Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözés előtt állunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés előtt állunk (bővebben lent). Önző lennék?

Figyelt kérdés

Párommal több, mint 2 éve távkapcsolatban élünk a suli miatt, általában heti 1 találkánk van. Most végre úgy tűnik, ez megváltozik, és össze tudnánk költözni. Nagyon örültem az egésznek, hiszen már régóta erre vágytam, a gond csak az, hogy amióta elkezdtünk konkrétabban beszélgetni a piszkos anyagiakról, kezd elveszni a lelkesedésem.


Én egyetemre járok, eddig kolis voltam, a szüleim nem tudtak anyagilag támogatni, így diákhitelből tartottam fenn magam. Ez ugyan csak havi 50 ezer, de igyekeztem a lehető legjobban beosztani, a kiadások mellett havonta 10-20 ezreket félre tudtam tenni, így mindig nagyobb kiadásokra (pl első félévben egy számítógép) gyűjtögettem. Most az órarendem lehetővé tette, hogy elmenjek dolgozni, szerencsére fel is vettek, de mivel diákmunka, mondanom sem kell, olyan jól azért ez se fizet. A párom dolgozik, ő teljes munkaidőben, a probléma viszont ott kezdődik, hogy hitelei vannak, és nem kevés... Még régebben vette fel őket, hülye volt, most meg nyögi. Ahogy számolgattuk, kb annyira lenne elég a fizetése, hogy kifizeti minden hónapban a törlesztőrészleteket, tankol, meg max a felét ki tudná fizetni a lakbérnek. A többi pedig, a rezsi, a kaja, meg úgy minden más, teljes egészében maradna rám. Még nem is ez lenne a legnagyobb gond, hanem hogy konkrétan épphogy kijönnénk a pénzünkből. Pedig mikor elmentem dolgozni, már kezdtem megörülni, hogy végre tudnék egy kis pénzt szánni magamra, hiszen otthon mindig nélkülözésben éltünk. Jó lenne venni 1-2 új ruhát, esetleg elmenni fodrászhoz (ahova eddig egyszer sikerült eljutnom életemben), ne adj Isten néha kimozdulni valamerre, elmenni nyaralni esetleg, vagy egy koncertre. De ha összeköltözünk, erre esélyem se lesz, és sajnos még minimum 4 év, mire csökkennének a párom kiadásai. Mikor erről beszélgettünk amúgy, azt kaptam válasznak a páromtól, hogy az együttélés lemondásokkal jár. Én viszont nem tudom, hogy neheztelés nélkül végig tudnám-e ezt csinálni, hogy éveken keresztül konkrétan én tartsam el diákként a dolgozó pasim, emellett pedig egy forintom se maradjon magamra.


Mit gondoltok, mit kéne tennem? Ne foglalkozzak semmivel, csak örüljek hogy akárhogy is, de egy fedél alatt élhetünk? Vagy így inkább ne menjek bele? Önző lennék, hogy ilyeneken gondolkodok? Lehetőleg olyanok válaszát várnám, akiknek már van tapasztalatuk ilyen téren. A normális válaszokat köszi.


2016. márc. 5. 03:24
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Lássuk...

Tankol (nem létszükséglet) és a lakbér FELE.

Tiéd: lakbér másik fele, KAJA (pasi amúgy sokkal többet is eszik), rezsi (ajaj), és az egyéb dolgok (tisztálkodási szerek stb)


Másik... "az együttélés lemondásokkal jár" >> ő miről is mond le? :DD


Látod-e, mi a probléma? Jól érzed, hogy nem kóser a dolog.


Nem mennék bele.

2016. márc. 5. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
94%
Ez a pasas felejtos, szamomra a legnagyobb reszben azert mert penzugyileg buta. Ezt nagyon jol jegyezd meg! Aki penzugyileg buta, az az is marad es orokre attol kell majd rettegned hogy mikor hoz titeket ujra ilyen helyzetbe. Arrol meg ne is beszeljunk hogy onzo p**s. Nem is ertem hogyan gondolta hogy majd ferfi letere ot tartja el a baratnoje HITELBOL! Ha te ezek utan meg kapcsolatban akarsz maradni vele, hat magadra vess. De ezek kulso szemlelo szemszogebol nagyon gaz.
2016. márc. 5. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt nagyon jol jegyezd meg! Aki penzugyileg buta, az az is marad es orokre attol kell majd rettegned hogy mikor hoz titeket ujra ilyen helyzetbe."


