Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltöznétek inkább vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltöznétek inkább vagy várnátok erre (határozatlan időt)? Véleményekre lennék kíváncsi, mások mit tennének.

Figyelt kérdés

A barátommal lassan 2 éve együtt vagyunk, már téma az összeköltözés, mindketten dolgozunk, igaz én kevesebbet keresek nála, de ő nem nagyon akar albérletbe menni, mert "kidobott pénz" szerinte, mindig azt mondja, hogy az nem az övé. Így eddig én voltam nála sokat, de azon kívül, hogy kezd rossz lenni (1,5éve) hogy mindig hurcolászom a cuccaim (sokmindenből van kettő, de akkor is rossz hogy mindig előre kell terveznem mit veszek fel és néha hiába, hisz meleg lesz, hidegebb lesz) és a szülei is néha elég gázosak (nem akarom amúgy se hogy kerülgessenek, de anyuja nem dolgozik, mindig otthon van, rámol a szobában amíg nem vagyunk otthon - eldugtam pl. neki (barátomnak) kis cetliket, "szeretlek" stb. és anyukája simán kipakolta az éjjeliszekrényére...). Ráadásul nemsokára új munkahelyem lesz, tőlük pedig nem tudok bejárni oda (nem jár onnan semmilyen tömegközlekedési eszköz oda), szóval még kevesebbet leszünk együtt (ezt már előre sérelmezte!).

Felmerült egy olyan lehetőség, hogy albérleti részletért lehet majd lakást venni itt, pályázati úton, ahol én lakom és amúgy is itt szerettünk volna lakást nézni. Ő ezt akarja megvárni. De ez nagyon bizonytalan! Talán pár hét/hónap, de az is lehet, hogy jövő ősz. Egyszercsak meghirdetnek pár lakást, meg lehet nézni (ha tetszik) pályázatot beadni és pár hónap az elbírálás, nem 100%, hogy megkapjuk.

Én szeretnék már összeköltözni, igyekszem vele kommunikálni erről, de ugye ő ezt vette a fejébe most. Tényleg jó lenne, de annyira kétesélyes ez a lehetőség, addig is jó lenne megtudni, hogy megy-e a közös lakás.

Szóval ki mit tenne ebben a helyzetben??


2015. nov. 13. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de egy ilyen pályázaton kb. 0besélyetek van nyerni, ha nincs min. 3 gyereketek, vagy nem vagytok csókosok. Szóval erre várni tök felesleges.
2015. nov. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0 esélyetek
2015. nov. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát én is így látom, főleg hogy csak kevés lakást hirdetnek meg (3-4). Mondjuk itt az a kikötés, hogy nem lehet gyerek (úton se, beköltözés után meg nem számít ha mondjuk 1 év múlva akar az ember) csak pároknak adnak, X (azt hiszem 5) év múlva pedig felajánlják a megvásárlást, 1-2millióért. Addig pedig az albérlet összegéből megy egy alapba pénz, amit amúgy meg lehet kapni ha nemet mond az ember.


De a lényeg, hogy a barátom csak ezt akarja (ez meg így nagyon bizonytalan, hogy mikor lesz ha egyáltalán lesz) és inkább összeköltöznék albérletbe. Reálisabbnak érzem, szerintetek is jobb lenne erre megpróbálnom rábeszélni, mint várni??

Ti várnátok vagy kicsit költségesebben de összeköltöznétek inkább?

2015. nov. 13. 21:54
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem meg ez egy jó lehetőség lenne, amivel élni kellene. Én a helyetekben megbeszélném, hogy meddig várunk erre a pályázatra pl.: egy évig, ha pedig nem jön össze elmentek albérletbe, vagy egyéb módon de megoldjátok az összeköltözést. Tulajdonképpen ti együttlaktok, csak nem mondtátok ki hivatalosan. Anyukánál pedig húzzátok meg a határokat, mert ha az a tipus, hogy bejárkál a szobátokba pakolászni, amíg nem vagytok otthon, akkor esélyes, hogy a közös házatokba is bejárkál majd. Egyébként ha nem jössz ki a szüleivel, akkor legyetek nálatok, ha az megoldható. Egy ismerős pár 5 év alatt kb. három lakásban lakott már albérletben. Minden alkalommal nekik kellett menni, mert eladták a fejük felett a lakást. Havi szinten kb. 100 ezer forintot költöttek lakhatásra (bérleti díj + rezsi) egyébként egy teljesen átlagos ár. Ilyen kiadás mellett persze saját lakásról a mai napig álmondni se mernek, még hitelből se, mert az önerőt se tudták összespórolni. Ezt akarod?
2015. nov. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem, de azért nem lehet a végtelenségig húzni, jó szerződést kell írni, hogy kikerüljük az ilyen kínos szitukat, hogy eladja a fejem fölül. A szüleimnél is volt, előre mondta a pasi, hogy majd eladó is lesz. Akkor beleírták, hogy ha eladja, van X hónap kiköltözni, visszajár a kaukció, van felmondási idő.

Nekünk kb 70ezer lesz az albérlet + rezsi együtt(már néztünk párat korábban, szüleim is abban laknak egyébként és ennyi a max amit fizetnek, télen). Emellett tudunk spórolni a két fizetésből, megy majd a lakástakarék is, ha albérlet.

Itt a gond csak az, hogy az új (sokkal jobban fizető) munka miatt még egy házban is néha nem találkoznánk (összeköltözve azért pár óra naponta olyan héten) nem hogy ha még van köztünk 40km (akkor max szombat-vasárnap összesen 24óra mert barátom szombat reggel jön haza, alszik délutánig, vasárnap délután megy haza, mert másnap korán reggel megy, ami szerintem édes kevés egy komoly kapcsolatban, főleg hogy vannak kötelező körök pl. nagyszülei, haverok) nem kéne hogy erre menjen rá a kapcsolatunk.

Közben beszéltem olyannal, aki szintén pályázott ilyenre régebben, 1,5évet várt rá és nem sikerült. Meg van határozva a kereset, fejenként mennyi (párom 8órára van bejelentve, én 4re leszek - ez jó lenne nekik), nem lehet gyerek, se házasok, nézik a vagyont. A beugró összeg 300.000Ft, utána havi 25 a bérleti díj, ebből 15megy takarékba és a rezsi. Ők döntik el ki kapja a lakást, 5-15ember jelentkezik átlagban egy lakásra.

2015. nov. 15. 17:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Az albérlet akkor jobb, ha kevesebbe kerül, mint a lakáskölcsön részlet havi kamata. A kamat, és a bérleti díj is "kidobott" pénz. Én ezek alapján döntöttem.

Belemegy, csak még puhítani kell egy kicsit...

2015. nov. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!