Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ti összeköltözésnél, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti összeköltözésnél, hogy oldjátok meg a pénzügyeket? Külön kassza vagy közös.

Figyelt kérdés
A barátom úgy érzi hogyha nem lenne közös kassza az a bizalom hiányát jelenti. Mivel náluk is a szüleiknél közös van így nőtt fel. Viszont én így egyből nem szeretnék közös kasszát, nekem ez olyan fura. Nagyon megbízható a srác régóta együtt vagyunk. Ti ilyen esetbe mit tennétek?

2016. febr. 27. 10:18
 1/9 aperitif ***** válasza:
66%
Eddig két együttélős kapcsolatom volt, mindkettőnél az első perctől kezdve teljesen természetes volt a közös kassza. Nekem az együtt élés vagyonközösséget (is) jelent.
2016. febr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem is így elsőre korai, házasság után szoktak nem? Beszéljétek meg hogy fizettek bele a közösbe. Nálunk pl barátom fizeti az albérletet én pedig a kaját meg mindent amit venni kell, mivel én még egyetemista vagyok ő meg mérnökként dolgozik, 3szor annyi a bevétele. Azon kívül felezni szoktunk ha elmegyünk valahova, vagy egyszer ő egyszer én. :) Nem érzem bizalmatlanságnak, mivel közös kasszán gyakorlatilag az én pénzem mintha nem is lenne :D Később meg gondolom lesz közös kasszánk. Amúgy szerintem az sem mindenkinek minden esetben jó.
2016. febr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
egy része a fizunak közös kassza csekkekre, kajavásárlásra. a többi magánügy.
2016. febr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a lakás költségeit közösen fizetjük(étkezést,meg háztartási dolgokat ugye), többi meg marad külön magunknak :)


de ha épp a párom szeretne egy új pólót,vagy valamit,megveszem neki,ahogy ő is nekem :D nincs dilemma.

2016. febr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

megbeszélni:

közösbe X forint, vagy X %-a mindkét fizunak: abból: rezsi/albi/kaja/tisztítószer/megtakarítás/stb

közös is, de mégse.

2016. febr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Külön. A közös kassza szerintem nagy butaság az összeköltözésnél, amikor még nem igazán ismeritek a másikat és a szokásait. Fontos, hogy ne legyetek függők egymástól.


Nálunk a közös dolgokat (lakás, biztosítás, étel, rezsi) fele-fele arányban utaljuk havonta automatikusan egy közös számlára, amit csak erre használunk fel. A nyaralásra és egyebekre is itt teszünk félre pénzt.


A saját autóját, adóját üzemanyagát, autóbiztosítását mindenki maga fizeti, és a közös után fennmaradó fizetés mindenkinek a sajátja,nem szólunk bele hogy ki mire költi.

2016. febr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ilyen dologban nem idegenektől kellene tanácsot kérni. Hiszen ahogy olvasom mindenki másképpen látja és éli ezt meg. Én minden kapcsolatomban első perctől közös kasszán voltam a párommal és soha nem volt probléma. Volt hogy én kerestem többet volt hogy ő. A mai napig így vagyunk a mostani párommal. Nálunk ez is a bizalom jele. Én kezelem a pénzt. Befizetek minden csekket,elmegyünk vásárolni,teszünk félre,stb.
2016. febr. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Ki az aki összeköltözik úgy valakivel, hogy nem igazán ismeri? Én nagyon furának tartom azt ha valaki nem közös kasszán van a párjával, hiszen ha össze költözöl vele úgy gondolod, hogy nagyjából halálig tart a dolog.


Mi már akkor is közös kasszán voltunk amikor még nem is éltünk együtt.

2016. febr. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
37%

"Ki az aki összeköltözik úgy valakivel, hogy nem igazán ismeri? " Mindenki, még az is, aki azt állítja hogy igen. Nem véletlen a mondás, hogy lakva ismeri meg az ember a másikat.

Amíg nem éltek együtt, fogalmad nincs a pénzügyi szokásairól, életviteléről, mert mondhat akármit és nincs rálátásod, hogy valóban úgy van-e. Így amikor összeköltöztök NEM tudod még, hogy spórolós, költős, normális, pénzszóró, stb. jellem-e, hogy van-e ilyen-olyan hitele, kölcsöne, hogy mennyire pazarolja a lakásában az áramot, vizet, gázt (ezzel többletköltségeket okozva)vagy éppen spórol-e ezekkel, hogy milyen gyakran és mennyiért vesz magának ruhát, kölnit/parfümöt,cipőt, mennyit költ benzinre stb. Ember nincs, aki ezt ismeri a párjáról összeköltözés előtt... ezért is hülyeség a közös kassza élből, mert zsákbamacska.

2016. febr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!