Ez így igaz. A saját apám erre a példa, aki anyám elköltözése után nyomorba vitt minket. Pedig pénz az van, csak éppen elcsordogál mindenféle fa**ágra.

2016. márc. 5. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy önző a pasid meg egy lúzer
2016. márc. 5. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

Mire vett fel hitelt? Gondolom az egyik az autó, de az bőven ki kéne jöjjön egy fizetésből. Mondjuk az se mindegy, mit dolgozik és mennyit keres.

Mennyi ideig kell fizetni a hiteleket? Esetleg ha csak rövid táv, még kivárhatjátok, amíg lejár, és összeköltöztök akkor.

Neked is van hiteled, elvégre ott a diákhitel! Azt most kapod, de idővel el kell kezdened törleszteni neked is! Ezzel az erővel veled se költözzön össze senki, elvégre buta voltál, felvetted, és évekig fizetni kell, a maradék meg a maradék.


Az lenne a kérdés, hogy így egyáltalán ki tudtok-e jönni? Van-e pénz mindenre, vagy minden bűvészkedés ellenére sem jut majd hó végén kajára, nem lesz pénz ruhákra, alapvető dolgokra, és a végén kénytelenek lesztek visszavonulót fújni.


A pasid hiteleit érdemes lenne átnézni egy szakemberrel, hátha a több hitelből lehetne egyet csinálni, alacsonyabb kamattal, esetleg picit hosszabb futamidővel. Ha tényleg ennyire sok a hitele, a másodálláson is érdemes elgondolkodni, legalább addig, amíg egyenesbe jöttök.


Kell-e nektek autó? Sok család elvan nélküle, ha a munkába járáshoz, egyebekhez nem szükséges, esetleg egy ideig lemondhatnátok róla. Ha nem is adja el, de mondjuk nem kell bele tankolni. Lehet, egy buszbérlettel olcsóbban kijön.


Hosszú távon érdemes gondolkodni, ha már össze akartok költözni. Ebbe kalkuláld bele, hogy két-három év múlva hol fogtok tartani: mennyit fogsz keresni, milyen munkakörben, mennyi lesz a diákhitel törlesztő, párod mit és hol fog dolgozni, nincs-e lehetőség több bevételi forrásra?


Egyébként én úgy látom, mint tapasztalt vén róka, hogy ti még nem tudtok összeköltözni. Egyelőre a bevételeitek igen csekélyek, a kiadások magasak, és ha bármi közbejön, ott fogtok állni csupasz popsival.

2016. márc. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
95%
Ki kellene menni a pasinak legalább egy évre külföldre dolgozni,eladni a kocsit,az árát belefizetni a hitelekbe és egy év múlva újratárgyalni az összeköltözést.De gyanús,hogy a pasid életképtelen.
2016. márc. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
92%
Nem költöznék össze vele. Hiába nagy a szerelem, ezek az anyagi gondok tönkre fogják tenni a kapcsolatotokat. Először hozza rendbe az anyagi körülményeit, ne pedig tőled várja el, hogy kihúzd a csávából, miközben te is nagyon alapon vagy.
2016. márc. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
85%

Amikor azt írtad hogy


"Úgy tűnik hogy ez most megváltozik és össze tudnánk költözni"


Az azt jelenti hogy van rá lehetőségetek. Pedig nincs.

2016. márc. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább a pasid az önző.A tankolásról le lehet mondani,járjon busszal,mint sokan mások!Az mi már,hogy te a diákmunkádból fele lakbér+rezsi+kettőtöknek zabát te fiezeted?Én a helyedben mondanám,hogy bocs,drágám,de így nem.
2016. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a pasival nincs jövőd. Ez van és kész. 4 évig egy helyben tudnál mellette toporogni és az életed meg ugyanúgy sehol se lenne.


Ne költözz vele össze semmiképp. Gondolj inkább a jövődre.

2016. márc. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!