivesz 5000Ftot aztal elszámoljunk.

2015. aug. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!