Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan működik nálatok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan működik nálatok a "közös kassza"? Egy bankszámla, vagy mindenre ugyan annyit adtok be?

Figyelt kérdés

Nemsokára összeköltözök a párommal. Eddig is sokszor volt, hogy befizettem pl a telószámláját ha neki nem volt miből, ugyan ez volt fordítva is, igazából kölcsönösen kisegítettük egymást mindíg ( visszafizetés nélkül, tehát nem kölcsön adtunk egymásnak). Neki nincs bankszámlája, ezért ha esetleg utalnak neki pénzt, azt is az én kártyámra kéri, és le is veszem neki mindíg teljesen.

Pár napja viszont tanuja voltam egy az anyjával folytatott beszélgetésének, aki azt ecsetelte, hogy mennyire béna dolog, ha egy párnak két külön számlája van, mert őt nagyon idegesítené ha nem látna rá bármikor a férje által keresett és költött pénzmennyiségre. És csak szapulta azokat, akik nem közös számlára kérik a fizetésüket..

Én viszont nem akarom ezt. Egyértelműen közösen fogunk fizetni mindent, de nem akarok közös számlát. Szükségem van ebben a dologban is "magánszférára" hogy legyen amit arra költök, amire akarok, anélkül, hogy valaki számonkérné.


Szóval ez náltok, hogy megy, hogy nincs vita belőle?

4éve vagyunk együtt, én L22 ő F24


2016. febr. 1. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Ket bankszamlam van, egyiket amit a paromnak mutatok. A masik az enyem :)
2016. febr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1. Van saját vagyonom, megtakarításom. Ez most több mint 7 millió forint. Ez csak az enyém és nem a sima bankszámlán van, hanem egy banki értékpapírszámlán, kötvényben-részvényben.


2. A barátnőmmel-élettársammal felesben fizetjük a garzonunk albérleti díját, rezsijét. Bérletet magunknak veszünk. Az ételt nem centizzük ki pontosan, általában aki amikor éppen ráér, az vesz kaját a sajátjából, de azért törekszünk hogy legalább 60-40-es arány meglegyen.

Egyebeket, kis tételeket (tisztasági szerek, tisztítószerek, stb.) kb felesben szintén. Ruhákat mindenki magának.


Ezen kívül a fizetésünket magunknak osztjuk be.

2 éve vagyunk együtt.

27/F, 24/L

2016. febr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy család vagyunk (gyerekekkel), egy bankszámlánk van. A kereteket közösen állapítjuk meg, ha nagyobb kiadás van, előtte megbeszéljük. Mindkettőnk tud arról, mire költ a másik, (jön sms), de ez nem azt jelenti, hogy ne vehetnék meg egy cipőt, ha megtetszik (és belefér a keretbe), mert számon kéri a férjem. Szép is lenne.
2016. febr. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kulon bankszamlank van, de tudjuk, kinek mennyi penze van. Van egy kozos szamlank is, amirol a hitelt torlesztjuk. Ezenkivul agyerekeinkenk is nyitottunk egy szamlat, amire nekik teszunk felre, h ha majd nagyok lesznek, akkor ne a 0-rol induljanak anyagilag.

Nem nezzuk, h melyikunk mennyit kolt, m egyenloen beszallunk a csaladi dolgokba anyagilag es nem nezzuk, h eppen ki fizetett tobbet.

2016. febr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kulon kassza, de kozosen fizetjuk a szamlakat, a telo szamlat en allom o pedig a bevasarlasokat. Minden ami a kocsival es a kenukkal kapcsolatos az az o koltsege. Illatszerek ilyesmik ezeket en veszem, nincs centizes.


Nyaralasokat o fizeti, ruhat mindenki maganak vesz, de sokszor egymasnak is ajandekba. Kondigepeket o vesz nekem (o nem hasznalja oket).


Soha nem lennek kozos kasszan nekem kell a sajat privat kartyam es ugyan arra koltok amire akarok, sosem keri szamon es szeretnem ha ez igy is maradna:-)O szeretne kozos szamlat, de megertette h en nem:-)


30/N, 45/F

2016. febr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Család vagyunk, 2 bankszámla van, a pénzt én osztom be, nagyobb kiadásokat megbeszéljük. Nem jelentek be ruhát, cipőt, kozmetikumot, ha valami kell megveszem, /természetesen a család bármelyik tagjának/ még soha nem kellett elszámolnom, takarékos is vagyok, hitel,adósság nincs. Gondolom, ha nem mennének rendben a dolgok, nem így lenne. :-)
2016. febr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Titusztitusz ***** válasza:
Egy bankszámla...
2016. febr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló.Igy èn sem szeretnèk közös kasszát.
2016. febr. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Két számla van, de minden pénzre közösként tekintünk. Én kapok készpénzt is, abból fizetjük ami kps (pl piacon, pékségben), az ő számlájáról pedig az átutalásokat, nagyobb bevásárlást. A lakbért én intéztem, a rezsit ő, szóval végül kb felesbe van a megtakarításunk is a két számlán. Mindenki azt vesz amit akar, de minden költést felírunk, mert lakásra spórolunk éppen, és minden hó végén átnézzük, hogy mennyi plusz megtakarításunk lett.
2016. febr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!