Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Jogos lenne, ha emiatt nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos lenne, ha emiatt nem kapnék ajándékot?

Figyelt kérdés

Eddig dolgoztam, àtlagosan kerestem. A barátom már november elejèn elöre elkérte a pènzt (50 000Ft) a karácsonyi ajándékára. Engem egy hónapra rà váratlanul kiraktak.

Decemberre minden kiadásom rendezve van, tartozik a munkahelyem, amiböl kijönne a januári lakbér rezsivel, valamint a kaja. (Nem kapok segélyt, munkát keresek)

Ezen túl van 20 ezer Ft-m magamra, ezt nem akarom beadni a közösbe.

Karácsonyra egy kistáskát (3000Ft), és szülinapra kozmetikumot (6000Ft) kértem volna.

Ma reggel a párom felhozta, nem tudja, honnan fogja elöteremteni a pénzt a barátai és az én karácsonyi ajándékomra is. Nekik muszáj, meghívtak hozzájuk.

Már arra is gondoltam, hogy akkor csak a táskát kérem, vagy lemondok arról is, mivel a párom keveset keres.


Jogos lenne, ha erre kérne?


(Még nem hozta fel, mert nem meri hogyan)


2015. dec. 4. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

friss munkanélküliként csodálkozom, hogy a karácsonyi ajándék ilyen fontos szerepet kap az aggódnivalók közt.


a szerelem pedig nem üzlet, és nem jogos-nem jogos alapon működik. leszámítva persze az alapvető jogokat, minthogy ne bántson és ne alázzon meg, de még azt sem lehet betartatni erővel.


azért is nem tudom magam beleélni, mert senkitől nem kértem meghatározott ajándékot semmilyen alkalomra, amit ha nem kapok meg, csalódott leszek. együttéléstől függetlenül.


ha az anyagi helyzete tényleg súlyos, és ezért sajnálsz tőle ilyeneket kérni, akkor szerintem az a döntő, hogy a lelkiismereted mit bír el. hogy megbánod-e, ha emiatt átmenetileg nehézségei származnak.


hogy segítsek is:

szerintem valószínű, hogy megkérdezném tőle, hogy neki belefér-e, számíthatok-e az ajándékra, amit szeretnék. meg hogy maradt-e az ötvenezerből, hogy abból vegyük meg nekem.

2015. dec. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Szörnyen bénák vagytok.

A fogyasztói társadalom tökéletes agymostottjai, mintapolgárai. Gratulálok.

2015. dec. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Az utolsonak van igaza.

Nem is ertem mi ez az ajandekkeres????

Foleg osszegszerusitve???

Gyerekkorom otta soha nem kertem semmit semmilyen unnepre, eszembe sem jutna, foleg nem osszegszerusiteni.

Minden unnepre meglepjuk egymast a szuk csaladban, de meg senki sem mondta nekem, mint ahogy en sem mondtam, hogy mit szeretnek. Hol marad a meglepetes?

Majd megkapod a taskat es eljatszod, hogy mennyire orulsz neki, mennyire meglepodtel?

2015. dec. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3* megkérdezted mar!!!!!!!!!!!!!!!!!
2015. dec. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Mi az hogy előre elkérte a saját ajándékára a pénzt?????? Ti nem vagytok normálisak!

A jogos az lenne, ha kilépnétek ebből az agymosott mentalitásból, hogy ajándékajándékajándékajándékajándékajándékajándékajándékajándékajándékajándékajándék

29N

2015. dec. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Most mi van? A pasid lehúzott 50 ezer forinttal. Téged kirúgtak és ezért ő most nem tud venni neked egy 6000 Ft-os táskát? Én vagyok a hülye, hogy ezt nem értem? :D
2015. dec. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

1. nem értem, mire kérte el az 50.000 ft-ot?

2. a barátod egy tirpák, a haverjainak vehetne valami jelképeset is. Vagy lemondhatjátok a meghívást is.

2015. dec. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
És még a két ajándék ára között is van némi különbség. Ha már ennyire kell ajándék, akkor mondjuk megbeszéltek egy keretet, és azzal gazdálkodtok ha vesztek egymásnak vmit. Én azt gondolom, hogy az 50 fejében te nem kapsz semmit, azért az gáz. És vissza lehet mondani a vendégséget. Vagy ha már nincs pénz és ne legyen úgy de még nem találsz 2-3 hónapig melót, akkor kevésbé fog szeretni és rinyálni fog mert nincs pénz?
2015. dec. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy kirúgtak, de még ennél is jobban sajnálom, hogy úgy adod el ezt a nyomorúságos dolgot mintha valami normális kapcsolatról beszélnél.


" elöre elkérte a pènzt (50 000Ft) a karácsonyi ajándékára."

(abszurd 1, abszurd 2)

Ha meg már ez egy ilyen seftes kapcsolat.. akkor az 50 ezer fejében te miért csak 9 ezernyit kérsz? - függetlenül, hogy van-e munkád, vagy nincs?

És neki meg a barátai ajándékai fontosabbak, mint a tiéd????



Hát dugja meg a barátait, szerintem.

2015. dec. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem tök mindegy, milyen köntösbe bújtatod a kérdést, a válasz akkor is mindenhol az lesz, hogy marhára anyagias vagy, hogy egy elvileg szerelmen és önzetlenségen alapuló kapcsolatban azt számolgatod, hogy te X összeget adtál, akkor te elvárhatod ugyanezt vissza.


Azt már csak halkan merem hozzátenni, hogy az ajándéknál nem az összeg számít, hanem annak az öröme, hogy adhatsz olyat, amivel a másikat boldoggá teszed, és hasonlóan örülhetsz te magad is...


http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyutt..


http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parkap..

2015. dec. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!