Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözéskor mik azok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözéskor mik azok a költségek amik közösek, vagy hogy működik ez? Külön kassza, vagy egybe?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel az összeköltözés küszöbén állunk.

Kissé zavaros nekem, hogy pontosan most mit fizetek én, mit fizet ő, vagy megosztunk minden költséget?

Én többet keresek, akkor többet is kell adjak a háztartásba?


ahogy számoltam az albi + rezsi 70 ezer havonta kb.


plusz ugye kajálnunk kell kettőnknek minden nap, napi 3 ezerrel számolva az 90 ezer havonta.


KB 160 ezer lenne a költségünk.


az össz. bevételünk 180 ezer max.


én 100 at keresek, bnőm 80 at.


hogyan osszuk meg a költségeket? mindketten szeretnénk azért félretenni is, nyaralás, ajándékra stb...


többször is beszéltem vele erről, de mindig azt mondja, hogy neki mindegy, találjam ki, és úgy lesz.



2015. okt. 21. 11:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

plusz, nekem van autóm, de őt is fuvarozom vele sokszor.

tankolas, meg egyéb költségeket a kocsira is felezzünk meg mindent, vagy hogy? Üzemanyag havi 10 ezer kb.


nem tartanám ferrnek ha pl ő 60 at ad csak be, én pedig a maradékot (az összes fizetésem) hogy emg tudjunk élni.

2015. okt. 21. 11:41
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Leírom mi hogy osztoztunk. Már az elején úgy voltunk vele, hogy nem csak próbálgatjuk az összeköltözést hanem ha nem derül ki turpisság, akkor házasság, emiatt úgymond közös kasszán vagyunk. Ő 140 körül keres, én havonta változóan, mert diák vagyok még félévig, 55-t kapok fixen (anyu+egyetem) és emellé keresek szabadidő függően. Pl szeptemberre 70 ezer diákmunkám volt, októberre úgy néz ki csak 20 lesz. Nálunk barátom állja az albérletet (75-90 évszakfüggően) rezsivel, netszámlával. Mindenki fizeti a saját bérletét, telefonszámláját. Neki diákhitele is van. A kaját én veszem és nincs havi 90 ezer. Ha 70-re jött ki egy hónap, akkor vagy minden elfogyott itthonról vagy sok pizzát rendeltünk. Heti 15 ezerből általában amúgy ki lehet hozni a kaját 2 emberre, és ez nem nadrágszíjas költség, ebben van pizza rendelés, meki, gyros, édesség. Mi pl sok tejet iszunk így az 2-3 havonta rádob 6-8 ezer forintot pluszban. Mondjuk az is tény, hogy én legalább heti kétszer főzök. Kaja függően 1000-3000 forint 4-6 adagnyi kaja. Valamint a háztartási költségek is az enyémek általában (ha megszorulok kifizeti ő), mint mosószer, tisztítószer, kukazsák, stb. Ruhát és parfümöt és borotvát mindenki magának vesz. Az egyéb pipere cuccot szintén én állom (tusfürdő, sampon, fogkrém).


Viszont pl egyik baráti párnál úgy néz ki, hogy az albérletet plusz rezsit fizetés arányosan osztják szét. Tehát ha pl 90 együtt, akkor esetetekben te fizetnél 50-et, barátnőd 40-et. A kajában külön vesznek maguknak, mert a csaj glutén és laktózérzékeny, a srác meg fizikai munkás, így rengeteget eszik. A háztartási költségeket felezik. Bérlet, ruha, pipere, telefon saját pénzből. Náluk ez vált be.


Le kell ülnötök átbeszélni és minden tételre gondolni, mert elég nagyvonalakban fogalmaztál, hogy 70 az albi és 90 a kaja. Meg fogsz lepődni de sokkal több dologra megy el havonta pénz. Akár kérdezd meg anyukádat, ő már háztartást vezet.

2015. okt. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nagyonszépen köszi a hasznosat! ilyesmire gondoltam!


átbeszéljük persze, csak nagyvonalakban tervezek hogy mégis kb mire fog jutni is maradni is....

2015. okt. 21. 12:20
 4/14 anonim ***** válasza:
Nálunk minden közös. Amit ki kell fizetni, meg kell venni, arra kivesszük a közösből, aztán ami marad, abból költünk arra, amire szeretnénk. Évek óta így működik, soha nem volt semmi probléma vele, de mindkettőn családjában is így működik, a szüleinknél, a rokonainknál.
2015. okt. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk ez sose volt téma, mikor összeköltöztünk, akkor nem csak, hogy többet keresett, de még munkám se volt. Mindent közösen fizetünk, illetve az fizet akinél éppen van pénz, azt jónapot. Hülyeségekre is költjük a pénzt, de tudunk mértéket tartani. (ugyebár kinek mi a hülyeség, ő mindenféle számítógépes kütyüket vásárol, meg lövöldöző játékokat, meg dohányozik is, én meg imádom a konyhai felszereléseket és a körömlakkokat. Mindegyik nélkül meg tudnánk lenni)
2015. okt. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk többnyire felezés van, de sokkal több pénzt keresünk mindketten és nem számít.


Leírhatom a kiadásokat, ha érdekel.

Albérlet:85e

Rezsi: 30e nettel együtt

Kaja per fő (nagyon mást eszünk ezért külön van és abszolút nem spórolással): 40-50ezer

Pipere, WC papír, mosószer: 10-20e ha épp kell minden

Mozi, program: 5-10e max

Bérlet és benzin: 20k


Ezen kívül néha vannak váratlan dolgok, vagy előre eltervezett vásárlások, pl kell új ruha, cipő, de ezek többnyire állandóak. A fentiek alapján döntsd el, ti körülbelül mire kell költsetek és az alapján egyezzetek meg.

2015. okt. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 21. 13:41
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem kajára sokat számoltál, de nem tudom, miket esztek, nálunk 4 fős családnak kb. ennyi havonta, de úgy, hogy fagyasztóba is kerül.

Számolj tisztítószerekre, tisztálkodásra, ilyesmikre is.

Papírzsebkendő, WC-papír, mosópor, mosogatószer, fogkrém, sampon, tusfürdő, szappan... stb.

2015. okt. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nalunk ugy van h en fizetem az alberlet es a rezsi felet, ezen felul a teloszamlat. A heti nagybevasarlasokat o fizeti, o tankol, neha en fizetek etteremben, de ez opcionalis:-)


Ha elmegyunk enni, bulizni akkor o fizet altalaban.A pipere cuccokat mindkettonknek en veszem (ez nincs megszabva de en tudom h nekem mi kell es ha mar ott vagyok megveszem neki is:-)). Ruhakat mindenki maganak vesz, taskat, telot szinten.


Neha veszek neki valami cuccot pl ha kifogy a zoknikbol, de egyebkent nem. O ha szeretnek egy nagyobb erteku cipot akkor ad penzt, nagyobb ertek lasd (270 ezer ft).

A nyaralasokat o fizeti.


6 eve egyutt, es 6 eve elunk egyutt:-)

2015. okt. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

270 ezer egy cipőért?!


ugyltom nem vagyunk NAGYON egy szinten utsó. de értem hogy mit akasz íni, hogy meg kell osztani a költségeket a kereset arányban...

2015. okt. 22. 08:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!